Kanadské varianty, hm?

Jdu na dobré přátele i domácnost v zemi javorového sirupu i hokeje. V domě mé mámy v Torontu jsem objevil hromadu komiksu, který jsem si koupil zpět. Když jdeme s komiksem, vidím, že mnoho z nich bylo zakoupeno v novinových stáncích (to bylo relativně typické v 80. letech). Rovněž si všimnu, že mají typické čárové kódy v levém dolním rohu a jinak jsou nezanedbatelné. Jeden detail však upoutá mé oko: ceny. Některé mají krycí náklady v rozmezí od 75 do 95 centů. Několik z letniček, jak vidím, má náklady 1,60 $. Občas, těsně pod několika z těchto lichých cen, je vytištěn „Kanaďan“. Začnu se usmívat.

Ano, opravdu držím ve svých rukou několik velmi dobře zachovaných kanadských variant.

Kanadské varianty byly komiksy publikované společností DC a Marvel, které se objevily mezi rokem 1982 i v roce 1986. Byly prodávány pouze v novinových stáncích v oblasti voleb (Montreal, Toronto a Vancouver). Tyto komiksy, které se objevují ve stejnou dobu jako jejich protějšky s přímým prodejem (nevratné) vydání, které byly dodávány do speciálních komiksových obchodů. Variantní krytí je samozřejmě dnes něco spíše převládajícího. Před variantou nebo alternativními kryty došlo k komiksu varianty střídavých nebo testovacích nákladů. Ty byly publikovány, protože poté, co zůstali stabilní po desetiletí v deseti centrech, v určitém bodě začaly komiksy skončit mnohem nákladnější produkovat. Aby bylo možné kompenzovat zvýšení cen papíru, je třeba zvýšit prodejní náklady na různé komiksy. Občas, předtím, než najednou zvedli cenu, byl omezený počet problémů -například Star Wars #1 -publikováni s vyšší 35 centů, namísto mnohem typičtějších 30 centů, ceny.

Všichni přesně chápeme, jak důležité je, že edice variant konstrukčních komiksů o krytí nákladů skončila (a jen vyhledejte rozdíl mezi rutinou a varianty ceny Star Wars #1 nebo Iron Fist #14, pokud ne věř mi).

A co tyto varianty nákladů posledních dnů chápané jako kanadské vydání prodané pouze ve vybraných novinových stáncích severně od hranice?

Skvělou zprávou je, že nejprve se jedná o varianty nákladů a také tyto komiksy měděného věku jsou hledány sběrateli. Za druhé, získávají vyšší ceny, zejména pokud je můžete objevit ve vyšší třídě a méně využitém stavu.

Zdá se, že všechna nabízená data ověřují výše uvedené. Podívejme se na pouze dvě kanadské varianty nákladů, podívejme se na rozdíl ve výnosech ve srovnání s mnohem typičtějším americkým novinovým státem a přímými tržními vydáními.

Marvel Super -Heroes Trick Wars #8 (prosinec 1984) -Kanadská varianta nákladů

9,8 verze kanadské varianta prodané v červnu 2017 za 349,99 $ a v lednu 2017 za 450,00 USD. Vrácení několika prodaných kopií s vyšším odstupňováním je v současné době dole, ale rozdíl mezi těmito prodejními náklady a rutinním vydáním Marvel Super-Heroes Trick Wars #8 je stále pozoruhodný. 9,8 kopie nevariantu v současné době získá typické spravedlivé tržní náklady 220,00 $. Poslední dva tržby byly 3. července 2018 (239,00 $) a 2. července 2018 (214,50 $). Prakticky polovina nákladů na kanadskou variantu.

Chcete -li vzít ještě jeden příklad, podívejme se na: Batman #369 (únor 1984) – Edition Canadian Cost Variant Edition. Poslední dva tržby jsou zaznamenány na GoCollect.com jako 250,00 USD (16. března 2018), jakož i 149,99 $ (29. prosince 2016), což mu poskytuje 8,3% návratnost investice. Porovnejte to s vydáním bez variant. Poslední dva prodeje na 9,8 byly za 58,00 USD (6. května 2018) a 34,00 $ (8. dubna 2018). Varianta má hodnotu asi čtyřikrát tolik.

Jaká je lekce tady? Pokud vidíte kanadskou variantu nákladů komiksu, za rozumnou cenu i ve skvělé kondici, vyzvedněte ji. Stejně jako pokud máte kanadské přátele, zeptejte se jich, zda mají nějaký typ starých komiksů, které vám chtějí poslat. Nikdy nevíte, můžete skončit s několika z těchto kanadských pokladů.

Sdílejte toto:
Podíl

Reddit
Cvrlikání

LinkedIn
Tumblr

Telegram
Pinterest

Facebook
Kapsa

Whatsapp

Takhle:
Jako načítání …

Příbuzný

Ach Kanada! Varianty nákladů jsou specifická témata, o kterých byste neměli mluvit s přáteli: politika, náboženství, stejně jako ve světě komiksů … varianty komických nákladů. Pokud jdete do jakéhokoli typu nástěnky na toto téma, nevyhnutelně uvidíte komentář v souladu s „Proč bych zaplatil výše, protože to uvádí 35…
16. listopadu 2018 v „Komiksové sběr 101“

Beta telefonní hovor Ray Bill! Někdy shromažďuji komiks, protože je to vzácné. Obvykle si koupím komiks, protože vidím hodnotu. Každý, když za chvíli, jak je uvedeno v předchozím krátkém článku (zde), musím to jen mít. Ať už z výše uvedených důvodů, nebo z racionálního důvodu,…
6. září 2018 v „komiksu“

Kde vnull

Leave a Comment