Roger’s Comic Ramblings: C2E2 2011 (sobota)

Toto publikování je podáno pod:

Vrchola domovské stránky,
Rozhovory a sloupce

od Roger Ash

Roger Ash

Tuto minulou sobotu, můj dobrý přítel a kolega Westfielder Mary Carter a také jsem zamířil do Chicaga, abych strávil den v Chicago Comic & Home Entertainment Expo, mnohem více obvykle chápané jako C2E2. Rád bych šel mnohem více než jeden den, ale fondy (nebo jejich nedostatek) tuto myšlenku nixovaly. Chtěl jsem se však rozhodnout alespoň jeden den, stejně jako jsem rád, že jsem to udělal.

Toto je druhý rok C2E2 a z toho, co bych mohl říct, to bylo mnohem úspěšnější než v loňském roce, ale stále by to mohlo skončit s jemným laděním. Dostalu se však před sebou. Vezměme to z vrcholu.

Vydali jsme se z Middletonu v 8:00, abychom se do 11:00 chtěli dostat na C2E2. Ani jeden z nás necítil významné přání se tam nejlépe dostat, když se dveře otevíraly, a také to další spánek znělo moc dobře. Kromě nějaké budovy silnic, když jsme se blížili k McCormick Place, kde se drží C2E2, byl webový provoz v pořádku, ale trochu nás to zpomalilo. Po automobilovém parkování na jedné z ramp McCormick Place jsem se obával poslední myšlenky, že k práci tam musíte být nevrlý nebo nezdvořilý – nejlépe obojí. Chápu, že C2E2 to nemělo co dělat, ale, člověče, mluvit o tom, jak své hosty dávají špatnou náladu z začátku.

Doom & Darkseid? To nemůže být dobré ….

Když jsme se ukázali v 11:30, řádky na nákup vstupenek byly poměrně krátké, ale před zakoupením lístku jste museli vyplnit typ svým jménem a adresou. Nyní mohu pochopit, jak přesně – snad – pokud jste platili pomocí kontrolní nebo kreditní karty, mohou být potřebné informace, ale platil jsem hotovost. Je zřejmé, že se snažili vyplnit svůj seznam adresátů, ale nemělo by to být volitelné, aby nebylo nutné.

Zde je jeden upravit, o kterém se domnívám, že by pořad vylepšil: Když si zakoupíte lístek, měli by mít prodejce, který vám podal program, nebo vám řekne, kde si jeden vyzvednout. Nikdy jsem neobjevil program po celou dobu a proto jsem neměl žádnou mapu podlahy ani jakýkoli typ konceptu, kde nebo kdy byly panely. Slyšel jsem, že existuje spousta skvělých panelů, stejně jako prostory byly jednoduché, ale nemohl jsem se v nich sám potěšit. Ano, na chodbě vedly k kongresové síni nějaké výpisy DC a Marvel panely, ale nechtěl jsem se vrátit a zkontrolovat je poté, co jsem se dostal do samotné kongresové haly. Takže, pokud by se prodejci prodejců vstupenek rozdávali programy

Při vstupu do kongresového podlahy mě přivítaly místo dobré nové kabiny Dark Equine. Rychlé skenování podlahy ukázalo kabiny vydavateli všech velikostí od Marvel a DC po Archaia i Oni. Toto je jeden z významných rozdílů mezi C2E2 a také průvodcem běhu Chicago Comic Con. Četní vydavatelé již na průvodci nechodí na výstavu kouzelníků, takže je mít je tady vynikající pro fanoušky v této oblasti, kteří chtějí objevit mnohem více o tom, co pochází od jejich preferovaných vydavatelů, kromě uspokojení tvůrců, které přinášejí. Pro mě to znamená, že dostanu dostanu vidět přátele.

Svůj úkol dělám právě tady ve Westfieldu několik let a každý měsíc se spojuje s lidmi u vydavatelů. Mnoho z těchto lidí pracuje v reklamě, takže jim mnoho komiksových čtenářů nerozumí, ledaže by byli tvůrci jako Jim McCann (návrat mužů Dapper, Hawkeye & Mockingbird), kteří používali jako jeden z mých zázračných kontaktů. Postupem času však tito lidé také skončili jako dobří přátelé a konvence jsou docela jediný čas, kdy je vidím. Rovněž se dostanu k dohánění dobrých přátel, které jsem uspokojil na internetových fórech, které vidím pouze na konvencích. Oběd byl stráven s lidmi, kterým jsem pochopil od své práce s Baltimore Comic-Con. Stejně tak existuje také několik profesionálů, které jsem v průběhu let pochopil. Takže velká část mé soboty byla strávena hledáním a náklady na čas s přáteli. Kdyby to bylo všechno, co jsem udělal, vytvořilo by to vynikající den.

Kevin Maguire

Ale samozřejmě bylo toho mnohem víc. Jediné, co jsem musel udělat, bylo objevit vývojáře Kevina Maguire, abych si mohl vyzvednout náčrtek ledu, kterého nakreslil během svého tradičního běhu na Justice League. To bylo něco, co jsem nastavil na další konvenci a také jsem si vybral. Nemohl jsem se dočkat, až uvidím, co to udělalo. Když jsem viděl kresbu, nemohl jsem být šťastnější. Úžasný kus od extrémně kvalifikovaného i dobrého muže.

Na naší procházce kolem kongresového patra, která se konala v jiné hale než v loňském roce, jsem objevil několik věcí. Za prvé, bylo to mnohem více přetížené než v loňském roce. To je skvělá věc. Oficiální čísla o víkendu byla vyšší nežV loňském roce je určitě pozitivní, že úmluva roste. Rovněž jsem zjistil, že se zdálo, že existuje méně komiksů než v loňském roce. Mám podezření, že musí skončit pravdou, že existuje mnohem více mediálních hostů než v loňském roce, takže na ně byly vynaloženy peníze, které byly minulý rok utraceny na komiksové tvůrce. Neříkám, že je to skvělé nebo špatné, to je stejně jako osoba, která jde na kongres. To však neznamená, že nebylo mnoho vynikajících komiksů; Byly tam stejně dobře, protože jsem se bavil a uspokojil jsem jich.

Jeden vývojář, se kterým jsem měl delší rozhovor, byl Terry Moore (Strangers in Paradise, Echo). Mluvili jsme o různých věcech, včetně jeho nové série Rachel Rising. Zdá se to opravdu skvělé a také o tom brzy uslyšíte mnohem více. Pokud se domníváte, že je to zástrčka pro nadcházející rozhovor, můžete mít pravdu….

Je to BRAK !! Leia nevypadá potěšeně.

Další věc, kterou jsem objevil, bylo, že byste si mohli koupit koštěti, korzety, trička a dokonce i tetování v oblasti prodejce. Zdálo se však, že mnoho lidí prodává komiksy. Ano, někteří však nebyli tak četní, jak obvykle vidíte na konvenci této velikosti. Stejně jako mnoho z nich nemělo levnější, návštěvníky starých komiksů, což je to, pro co jdu. Jistě, rád bych získal vysoké kvality zády, nicméně všechno jde na peníze. Pokud dokážu získat tři komiksy místo jednoho, chápu, jaké bude moje rozhodnutí. Nechápu, proč tam nebylo mnohem více komiksových prodejců (i když jsem slyšel, že někteří byli v loňském roce nespokojeni), ale doufám, že tyto úpravy v budoucnu. Jedním z důvodů, proč chodím na konvence, je objevit ty komiksy, které nebyly shromážděny. Tentokrát měl můj úkol objevit Dell Quick Draw McGraw Comics. Jediný jsem neobjevil.

Rychle stranou. Pokud používáte na kongresu větší kostým nebo batoh, uvědomte si prosím další oblast, kterou zabíráte. Mary, stejně jako jsem byl poněkud běžně, lidé, kteří zjevně neuznali, že používání batohu přidalo nohu nebo mnohem lépe do záda. Stejně jako pokud neúmyslně zasáhnete někoho s kostýmem nebo batohem, omluvte se. Je to jen typická zdvořilost. Řekněte vám.

19:00, když se kongresová hala uzavřela, přišla také brzy. Poznámka pro kohokoli spojeného s C2E2, který si to může přečíst: Odhalte prosím, kdy se blíží dobu uzavření. Pouhé vypnutí světla v 7:00 vám neposkytuje čas na nákup posledního komiksu nebo stavu, který naposledy na rozloučené. Každopádně to byl fantastický (a vyčerpávající) den, stejně jako jsem byl rád, že jsem šel. Přehlídka se v minulém roce zlepšila, ale jak jsem nasměroval, stále existují věci, které by se mohly udělat, aby se to zlepšilo. Jedná se však o rostoucí show a očekávám, že se bude i nadále zlepšovat.

Nechám vás s tím, co je možná nejúžasnější zážitek, jaký jsem kdy měl na kongresu. Byl jsem oblečený obvykle pro sebe – černé kalhoty, havajské košile a klobouk Panama. Po obědě jsem šel zpět na kongresovou podlahu, když mě chlap poklepal na převzetí a zeptal se: „Cosplaying?“

Byl jsem ohromen, protože jsem nebyl tak dobře, protože jsem neměl žádný koncept, o kterém věřil, že jsem oblečený. Takže jsem zmateně řekl: „Ne.“

“Ach,” odpověděl. “Vypadáš jako postava Richarda Attenborougha v Jurassic Parku.”

To jsem nečekal. Ne za milion let.

“No, i když nejsi v kostýmu, bylo by v pořádku, kdybych s tebou pořídil fotografii?”

Řekl jsem, že je to v pořádku, stejně jako on, když vychyloval fotografii, někdo prošel kolem a vykřikl: „Vítejte v Jurassic Parku!“

A je to ještě podivnější. Jako Mary stejně jako já jsem na konci dne chodil po automatické parkovací rampě, někdo přišel stejně jako já, stejně jako řekl: „Vypadáš jako John Hammond z Jurassic Park.“

Takže zjevně vypadám jako postava ve filmu, aniž bych se snažil. Osobně to nevidím. Co myslíš?

Richard Attenborough v Jurassic Parku

Mě. Nebo Richard Attenborough v Jurassic Parku. Rozhodnete se.

Nyní jděte zkontrolovat komiks!

Leave a Comment