Sloupec KC: Archie Andrews 1941-2014

Tento příspěvek je podáván pod:

Vrchola domovské stránky,
Rozhovory a sloupce

KC Carlson. Umění Keith Wilson.

Autor: KC Carlson

Páni. To bylo divné psát.

Jak mnozí z vás nyní ví, protože zprávy byly všude, Archie Comics vydává smrt události Archie Andrews počínaje červencem.

Život s Archie: Smrt ikony: Oslavný život

Archie Comics vydává smrt příběhu Archie v několika různých formátech. Nejprve se objeví ve speciálních 48stránkových edicích života komiksů s Archie #36 a 37, která bude zveřejněna o týden od sebe na začátku července. Příběh je napsán Paulem Kupperbergem a nabízí umělecké dílo Pat & Tim Kennedy, Jim Amash, Fernando Ruiz, Bob Smith, Jack Morelli a Glenn Whitmore. Pro každý vydání bude pět variant. Každý z nich je ilustrován jiným vynikajícím umělcem, mnoho z nich není obvykle spojeno s postavami Archie. Mnohem více o těch za minutu …

Vydání č. 36 představí samotnou tragickou smrt, protože Archie Andrews dělá Nejvyšší oběť, aby zachránil přítele. Je to příběh měnící hru o lásce, přátelství a skutečném hrdinství. Vydání č. 37 je stanoveno rok po událostech #36 a dohání všechny postavy. Vidíme, jak se s touto tragickou ztrátou vypořádali.

Život s časopisem Archie #36

Normální život velikosti časopisu s Archie #36 bude dvojnásobně (96 stránek) a říká se, že zahrnuje veškerý materiál příběhu ze života s Archie Comic-velikostí #36 a #37. Toto je naplánováno na zveřejnění ve stejném týdnu jako život komické velikosti s Archie #37. Bude to poslední vydání tohoto časopisu.

Pak v srpnu (ale je nyní vyžádáno) bude vydání brožované brožury s názvem Life With Archie: Smrt ikony: Život oslavovaný, opět shromažďuje materiál ze života s Archie #36 a 37. Bude to také zahrnovat. Reprodukce všech variantů.

Jak mnoho z vás ví, Life with Archie Series představuje alternativní možné budoucnosti pro postavy Archie, založené konkrétně na nesmírně populárním Archieho sňatku … dějové linie. V každém čísle dosud života s Archiem představili dvě různé možné budoucnosti Archieho gangu, kde se Archie oženil s Veronice a druhou, kde se oženil s Betty. Doposud Archie (vydavatel) udržuje maminku, na které potenciální budoucnost představuje jeho tragickou smrt. Nebo přijde smrt volá po Archie v obou futures? Bude to velmi dlouhé dva měsíce na počkání!

Ať tak či onak, buďte ujištěni, že dobrodružství dospívajícího Archieho a jeho kamarádů budou pokračovat ve všech ostatních publikacích Archie Comics – pokud se samozřejmě všichni nejedí v posmrtném životě s Archiem!

Life with Archie Cover Art Gallery

Zde jsou speciální obaly pro život velikosti komiksu s Archie #36:

Život s Archie #36

Mike Allred Cover

Život s Archie #36

Kryt Francesco Francavilla

Život s Archie #36

Kryt Adam Hughes

Život s Archie #36

Obal Ramon Perez

Život s Archie #36

Kryt fiona Staples

A zde jsou speciální obaly pro život komiksové velikosti s Archie #37:

Život s Archie #37

Kryt Cliff Chiang

Život s Archie #37

Obal Tommy Lee Edwards

Život s Archie #37

Obal Alex Ross

Život s Archie #37

Walter Simonson Cover

Život s Archie #37

Jill Thompson Cover

Všechny obaly lze zakoupit samostatně.

Smrt nebude šťastná trvalá

Je to docela zábavné sledovat nekomická knižní média reagující na tuto zprávu. Lepší zpravodajské zdroje se vyskytly na skutečnost, že se nejedná o dospívající Archie, který se pro Fjordy pije, takže hysterie, která obvykle stoupá z široké veřejnosti, kdykoli je tentokrát ponechána hlavní fiktivní ikona popkultury. (Lidé bez komiksů si vlastně myslí, že jejich oblíbené postavy jsou skutečně zabíjeny-jako navždy a navždy. Hloupí králíci. Smrt je trik!)

Téměř nikdo jiný si neuvědomil, že to není poprvé, kdy alterna-archie kousl prach. Stalo se to waaaaaay již v roce 1962, ale mnoho lidí ten příběh nikdy neviděli. Proč? Protože po desetiletí lidé v Archie Comics nechtěli, abyste to viděli!

Goodman Beaver

Přijďte a poslouchejte příběh, chlapec jménem Goodman

Chudák komiks mohl použít právníka

Pak jednoho dne střílel na nějaké smíchy,

Ale chudí Harvey a Jim se nakonec koupali

(Parodie to je, komické zlato, satira)

Goodman Beaver byla naivní a optimistická postava podobná Candide, kterou vytvořil Harvey Kurtzman a Will Elder, který se většinou objevil na stránkách Jim Warren-publikovaného a Kurtzman-edited Help! na začátku šedesátých let. Pomoc! byl o něco mnohem více risqué než šílený, bývalá komiksová kniha EC, ke které také přispěli Kurtzman a Elder, než Mad přešel do mnohem konkurenceschopnějšího formátu časopisu. Oba časopisy se obchodovaly v satire a parodii. Tehdy byly komiksy velmi populární, a tedy velké krmivo pro zesměšňování. Goodman Beaver se setkal s temně zahalenými parodiemi Archie ComICS postavy v nápovědě! Je vydání února 1962 v příběhu s názvem „Goodman Goes Playboy“. Jak byste mohli hádat z názvu, byla to parodie na rychle rostoucí Playboy Empire a filozofii Hugha Hefnera a postavy Archie jsou většinou sekundární k spiknutí: Goodman se po pěti letech vrací domů a očekává se, že se spojí se starým gangem ( Archer, Joghead, Veromica a další) pro některé běžné pronásledování dospívajících. Místo toho je zděšený, když zjistí, že starý gang přijal životní styl Playboy!

Goodman a Gang

Hefner dostal vtip a on miloval příběh natolik, že nakonec najal Kurtzmana a Eldera, aby vyrobil komiksy pro Playboy. Tvůrci vyvinuli ženskou verzi Goodmana a Little Annie Fanny debutovala v Playboy později v roce 1962.

Archie Comics a jejich právníci nedostali vtip a ohrožovali žalobu. Vydavatel Warren zaplatil Archieho 1 000 $ a souhlasil s zveřejněním omluvy a Archie vydal pomoc! Z konkrétních nároků na urážku na cti a porušení. Později, když Kurtzman a Elder uzavřeli smlouvu s jiným vydavatelem, aby shromáždili obchody Goodman Beaver do brožované pokladny (komiksová kniha výkonného manažera), změnili všechna jména postavy (Artie! Finkface! Zenobia!) A Elder pečlivě změnil všechny podobnosti postavy, aby Odstraňte jejich „Archieness“. Nezáleželo. Archie vyhrožoval další žalobu! Tentokrát se vydavatel brožury (MacFadden-Bartell Books) odmítl zapojit, takže Kurtzman a starší sami zaplatili Archieho 1 000 $ (ve třech splátkách) a podepsali dohodu v podstatě poskytnuty Archieho příběhu veškerá budoucí práva. Souhlasili také, že předají veškeré původní umělecké dílo na Archie. Po celá desetiletí to nikdy nevidělo denní světlo.

V roce 1984 se vydavatel Denis Kitchen (z kuchyňského dřezu) pokusil shromáždit veškerou pomoc! Goodman Beaver Stories do jednoho svazku. Přímo kontaktoval Archie Comics o zahrnutí „Goodman Goes Playboy“ pro historické účely a byl odepřen. Pokus o publikování příběhu s výrazně zmenšenou velikostí a se zatemněnými postavami parodie se setkal s ohroženým oblekem a příkazem proti prodeji knihy od Archie Comics. Nakonec příběh nebyl zahrnut do knihy, ačkoli několik panelů „spravedlivého použití“ doprovázelo esej Davida Schreinera o pochybné historii příběhu (podrobnosti, z nichž jsem zde „ponořil“).

V určitém okamžiku Archie Comics zanedbával obnovení svých práv na příběh, a to, protože přešlo do veřejné domény. S trochou vyhledávání můžete snadno najít celý příběh na internetu – býval to PDF na webu Fantagraphics (je to také přetištěno v komiksovém časopise #262, září 2004), ale dobré místo k jeho nalezení V dnešní době je blog šíleného umělce Toma Richmonda.

Archerská říše?

Ve srovnání vedle sebe byste si mysleli, že Archie Comics by se mnohem více zajímal o Kurtzmana a Elderovu původní (a nyní klasickou) Archie parodii „Starchie“ z EC Comic Mad #12 (1954). V tomto příběhu „Starchie“ a „Bottleneck“ porazili „Mr. Weathernot ”pro projíždějící třídu, než vyhrožuje„ Wedgie “se zipovými zbraněmi. Pokračují v tom, aby ho svlékli a mučili a nakonec ho odhodili z útesu. V „Goodman Goes Playboy“ se postavy Archie jednoduše jdou do orgie, která v těchto dnech nevypadá tak daleko od klasických scén pro Animal House Toga Party. (Ačkoliv v původním uměleckém díle byla nějaká nahota, z nichž většina byla zakryta pro původní pomoc!)

Smrt „Archer“

Jo, jo … a „Archer“ zemře! Ukazuje se, že životní styl Playboy vedl Archer Insane. Zjistili jsme, že má kmeny a skříně plné mrtvých dívek (možná jen panenky v životní velikosti?) Skryté ve svém sídle, stejně jako drahá auta, zakázané knihy a další pašované pašované (jako nacistické stag filmy a komiksové kódy- Schválené komiksy). Archer oděčný Toga přiznává, že to všechno získal výměnou za svou duši, v smlouvě s ďáblem! Naposledy vidíme, jak se v plamenech jeho říše klesá na housle-hrající housle jako Nero.

Poslední panel „Goodman Goes Playboy“.

V postmortem příběhu se gang visí ve své verzi Chok’lit Shoppe, když tajemný špičatý ucho přichází s tím, co je určitě Archerova „duše“ v malé nádobě. Děti jsou vyděšené – dokud se všichni postaví na stejný osud! Kromě Joghead a Roggie patří další slavné komiksové postavy v řadě Andy Gump, Harold Teen, Jiggs, Kayo, kapitán z Katzenjammerových dětí – a Superman!

Hádám, že nový život s archie verzí smrti „budoucí“ alterna-archie-i když šokující! – bude mnohem méně kontroverzní a spletitý než ta předchozí. Asi to zjistíme v červenci!

________________________________

KC Carlson: Ještě musí být zabit v komiksu. Mnoho pravděpodobně mě zabije svou sbírkou komiksů a rozdrtí mě. Yay.

Westfield Comics není zodpovědný za hloupý thIngs, který říká KC. Obzvláště ta věc, která vás opravdu podráždila.

Nákup

Život s Archie #36

Život s Archie #37

Leave a Comment