Beauology 101: Un Abrazo, Enrique Villagran 1940-2014

Tento příspěvek je podán pod:

Vrchola domovské stránky,
Rozhovory a sloupce

“Beau Smith, kamarád Enrique Villagrana.”

Autor: Beau Smith

O stárnutí je toho hodně co říci. Existuje spousta velmi pozitivních věcí; Zkušenosti, znalosti, zapojení nových kamarádů a rodiny a také sklízení odměn za to, že mají staré přátele.

Minulý týden jsem ztratil další dlouhodobý kamarád a spolupracovníka, Enrique Villagran.

Enrique a já jsme spolupracovali jako vypravěči více než 25 let. Jsem v dluhu jednomu z nejlepších kamarádů, jaké jsem kdy mohl mít, Chuck Dixon, za to, že mě před více než dvěma desetiletími představil Enrique. Když přijdete doporučeni Chuckem, to znamená vaši práci a vaše postava je zlato. Zeptal jsem se Chucka, jestli by nám řekl trochu svého vztahu s Enrique pro tento kus, nezklamal:

“Vždycky si představuji, že se Enrique směje, kdykoli na něj pomyslím.” Miloval dobrý vtip a měl sám velmi suchý smysl pro humor, který byl ve své velmi přesné angličtině mluvenější.

Poprvé jsem potkal Enrique, že si pronajal dům se svým bratrem Ricardem ve Spojených státech. Los Hermanos Villagran by toto místo využil jako studio, kde produkovali hory komických uměleckých děl a obrazů pro DC, Archie, Comico a First. Každý z nich by pracoval, dokud jejich víza nedojde a pak odletá domů do Buenos Aires, dokud se nemohou vrátit.

Ricardo, starší bratr, by během těchto návštěv pracoval. Enrique by však byl nepřetržitě nahoru a dolů, aby každý pít nebo něco k jídlu a zajistit, aby jeho hosté byli pohodlní. Vždycky byl tak vřelým a osobním mužem, že ho poznat na pár minut bylo mít pocit, že byste našli celoživotního přítele.

Tak byl. Velkorysé a starostlivé a tři generace argentinských umělců těží z jeho pomoci a podpory. Bude mi chybět můj kamarád a spolupracovníka. “ –Chuck Dixon

“Zelená lucerna čtvrtletně #8 Probert.” Art by Enrique Villagran “

Green Lantern Quarterly #8. Probert Art by Enrique Villagran

“Zelená lucerna čtvrtletně #8 Probert.” Art by Enrique Villagran. “

Enrique a já jsme se zabývali vším od mého dobrodružství Beau Laduke-Real Adventures v Eclipse Comics, byl se mnou při mé první práci v DC Comics, Green Lantern Quarterly #8 (1994), kde jsem vytvořil a navrhl Enrique, Probert-the Bad Jeden, jeden z prvních pokusů Strážců o vytvoření zelené lucerny.

Wynonna Earp: Grafický román Yeti Wars. Art by Enrique Villagran “

Enrique a já jsme také spolupracovali na Wynonna Earp: The Yeti Wars Graphic Román pro IDW Publishing. Enrique dokázal nejen zachytit úžasnou a klid Wynonna při lovu paranormálních uprchlíků, ale také byl mistrem produkce nepředvídatelného humoru, který má série Wynonna Earp v jádru. To, moji přátelé, je vzácné.

Od 200 lidí zabít.

V současné době jsme pracovali na třetím čísle 200 lidí, abychom zabili komiksy Dark Horse. Jedná se o můj vývojář, který jsem vlastnil, který jsem začal s mým dalším fantastickým Amigo Eduardem Barretem, který jsme také před pár lety také ztratili příliš brzy. Zřídka jde den, že nemyslím na Eduarda; Totéž platí pro Enrique.

„Hybridní“ umění Enrique Villagran

Enrique a já jsme byli také v počátečních fázích nového sci-fi/hororového projektu, který jsme nadhazovali „Hybrid“. Na obrazovce mého počítače se mi bude líbit vidět stránky Enrique a veselá slova.

Veselé je slovo, které opravdu popisuje Enrique. Po celou dobu jsem s ním pracoval jako kamarád a spisovatel, jeho telefonní hovory, dopisy a e -maily byly vždy jasným místem dne. Vždy přinesl paprsek slunce od jihu od hranice k jeho rozhovorům. Vždy byl nahoře a jeho problémem bylo zajistit, že jste šťastní. Když jste s ním mluvili, vždy se na vás a vaši rodinu zeptal. Opravdu se zajímal a vždy byl potěšen sdílením zpráv o své rodině a svých studentů. Když jste byli kamarádi s Enrique, vždy sdílel svou lásku a přátelství naplno. Jako umělec byla jeho znalost referenčních a panelových výstřelů videokamery prvotřídní. Viděl svět prostřednictvím režisérova oka. Jako spisovatel jsem byl vždy odměněn, abych měl postavy a dialog, který má být vrstven společností Enrique. Jeho práce profesionála byla učebnicí pro jiné umělce. Termíny byly stejně důležité jako umělecká kvalita. Tyto dvě věci byly propleteny Enrique. Zvládl nejen tužky a inkousty, ale také barvu a další úhly tvorby komiksů. Byl to muž „go-to“ a muž, kterého jste chtěli po vaší straně, když se zdálo, že se na vás uzavírá čtyři barevné svět.

Jedna z vánočních karet Enrique.

Bude mi chybět rační vánoční karty Enrique. V Enriqueově zimní sezóně Wonderland to Santa nikdy neměl tak dobře. Nemohl jsem vždy připnout jeho karty s ostatními v domě, ale vždy šli sem v mé kanceláři, vždy úsměv pro muže, který by mohl opravdu přitáhnout ohromující ženy.

Sláva Enrique v Evropě a po celém světě trpaslíkaEd jeho uznání zde v USA si myslím, že jeho styl a schopnost byl mnohem více oceňován větším publikem mnohem více než omezeným, superhrdinovým čtenářům zde ve státech. To je ztráta pro mou domovskou zemi. Při práci na 200 lidech, kteří zabíjejí, na přelomu západního století, Enrique bez námahy ukázal svou znalost amerického Západu mnohem lépe než kterýkoli z mých přátel amerického umělce. Mohl kreslit koně, znal krajinu a byl mistrem oblečení, zbraní a prvků. Jiní se od něj mohli vždy poučit.

Beau Laduke-Real Man Art od Todd Fox & Enrique Villgran

Když jsem poprvé potkal Enrique v 80. letech, vždy mě udeřil jako někoho, koho byste viděli v globálním špionážním filmu; Suave as lstivým, známým úsměvem. Jsem si jist, že každá dáma by považovala jeho konverzační ledové breaker, který by těžko odolal.

Enrique byl skvělým příkladem rodinného muže. Ve skutečnosti, pokud byl vaším přítelem, byl jsi také jeho rodina. Jeho paže byly otevřené a jeho srdce dostatečně velké, aby ubytovalo všechny. Říká se: „Už je tak nedělají.“ V případě Enrique je stále slyšet zvuk zlomené formy; Byl to zvláštní.

Budeš mi chybět, mi Amigo. Naučil jsi mě hodně o vyprávění, ale mnoho ze všeho jsi mě naučil o přátelství.

Abych se uzavřel, odhlásím se tím, co mi každý dopis a e -mail od Enrique řekl,

“Un Abrazo, Amigo!”

Beau Smith

Flying Fist Ranch

www.fingingfistranch.com

Leave a Comment