Za vaši úvahu: Marvel Masterworks: Marvel Rarities Vol. 1

Tento příspěvek je uveden pod:

Vrchola domovské stránky,
Rozhovory a sloupce

Marvel Masterworks: Marvel Rarites Vol. 1

Autor: Robert Greenberger

Zatímco mnoho pozornosti je spravedlivě věnováno hlavním událostem ve Velkém třesku, což je Marvel Universe v 60. letech, byly přehlíženy kousky flotsamu a jetsamu, které si zaslouží zkoušku. Koneckonců, ne každá myšlenka fungovala, ne každá série měla stabilní kreativní tým, který by ho oživil, a podívat se na tyto prvky vám dává mnohem úplnější smysl pro to, jak společnost byla během těchto let rychlého vývoje. Zdá se, že Marvel souhlasí a zastaví se, aby chytil dech a dlouho se ohlédl zpět do Marvel Masterworks: Marvel Rarities Volume 1 přichází letos v létě. Řada těchto krátkodobých sérií se nyní poprvé shromažďuje jako v celém rozsahu, někteří dělají svůj první shromážděný barevný vzhled.

Zatímco Stan Lee a Jack Kirby vylíčili nádherné čtyři, také bušili povídky pro své antologie, včetně jejich nejnovějších neuvěřitelných dobrodružství. I když to trvalo pouze pouhých šesti čísel, představil dnes opakujícího se hráče známého jako Dr. Druid. Tehdy to však byl Anthony Droom a jeho příběhy zakončily pět ze šesti čísel, které většinou napsal Lee a tužkou Kirby. První splátka je vzácným případem, že Steve Ditko inkoustuje někoho jiného, ​​i když následné kapitoly mají Dick Ayers na Inkwell. Jeho jednorázová dobrodružství přiměla setkat se s nadpřirozeným problémem a použil své okultní zdroje k porážce Zemu, banda mimozemských útočníků a dokonce i riziko z Atlantidy před Namorem. Z jakéhokoli důvodu přeskočí číslo 5 a poslední splátka je od umělce Paula Reinmana. O několik let později byly příběhy přetištěny, ale do té doby dorazil Dr. Doom, takže ho dotisky přejmenovaly doktora Druida a když byl formálně integrován do Marvel Pantheonu s úžasným Hulkem #210 (duben 1977), jméno uvízl.

Příběhy napětí #53. Strážce nemusí být na obálce, ale alespoň se zmínil.

Uatu, ať odpočívá v míru, byl zjevně populárním hráčem a Stan se rozhodl odvrátit jednorázové příběhy v příbězích o napětí a přidal příběhy Watcher za dobrodružství Iron Man, což způsobilo další zvláštní párování. Od TOS #49-58 jsme byli ošetřeni „Tales of the Watcher“ od Larryho Leibera a různých inkousů. Lee je připisován za spoluzakladatel, ale jeho bratr skriptoval a tužkoval běh, podporovaný inkoustem George Roussosem (připisovaný jako George Bell), Sol Brodsky, Paul Reinman a Elegant Stone. Příběhy nebyly o to příliš záleží až do vydání č. 53, kdy jsme konečně dostali jeho původ. Od té chvíle byly jeho příběhy mnohem více o něm a jeho rase spolu s příslibem nezasahování, takže se věci stávají mnohem zajímavějšími. FF dokonce portrét v jednom příběhu a pevně je zakořenil v kontinuitě. Poslední splátkou však Leiber pouze napsal příběh s uměním od George Tuska a pak byl Uatu vystěhován ve prospěch kapitána Ameriky.

Stan neměl recyklaci svých starších příběhů, aby zmírnil napětí zvýšené produkce. Když v roce 1968 spustil Silver Surfer, chtěl sérii kosmických záloh s pozorovatelem. Jeho původ je vyprávěn v čísle 1, recyklován od svého prvního vyprávění v TOS a zbývajících šest příběhů pochází z nejranějších dnů Marvel – úzkostné fantazie pro dospělé a jeden od Tales po Astonish. Zajímavé je vidět příběhy původně přizpůsobené Steve Ditko reinterpretované Gene Colan. Styl děkana je mnohem realističtější, který je postaven proti pozadí sci -fi, je velmi odlišný. Syd Shores a Reinman ho obratně natočí, než otočí domácí práce na Howarda Purcella. Příběh čísla 6 je zajímavý v tom, že má vzácnou tužkovou práci pobřeží, který je naplněn nováčkem Frankem Brunnerem. Když byla kniha najednou snížena na 32stránkový komiks, byl poslední příběh od Lee a Tom Palmer vklouznut na polici, dokud nebyla spálena v Marvel Super Heroes #23, pomocí pouhých šest deset stránek. (Jedna z nevyužitých stránek byla vidět v Maervelmania #1 a doufám, že je zde zahrnuto.)

Stan také experimentoval, s nímž by postavy mohly vydržet další expozici, takže poté, co se fantasy mistrovská díla stala Marvel Super-Heroes a kapitán Marvel byl představen a poté poslán do svého vlastního titulu, hlavní funkce se otáčela. Když jsme museli vydat č. 20, byl doom. Příběh Dr. Doom s dlouhým knihou, který prokazuje jeho přitažlivost pro čtenáře. Jakmile je mnohem více Larry Leiber po ruce, aby prokázal svou podceňovanou roli při tvorbě Marvel Universe, když vykreslil a dokonce tužkul první polovinu knihy. Když musel vypadnout, Roy Thomas dokončil vykreslování knihy, dialogoval rovnováhu a přinesl Frank Giacoia, aby tyto stránky tužkoval s rychlým Vince Colletta, který inkoustoval celý shebang pro konzistentní vzhled. Dostaneme se prodloužený pohled na DoomLatveriánský původ a jeho talent na nadpřirozeném, když se snaží oživit svou matku, zatímco se vypořádal s tím otravným Diablem.

Úžasné příběhy #5

Doom ukázal dostatečně populární, že když se Stan snažil zachytit Lightning dvakrát v láhvi, získal jedno ze čtyř míst v opuštěných úžasných příbězích a neuvěřitelných dobrodružstvích. Pod hlavními rukama Roy Thomase a Wally Wooda se Doom musel potýkat s oprávněným vládcem Latverie, princem Rudolkem, který se snažil vést povstání. Tyto příběhy z roku 1970 ho přiměly k tomu, aby se jednal mnohem více jako král než jako super-darebák, ale série se stala obětí nedostatku silného podpůrného obsazení a neustále se měnícího tvůrců. Thomas byl pryč po dvou číslech s Leiberem, který dokončil počáteční děj, pak je Wood pryč, krátce nahrazený George Tuskem a Mike Esposito a poprvé dokončili dvouparterovou doom versus červenou lebku. Poslední dvě kapitoly pocházejí z rostoucího nového spisovatele Gerryho Conwaye a umělců Gene Colan, Giacoia, Esposito a Palmer s Doomem, kteří se snaží ukrást Vibranium zpod nosu Black Panther.

Obtěžování tohoto fascinujícího svazku slibuje původní memorabilia Marvel Merry Marching Society; vzácné pinepy, plakáty a tisky; a přísloví více. Pro kohokoli fascinovaný touto érou je objem čtení.

Nákup

Marvel Masterworks: Marvel Rarites Vol. 1 HC

Klasické obálky z databáze Grand Comics.

Leave a Comment