G.O.A.T.: Flexibilita Richie Havens (speciální pro čtvrté července!)

Největší ze všech melodií (G.O.A.T.) je obdivováním největších melodií všech dob, jednu melodii na umělce. Chcete víc? Přejděte na G.O.A.T. Stránka pro všechny dosud kozy!
V případě čtvrtého července máme dnes speciální největší publikování od Folksingeru Richie Havens. Havens se narodil v Brooklynu, část domorodého Američana, a také byl jedním z těch beatniků, kteří začali v 50. letech Greenwich Village, podobně jako Bob Dylan, Pete Seeger a Woody Guthrie. V roce 1969 byl pozván, aby hrál v Woodstocku, kde jeho výkon svobody – který složil, když ji hrál na pódiu – zastoupil do velkého hitu.

Havens byl úplně prvním hudebníkem na jevišti v Woodstocku, stejně jako to byl jen on, stejně jako stolička, stejně jako nespočet páchnoucích hippies. Neochotil se první, protože nebyl téměř tak obrovským jménem jako ostatní umělci na seznamech, ale organizátoři ho však v podstatě vytlačili před davem a také mu řekli, aby za to šel. Po zpívání po dobu 40 minut mu řekli, že to musí natáhnout. Z písní začal riffovat tradiční melodii dítěte bez matky a také interpolované freestyle verše, které skončily jako melodická svoboda. Výkon ho katapultoval ke hvězdě. Tune byla formálně zaznamenána ve studiu v roce 1972 a vydána jako singl poté, co Havens skóroval top 20 hit s obálkou Beatles, „Tady přichází slunce.“ Havens pokračoval v mapování do konce 80. let, když jeho album, Simple Things, zasáhlo #173. Poté vydal materiál, avšak prodej byl stejně nízký, aby se zaregistroval na Billboard.

Ve svém životě hrál všechny hlavní hudební oslavy i na slavnostním inauguraci prezidenta Clintona! V roce 2013 se jeho srdce poskytlo a jeho popel se rozšířilo na Woodstock Estate.

Další poslech: Jeho obálka právě tady přichází slunce je skvělé, ale také jsem jako několik jeho demonstračních melodií, jako je „Stop Pull a také mě tlačit“, stejně jako „hezký Johnny“, který spoluautoval s hercem Louisem Gossett Jr.!

Verze obálek: Nikdo stojí za zmínku.

Leave a Comment