The history Of Batgirl: Comics and beyond

Batgirl, particularly these days, is kind of the forgotten Batperson. Of course she doesn’t have the cultural cachet of Batman (who’s been on film, TV shows, etc.), but she’s not talked about even as much as Batwoman (who is going to be on the limitless Earths crossover; and no, Batwoman is not Batgirl when she grows up.) It seems strange, especially with the popularity of the Bat mythos and with the fact that she was once played by 90s icon Alicia Silverstone. The fact is, though, that a lot of people just don’t know about her. but they should. So here’s the history of Batgirl, from the peculiar reason she was created to her character today.

It begins in 1954 when psychiatrist Fredric Wertham wrote the book Seduction of the Innocent. (Please don’t fall asleep.) now if I gave you 3 guesses, I’m not sure you could predict what exactly Wertham blamed for seducing the poor 50s youth. Rock and roll? Televize? cool leather jackets? We could keep going, but it was comic books. little cartoon drawings, with their cartoon violence and hidden naked ladies (maybe), were leading American youth to ruin.

In The Beginning: The early history Of Batgirl

Batman #139, image by means of DC Comics

X

Mario Kart DLC Gold Rush.mp4

0 sekund 12 minut, 40 sekund

Žít
00:00
12:40
12:40

One of the most egregious offenders, according to Wertham, was Batman and his uneasy relationship with his ward, Robin. It was the kind of relationship that would later be spoofed by Saturday night live in its “Ambiguously Gay Duo” shorts. but that was decades later. In the 50s, DC just got Batman a girlfriend.

In 1956, Kathy Kane made her debut as Batman’s love interest and the original Batwoman. 5 years later, in 1961, her niece Betty Kane, the original Batgirl, also showed up. The Batman comics then turned a lot more toward 60s situational family comedy, with Bruce and Kathy as the Batdad and Batmom, respectively, and Robin and Betty as their kids. They even had a Bat-dog, Ace the Bat-Hound, and an imp called the Bat-Mite.

The popularity of Batman comics waned, though, in the early 60s to the point that DC nearly killed him. So when Julius Schwartz became the Batman editor in 1964, he reinvented the brand and the story by scuttling the extraneous Bat characters. Batman comics went back to being about a rich crime-fighter. as for Betty as Batgirl, the crisis on limitless Earths storyline in 1985 retconned her into non-existence. (Betty Kane herself didn’t disappear, though. A twist on the original character, the character Mary Elizabeth “Bette” Kane, is one of the women who has taken on the Flamebird mantle.)

Barbara Gordon Becomes The Batgirl

Detective Comics #359, image by means of DC Comics

In the mid-60s, when the Batman TV series had taken off, the show’s producers tasked Schwartz with developing a female character to appeal to lady viewers. William Dozier, an executive producer, proposed that they make the new character both police Commissioner James Gordon’s daughter and the new Batgirl. artist Carmine Infantino created the concept artwork for the character, which Batman producers used to sell the show for the third season.

On the TV series, Yvonne Craig played Barbara Gordon, librarian by day and crime-fighter by night. together with Batman and Robin, they became the “Terrific Trio.”

Meanwhile, Barbara Gordon made her comic debut in Detective Comics #359, “The Million dollar Debut of Batgirl.” On her way to a costume party–dressed as a lady Batman, of course–she runs into the man in Bat himself. Specifically, she interrupts the killer Moth attempting to kidnap Batman and that’s enough for her to catch crimefightin’ fever. Batman tries to dissuade her, because of her delicate female sensibilities, but she ignores him.

Batgirl was a featured player in Detective Comics issues throughout the rest of the 60s and the 1970s. She also made appearances in other series, like Justice league of America. She briefly retired, after being elected to the us house of Representatives, but it didn’t take. After a year, she was back out there, teaming up with Superman.

Batgirl Survives The crisis On limitless Earths

Beginning in 1975, she had a starring role in the Batman family series, which focused on the adventures of the extended characters in Batman’s universe. In Batgirl’s case, that indicated partnering up with Robin a lot of of the time, although she does meet Batwoman in Batman family #10. The series ran through 1978, while Batgirl continued to make appearances in Detective Comics issues.

By the 1980s, DC had a massive number of characters and storylines. In buy to pare everything down to one DC Universe, they launched the crisis on limitless Earths series in 1985. Although Gordon is barely a blip in the series, it did retcon the history of Batgirl. No longer was she Jim Gordon’s daughter, but she was, instead, his niece, born to Jim’s brother Roger and his wife Thelma. OrpBarbara se přestěhoval do Gothamu, kde ji adoptoval Jim a jeho manželka, také ji Jim a jeho manželka, také jménem Barbara. A to je samozřejmě místo, kde chytila ​​horečku. (Villainy je jediný známý lék.)

O 2 roky později, v roce 1987 Secret Origins #20, by Gordonova minulost byla znovu prozkoumána s drobnými změnami. Například tentokrát její táta nezemře při dopravní nehodě, která zabije její matku. Místo toho podlehne později nemoci související s alkoholem.

Odchod do důchodu zřejmě nestačil: Barbara Gordon splňuje zabíjecí vtip

Obrázek pomocí DC

O rok později by na tom opravdu nezáleželo, protože v roce 1988 Batgirl Special #1, DC odešel Barbara Gordon. Navzdory svému odchodu do důchodu se však objevila o několik dní později v Landmark Batman z Alana Moora: The Killing Joke. Grafický román vypráví příběh původu pro Joker. Jedním z nejkontroverznějších aspektů příběhu je však, když Joker střílí a paralyzuje Barbaru Gordon. Jen v případě, že to nestačilo, Joker a jeho goonové pak fotografovali její nahé tělo, takže Joker může použít fotografie k trápení Jim Gordona.

A v případě, že by to nebylo jasné, Barbara Gordon – Batgirl – je pro příběh jen zásadní, pokud jako objekt. Je na jejích pocitech a jejích myšlenkách nezáleží – alespoň ne tolik jako Batman nebo její otec. Je to jen nástroj, emocionální Cudgel. Není divu, že tento příběh, známý v historii Batgirl, neseděl dobře se spoustou čtenářů. Ve skutečnosti dnes to i Moore lituje a řekl časopisu Wizard: „Pravděpodobně to byla jedna z oblastí, kde mě měla napravit, ale ne.“

Ale Barbara nezůstala dlouho. Komiksová spisovatelka Kim Yale a její manžel, spisovatelka John Ostrander, se o příběh nestarali a napsali nový, díky čemuž byl Barbara Oracle, informační makléř, který dodává Intel jiným DC postavám. Její hodně klíčové aliance by byla s Pirds of Prey, DC’s All-Female Superhero Team. Byla by také součástí „The New 52“, DC je spuštěno mnoho slavných postav. S tím by se vrátila k Bitgirl.

V nejlepší sérii Gail Simone, Batgirl, Barbara získala díky experimentální chirurgii použití nohou, ale je stěží lepší. Bojuje s PTSD a formou viny Survivor. Je však opět skutečná osoba se svými vlastními ambicemi a agenturou.

Batgirl jde do Burnside a vrací se k ptákům

V roce 2014 bude tato myšlenka pokračovat s dalším restartem příběhu Barbara Gordon. Tentokrát byla studentkou doktorandu Hipster, který žil v Brooklyn-podobné Gotham Borough Burnside. Tento děj by pokračoval i když Batgirl (série) byl zahrnut jako součást „znovuzrození“ DC 2016, aka ještě další omluvy, aby restartovali své vlastnosti. Tato verze Barbara Gordon Batgirl pokračuje dodnes.

Zároveň s znovuzrozením Batgirl pokračovala v předchozím spojenectví s Lady Birds v Batgirl a Birds of Prey. Série, která byla spuštěna v červenci 2016, proběhla květen 2018.

Více než jedna Batgirl s historií

obrázky pomocí DC

Cassandra Cain se poprvé objevil v roce 1999 Batman #567 a je dítě Assassins Lady Shiva a Davida Caina. Z důvodů komiksu ji zbavili normálního kondicionování v nákupu, aby ji formovali do prvotřídního vraha. Víš, darebák rodičovství. To fungovalo tak dobře, jak si můžete představit, v tom, že je to hrůzostrašná bojovníka, ale stěží může číst, komunikovat nebo stýkat se.

Pro děj „Žádná země“ z roku 1999 předpokládá Cain plášť Batgirl pod záštitou Batmana i Oracle (Barbara Gordon). Ve skutečnosti je druhou Batgirl v ději; Helena Bertinelli se krátce stala Batgirl jako první. Poté, co se její styl střetl s původním Batpersonem – Batmanem – se vrátila k lovci.

Cassandra Cain je naproti tomu pravděpodobně postavou hodně spojené s historií Batgirl po Barbara Gordon. Po jejím vystoupení v sérii „NO MAN’S LAND“ by pak byla první Batgirl, která měla vlastní měsíční sérii. Byla také první asijskou Batgirl a také jednou z nejvýznamnějších asijských komiksových postav.

V sérii Batgirl se Cain vlastně vzdává, aby se tajala. Stephanie Brown, první ženská robin, se potom převzít roli. Poté, co se Kain vrátí, Brown se to vzdá a vrací se ke svému vigilantovi alter-ego, spoiler.

Poté, co Cain předpokládá personu svého otce, sirotky, se Charlotte „Charlie“ Gage-Radcliffe stane blikajícím a tisícím-miss-her další Batgirl. Barbara si uvědomila její talent, ale věděla, jak je náchylná jako mladá dívka, a promluví z toho, že je Batgirl. Charlie místo toho bojuje jako Misfit.

POZNÁMKA: Jedná se o Canon Batgirls a žadatelé v historii Batgirl. Tento seznam nezahrnuje alternativní časovou osu/historii Batgirls, jako je dcera Lucius Fox, Tiffany. Nebo vigilante skupina Batgirls v DC Comics Bombshells. Nebo verze Barbary Gordon v té sérii, která je zjevně upíří Batgirl.

Filmová historie Batgirl

Yvonne Craig AsBatgirl, obrázek prostřednictvím 20. století Fox

Mimo Yvonne Craig, TV Batgirls normálně nebyla živá akce. Zatímco Barbara Gordon byla na několika pořadech postavou, její identita Batgirl s ní obvykle nepřichází. V některých pořadech jsou odkazy na to, jako jsou Birds of Prey, které představovaly flashbacky Gordona (Dina Meyer) jako Batgirl. Navíc se zdá, že epizoda Titans „Dick Grayson“ naznačuje, že její Gordon byl Batgirl. V živé televizi však Gordon obvykle funguje pouze jako Oracle.

Batgirl je mnohem slavnější postava v animované televizi. Nikdy neměla svou vlastní show, ale byla hlavní hráčkou na spoustě série zaměřených na Batman. Byla také klíčovou postavou na DC show o ženských superhrdinech, jako jsou webové stránky Gotham Girls a DC neuvěřitelně hrdinové dívky.

Ve filmech Alicia Silverstone hrála v roce 1997 Batman & Robin Barbaru Wilsonovou, mladou ženu, která se stala Batgirl. Spolu se změnou jména přišla změna rodiny. Ve filmu nemá žádný vztah s Jimem Gordonem. Místo toho je neteř Alfreda Pennywortha.

Stejně jako u televize se ve filmech objevilo spousta mnohem více animovaných verzí Batgirl než verze živých akcí. Barbara Gordon Batgirl byla součástí animovaných filmů, jako je film Lego Batman Motion Picture a filmová verze Batman: The Killing Joke. V animované adaptaci Mooreova klasického příběhu zakládá první polovina filmu historii Batgirl v tomto rohu multiverse DC. Vypravěči učinili některá pochybná rozhodnutí o charakteru, konkrétně scéna, ve které se Batman a Batgirl připojí. Neměla však svůj vlastní samostatný film, animovaný ani naživo. Ale to je kvůli změně.

Warner Brothers plánuje film Batgirl. I když se dosud neusadili na (pravděpodobně ženy) režiséru, najali scenáristy. Christina Hodsonová, která napsala filmy Bumblebee a nadcházející vozidlo Harley Quinn, Birds of Prey, který měl svůj první přívěs, se ujme Batgirl. Očividně nemáme ponětí, jaký bude ten příběh, ale existují náznaky, že se to spojí s Batmanem. Takže téměř 60 let po úsvitu historie Batgirl bude konečně připravena na svůj detail. A je čas.

Leave a Comment