Pro vaši úvahu: DC’s Hellblazer od Garth Ennis Omnibus

Tato publikování je podáno pod:

Vrchola domovské stránky,
Rozhovory a sloupce

Autor: Robert Greenberger

Hellblazer #41

“Já jsem ten, kdo vstoupí ze stínů, veškerý trenchcoat i cigarety, stejně jako arogance, připravený nabídnout s šílenstvím.”

“Ach, mám všechno šité.” Mohu vás zachránit, pokud to vezme poslední snížení vaší krve, odvedu vaše démony pryč.

“Nakopnu je do bollocků a plivám na ně, když jsou dole, stejně jako pak se vrátím do tmy a nechám jen přikývnutí, stejně jako mrknutí, stejně jako wisecrack.” .

“Chodím svou cestou sám … kdo by se mnou chtěl chodit?”

Takže složil Garth Ennis v Hellblazer #41, jeho debutový problém jako spisovatel, stejně jako on by pokračoval nechat nesmazatelnou značku na postavě. Irský spisovatel je dnes mnohem lépe pochopený pro své partnerství s pozdním, fantastickým Steve Dillonem na kazateli nebo jeho dlouhodobý běh Punisherových příběhů pro Marvel nebo The Boys, nyní na Amazon Prime, nicméně jeho držba na Hellblazer Assist ho na americkém Radar čtenářů.

Hellblazer od Garth Ennis Omnibus

Několik postav i dějových linií z těchto problémů prožilo metodu za tištěnou stránkou s jeho předběžným dějem, „nebezpečné návyky“, které byly volně přizpůsobeny podceňovanému filmu Keanu Reeves a znovu s Mattem Ryanem na sérii NBC Constantine. Jako uznání, DC Comics sestavuje mamutí 1376-stránkový tome, Hellblazer od Garth Ennis Omnibus, který zahrnuje Hellblazer #41-50, #52-83, #129-131, Vertigo Jam #1, Hellblazer Special #1 , Heartland #1, Vertigo: Winter’s Edge #2.

Zatímco Alan Moore vytvořil téma pro postavu v ságu Swamp Thing, opravdu rozkvetl na stránkách Hellblazeru, počínaje předběžným během Jamie Delano, než převrátil otěže na Ennis. Okamžitě nás Ennis vzal na cestu, protože Constantineovy roky kouření vedly k rakovině plic a také se vypořádali s jeho koncem, vyjednali s triumvirátem vládnoucím peklem – úplně prvním z padlého Satana a Beelzebubu – k léku. Pozoruhodně hrál jeden z druhého, dokud se s ním zacházelo, a také zacházelo, aby jim poskytl veškerý prst v tomto procesu. Komiksové zdroje pojmenovaly tento příběh, ilustroval Will Simpson, Mark Pennington, Malcolm Jones III, stejně jako Tom Sutton, jako největší příběh komiksu Ennis.

Hellblazer #47

Pak jsou tu „krevní linie“ (#47-50, 53-61), který předpokládá démona, když řídí Jack Ripper a nyní má člena královské rodiny. Mnohem důležitější je, že příběh ARC představil návštěvníky, aby nastavili Walkera, který skončil jako značná žena v konstantinově životě, zatímco Ennis složil sérii. Když se znovu objeví s soupravou, Constantine se usadí do toho, co lze považovat za normální nebo jak chceme říkat, klid před bouří. Umění právě tady je od Simpsona, Mika Hoffmana, Davida Lloyda, stejně jako Stan Woch. Problém č. 49 Ohlašuje příchod Steve Dillona, ​​který by začal zdlouhavý, produktivní, stejně jako slavný běh s Ennisem, počínaje problémem č. 57, stejně jako jinde. Problém č. 60, od Ennise a Simpsona, vypráví Démonovou chantinellovu odsouzenou romantiku s Tali, andělem, stylem, který by spisovatel znovu navštívil v kazateli.

Hellblazer #64

To bylo splněno „strachem i nenávistí“ (#64-67), zaměřující se na archanděla Gabriel, kterého představil návštěvníkům během úvodního příběhu. Vrcholem je 40. oslava Constantine na narozeniny (postava stárne hlavně v pravém čase během jeho závratě a najetých kilometrů si vybírá svou daň), mezi ostatními šla Zatanna a také bažina. Irské pozadí Kit umožnilo Ennisovi vystavit mnohem víc než jen anglickou politiku, když se nestarala o okultiva. Jejich romantika byla pomalá i progresivní i hluboká, takže když se nevyhnutelně rozešli, cítili jste se pro pár.

Hellblazer #72

Constantine bere rozchod obtížně a také navíjejí bezdomovce a pije, aby si nepamatoval jeho bolest, když ho král upírů loví. Zde Constantine krátce zemře však zotaví zřízení „zatraceného plamene“ (#72-77), kde se protivník Papa Midnite vrátil, aby ho poslal na cestu se střídavou Amerikou, šel spolu s duchem Johna F. Kennedyho. Cestou narazí na Abraham Lincoln, který je první z padlých a hledá pomstu, který založil poslední oblouk „Rale na bran pekla“ (#78-83), jako spiritualismus, láska, politika, politika , stejně jako náboženské přesvědčení.

Hellblazer #78

Poznámka musí být vyrobena z fantastického krycího práce, nejprve Tom Canty a tehdy prodloužený běh od Glenna Fabryho, který asistoval, nastavil tón, jak série dozrála.

Příběh Vertigo Jam je krátký od Ennis i Dillon, zatímco The Vertigo: Winter’s Edge Tale je nakreslen Glyn Dillon. Příběh v němLlblazer Special, s Art od Dillona, ​​je flashback, nastavený dříve v Constantinově životě a zahrnuje pedofilního kněze a také první z padlých.

Srdce

Před jeho krátkým návratem k titulu Ennis i Dillon vytvořili Heartland a jednorázový soustředěný na soupravu, který téměř zcela zabraňuje Constantine i nadpřirozeným. Místo toho je to mnohem více o problémech s Belfastem. Zatímco skript složil v roce 1994 během klidu v konfliktu, byl propuštěn na konci roku 1996, kdy se věci zahřívaly, což z něj činí časové.

Hellblazer #129

Ennis se o několik let později vrátil na pět parter i v „Son of Man“, kde Constantine vrací mrtvého dítěte svému truchlícímu manažerovi otce, ačkoli to nikdy není tak jednoduché. John Higgins, nejlepší chápaný jako Watchmen Colorist, dodává náladové umělecké dílo.

Ennis obratně smíšená hrůza a politiku, když jsme pochopili Constantina jako postavu. Viděli jsme ho přítele s Chasem, jeho nejlepším kamarádem, a také se rozrostl, než ji ztratil. V pozadí zůstaly síly pekla, schémata k pojištění si nárokuje jeho ducha a ukončí své nebezpečí pro jejich cíle. To by mělo mít shromažďování i čtení v dlouhém úseku, luxusní při posilování charakteru a růstu Ennis jako vypravěče.

Leave a Comment