Suicide (Squad) zabije ‘ya

Tento příspěvek je podán pod:

Vrchola domovské stránky,
Rozhovory a sloupce

KC Carlson

sloupec KC od KC Carlson

Suicide Squad: Renewal #1

S novým filmem Suicide Squad, který debutuje koncem tohoto léta (je naplánováno na vydání 5. srpna) a s novou sérií komiksů, která také debutuje v srpnu (postupuje obnovou one-shot), se zdá být ideální čas se ohlédnout zpět Historie týmu.

Většina lidí stanoví, že sebevražedná skupina začala v roce 1986, kdy koncept poprvé debutoval v DC Comics Miniseries Event Legends, který byl vynesen Johnem Ostranderem, skriptovaný Len Weinem, tužkou John Byrne, a napínal ho Karl Kesel. Druh vytvoření Bílého domu Ronalda Reagana se vytvoří sebevražedná skupina, když Amanda Waller (ve svém prvním vystoupení kdekoli) navrhuje několik členů Reaganovy ministerstva obrany, že pracovní skupina X (aka Suicide Squad) bude aktivována. Tato sebevražedná skupina se skládá z několika uvězněných super-darebáků, včetně blockbusteru, kapitána Boomeranga, Deadshot, Enchantress a někdy hrdinu Bronze Tiger. Waller přiřazuje Ricka Flag, Jr., aby byl vůdcem týmu. (Hmm … Rick Flag, Jr. … kde jsem to jméno slyšel?)

Legendy

Jejich první posláním je sundat zuřivý Apokolips Fire Elemental Lrimstone. Jsou úspěšní, ačkoli Blockbuster je během bitvy zabit (nastavení základní myšlenky, že některé postavy v této nové sérii jsou neuvěřitelně výdaje). V tu chvíli Waller odmítá skupinu, ale znovu se znovu objeví krátce poté, co je Boomerang vzato v zajetí.

Kromě spuštění Suicide Squad představily Legends také vytvoření nové Justice League, brzy zahájena (v roce 1987) jejich nová pravidelná série, která se rychle stala Justice League International od Keitha Giffen, J. M. Dematties, Kevin Maguire a Terry Austin (a později Al Gordon). Kromě toho se také otočila nová série Flash (v hlavní roli Wally West), spolu s čerstvými starty pro restartované postavy Wonder Woman a kapitán Marvel (v Shazamu!: Nový začátek).

Je to opravdu úžasná malá „událost“ DC, která historicky posunula spoustu věcí vpřed. Bylo to také velmi zábavné. (Právě jsem si ji přečetl poprvé za více než deset let a všechny základní prvky stále drží.) Jako úplná coïncidence vydává DC nové edice TPB série jako legendy: 30. výročí vydání tento týden. (Požádejte o to ve vaší LCS nebo předplatném! Nebo víte – Westfield!)

Ale počkejte, je toho víc!

Secret Origins #14

V příběhu Legends Tie-In (kapitola 22) v Secret Origins #14 (1986) zjistíme, že tento sebevražedný tým není první sebevražednou skupinou DC Comics. Tento titul byl poprvé vytvořen v roce 1959 a představil se jako příběh o vyzkoušení tří vydání v Brave a Bold #25-27. (Technicky se to nazývalo „sebevražedná squadrona“, poté se zkrátila na sebevražednou skupinu.) Tento originální tým Suicide Squad zahrnoval Rick Flag, Jr., (tak to je místo, kde jsem toto jméno slyšel předtím), doktorka Karin Grace (také přítelkyně vlajky), Astronomer Dr. Hugh Evans a fyzik Jess Bright. Všichni čtyři byli také piloti.

Nový příběh Secret Origins vyvolává nikdy předtím vyprávěný příběh o tom, jak se původní sebevražedná skupina po druhé světové válce spojila a odhalila svůj nejvyšší osud. Nebudu to odhalit tady, ale stačí říci, že tento nový příběh byl nezbytný jako propojení mezi těmito 45letými válečnými příběhy a původním (opětovným) spuštěním sebevražedné skupiny v roce 1986. Příběh tajného původu představuje základní pozadí Informace o Amandě Waller také, funkčně vytvářejí tento příběh dva tajné původy za cenu jednoho! Příběh byl natolik nezbytný, aby vedl první brožuru o sebevražedném týmu zveřejněném v loňském roce. Trial by Fire také shromažďoval prvních osm čísel série Suicide Squad z roku 1987 od Johna Ostrandera, Luka McDonnella, Bob Lewise, Karla Kesela a Dave Hunta.

Brave a Bold #25

Mimochodem, ty originální 1959-1960 The Brave a Bold Suicide Squad Stories jsou shromažďovány v nové 336stránkové luxusní vázané vazbě s všemi šesti příběhy původní inkarnace týmu od Brave a Bold #25-27 a #37 -39. (Chcete-li tyto problémy dát v historickém kontextu, nezapomeňte, že Justice League of America debutovala v Brave a Bold #28-30. Takže, (tento) sebevražedná skupina předchází JLA. Zvažte vaši mysl vyhoštěnou…) Napsala Robert Kanigher a nakreslená a nakreslená Autor: Ross Andru a Mike Esposito, těch šest příběhů o sebevražedném týmu nebylo nikdy přetištěno, kromě jednoho příběhu, který se objevil v digestu z roku 1979. V této sbírce jsou také zahrnuty příběhy z Star Spangled War Stories #110-111, 116-121, 125, 127 a 128 (jejichž obsah bude plně vysvětlen v příštím odstavci). Velkolepý obal je Michael Cho a kniha je naplánována na k dispozici v červenci.

Příběh Secret Origins z roku 1986 se vrátil k legendům, byl příběh o flashbacku s desetiletím, který se datoval zpět do druhé světové války a pokoušel se uklidit řadu různých volných konců DC. ThesE zahrnovala DC War Series The War That Time zapomněl, která začala v roce 1960 a běžela po dobu osm dalších let na stránkách DC Star-Spangled War Stories. (Člověče, chybí mi tyto úžasné staré komiksové tituly!) Toto je neslavná série, kde vojáci bojovali s dinosaury a dalšími prehistorickými zvířaty. (Možná si vzpomínáte, že to krátce vidíte v DC DC DC: Nová hranice v roce 2003.) Často jsou také označovány jako DC’s Dinosaur Island War Stories.

Dobří lidé produkují dobré příběhy

Sebevražedná skupina: Zkouška požárem

Je snadné se chytit v typicky komplikované/spletité vydavatelské historii Suicide Squad (a já ještě jsem to ještě neudělal …), takže možná je to dobré místo, kde se zastavit, nadechnout se a přesně diskutovat o tom, proč tohle přesně toto Název a kontinuita je tak nezbytná pro historii publikování DC. Za prvé, psaní Johna Ostrandera (později s Kim Yale) je vynikající. Vzal spoustu jednorozměrných darebáků a přišel na novou a často komplexní charakterizaci. Několik notových darebáků se stalo skutečnými hráči na DCU kvůli motivací, které vyvinul. Obzvláště populární byli Deadshot a kapitán Boomerang, kteří (spolu s stejně impozantní Amandou Waller) byli prakticky všechny sebevražedné jednotky a týmy, které následovaly (alespoň ty úspěšné). A protože to není snadno kompartmentalizováno (a proto není snadné je sbírat samostatně), práce Yale a Ostrander, která vyvíjela první záhadnou postavu Oracle v mnoha otázkách, byla zároveň fantastická a čistá Fannish Fun. (Zde neodhalím tajemství, i když předpokládám, že mnozí z vás pravděpodobně už ví, kdo skutečně je.)

Když jsem byl vyvinut, pracoval jsem na DC, a obvykle bych editor chyb Bob (nyní Robert) Greenberger zjistil, co se děje v knize. Vzpomínám si, jak mi říkal, že inkener Karl Kesel občas postavil a nabídl prvky příběhu pro sérii. Podle všech vystoupení se zdálo, že všichni, kteří pracují na knize, to milovali, a ukázalo se to ve skutečné publikované práci. I když jsem nebyl vždy fanouškem umělce Luka McDonnella uměleckého stylu, drsnost (a jak moc to ovlivnilo celkové vyprávění), nakonec na mě také rostla. Karl ho odborně inkazoval.

Sebevražda je bezbolestná* (s výjimkou možná diskuse o historii vydavatelství sebevražedného týmu)

Suicide Squad #1

Jak je uvedeno výše, moderní sebevražedná skupina se poprvé objevila na stránkách legend. Rychle se točí do své vlastní série, počínaje datem pokrytí květen 1987 a dlouho trvajícími 66 pravidelnými čísly, roční a speciální (Doom Patrol and Suicide Special #1). Poté se tým v příštích několika letech objevil v Superboy, Hawk & Dove, Chase a Adventures of Superman.

V roce 2001 byl série restartován spisovatelem Keithem Giffenem a umělcem Paco Madina. Tato verze byla většinou pozoruhodná pro zahrnutí SGT. Rock a buldozer z druhé světové války (který, pokud si pamatuji, nebyl nikdy vysvětlen nebo správně vyřešen, ačkoli bylo silně naznačeno, že tato skála byla podvodníkem). Podívejte se na můj odhlášení níže pro postscript.

Sebevražedná skupina: Zvedněte vlajku #1

Spisovatel John Ostrander se v roce 2007 vrátil na sebevražedný svazek 3 (nazvaný „Raise the Flag“, ale nikde v knize), s návratem Ricka Flag a vytvoření nové (-ish) skupiny. Jak byste očekávali, vzhledem k tomu, že měli stejného spisovatele, tato osminásobná minisérie se hodí do kontinuity původní série z roku 1987.

Suicide Squad Vol. 1: Kopnuto do zubů

Poté přijde dvě nové 52 série sebevražedného týmu, prominentně představující Harley Quinn. Možná jednou o nich budu mluvit, pokud se někdy rozhodnu číst. (Myslím, že bych opravdu měl, jak to vypadá, že by to film byl ovlivněn.) Jsem však zvědavý, co se stane se sebevražedným týmem v Squad Suicide Squad: obnovení jednorázového výstřelu v srpnu spisovatelem Robem Robem Williams a umělec Phillip Tan. Uvádí se, že spoluzakladatel DC Jim Lee si přeje nakreslit občasný oblouk Suicide Squad, který se střídá s Tan na nové probíhající sérii, také debutovat v srpnu.

Takže to je sebevražedná skupina. Milujte je – nebo vás zabijí.

Nebo vás možná stejně zabijí.

Suicide Squad #1

*Skutečný název tematické písně M*A*S*H (pro filmový i televizní seriál), napsaný Johnny Mandel (Music) a Mike Altman (texty). Mimochodem, Mike Altman je dítětem filmového režiséra M*A*S*H Robert Altman. 15 let v té době, Mike Altman nakonec vydělal výrazně mnohem více licenční peníze ze spolupráce s písní, než jeho otec vydělával režii filmu, podle Wikipedia. A myslel jsem si, že komiksy jsou divné …

____________________________________

KC Carlson říká: Nakonec (ve flashback) v příběhu z roku 2010 od Len Weina a Joe Kuberta, který byl vydán v čísle 4 zjevně zapomenuté série DC Universe: Legacies (série, která nebyla nikdy přetištěna), Sgt. Rock (a celá snadná společnost) zemřel v bitvě poslední den druhé světové války. Který jeJak Sgt. Spolutvůrce rocku a spisovatel loooongu Robert Kanigher vždy trvali na rozhovorech, které by Rock zemřel-zabitý posledními kulkami vystřelenými ve druhé světové válce. Kanigher zemřel v roce 2002, než napsal tento konečný příběh společnosti Easy Company.

Westfield Comics není zodpovědný za hloupé věci, které říká KC. Obzvláště ta věc, která vás opravdu podráždila. Chybí mi blockbuster. (Shakes hlavou sarkasticky…)

Klasické obálky z databáze Grand Comics.

Leave a Comment