Scooby-doo neuvěřitelně rozbití!

Tento příspěvek je uveden pod:

Vrchola domovské stránky,
Rozhovory a sloupce,
Recenze produktu

KC a jeho kráva

Sloupec KC od KC Carlson

Scooby-Doo Team-up #36

Někdy si myslím, že jsem příliš starý na to, abych si užíval týmu Scooby-Doo stejně jako já. Ačkoli, vzhledem k tomu, že mnoho postav, které se objevují v nejnovějším čísle, bylo vytvořeno během šedesátých let (nebo dokonce dříve), také se divím, pro koho je tento problém psán. Vzhledem k tomu, že mnoho postav, které se zde objevují, se na komiks DC neobjevilo po dobu looongu, možná jsem cílové publikum!

Žádné hostující hvězdy nejsou konkrétně připisovány na obálce tohoto problému, odklon od běžné praxe pro sérii. Ale staří fogies jako já rychle vědí, kdo jsou hvězdy: anděl a lidoop! Ačkoli jsou označováni pouze jako Angel O’Day a Sam Simeon (jejich „skutečná“ jména) v samotném komiksu. Opustil DC (nebo zapomněl obnovit) anděl a lidoop ochranné známky/titul? Zajímavý…

Skutečná zábava se nesnaží přijít na toto konkrétní tajemství. (To je pro staré geeky, jako jsem já a Wayne, aby škrábali naše vousy. DC lidé, včetně několika „neoficiálních“ lidí, kteří již absolutně nejsou ochranné známky DC.

Scooby & The Gang, Louie, Angel a Sam

Jako obvykle se dostávám před sebou. Tento problém (napsaný velmi hloupým shonem Fischem a karikaturou – a to neříkám jako urážku – často oslnivým umělcem Dario Brizuelou) je pevně plněn temnými postavami, dialogy, vtipy a pravděpodobně dokonce i věcmi, které jsem zmeškal. Je zřízen jako každoroční Louie Jervis Telethon pro United Charity, které (samozřejmě) hostí komik/filmová hvězda Louie Jervis – která oznamuje, že vystupuje také komik/filmová hvězda Rob Pope. Pokud tato jména nezní povědomě, pak jste si užili dost telethonů pořádaných Jerry Lewis nebo Bob Hope – kteří oba náhodou hráli ve svých vlastních komiksech DC publikovaných od 50. do počátku 70. let. (S největší pravděpodobností, DC již nemá práva na žádnou z nich. Proto pravděpodobně nikdy neuvidíte sbírku jednoho z těchto titulů – navzdory veškeré úžasné práci v nich.)

Halos a banány

Než se dostaneme příliš daleko, Angel a lidoop byl vytvořen a často napsán E. Nelsonem Bridwellem. On je nejlépe známý jako dlouhodobý superman asistent editor (zejména pod editorem Mort Weisinger) kvůli jeho encyklopedické znalosti o historii postavy.

Umělci, kteří byli spojeni s původní sérií, byli Penciller Bob Oksner a Inker Wally Wood. Oksner byl také dlouhodobým umělcem The Adventures of Jerry Lewis a Adventures of Bob Hope. Oksner se soustředil většinou na humorové sérii pro DC a také ilustroval spoustu lásky Dobie Gillis (viz mnohem více níže), Sgt. Bilko, Pat Boone, a vítejte zpět, Kotter. V 50. letech byl také umělcem na syndikovaném I Love Lucy novinové pásy. Když nakonec vymizely humorové tituly DC, Oksner přešel na funkce jako Superman, Supergirl, Shazam!, A Supermanova přítelkyně Lois Lane.

Uznání příspěvků společnosti Wally Wooda by do komiksů bylo trvat déle než tento.

Angel O’Day je soukromým vyšetřovatelem a partnerem v detektivní agentuře O’Day a Simeon – se svým partnerem Samem Simeonem. Sam je docela neobvyklá postava: nejenže je to mluvící (trochu) gorila, je také umělec komiksu, který pracuje pro možná pobuřujícího editora, který může nebo nemusí být založen na Stan Lee.

Angel a Ape #2

Angel je neuvěřitelně krásný. (Občas modeluje Sam pro jeho práci s komiksem.) Také si ve své detektivní práci fantasticky oslní. Tato první série trvala osm čísel po zkoušce. (Předvádění č. 77, Angel a Ape #1-7 a poslední číslo přejmenované na Meet Angel #8.)

V 90. letech byl série oživen Phil Foglio, který se držel svých dřívějších kořenů Zany. V roce 1991 Angel a The Ape Miniseries bylo odhaleno, že Angel je nevlastní sestrou hloupého Bunnyho (člen dolních pěti (viz níže)-a obě postavy byly vytvořeny E. Nelsonem Bridwellem). Sam byl také přepracován. Stal se vnukem Gorilla Grodd (Flash darebák). Dostal také mentální síly, aby ho lidé viděli jako lidskou bytost. Myslím, že mnoho lidí si myslelo, že to byla zbytečná změna (alespoň jsem to udělal), a nejsem si jistý, zda je to stále součástí postavy.

Jsem také povinen vám sdělit, že existuje čtyři-vydání Vertigo verze The Angel a Ape série, kterou napsal Howard Chaykin a David Tischman a ilustroval Phillip Bond s obaly Arthura Adamse. Stejně jako obdivuji všechny tyto práce těchto mužů, nikdy jsem si tuto sérii nemohl skutečně přečíst. Obávám se.

Mezi další moderní anděl a lidoopy patří DC Holiday SPECIAL ´09 (jedna stránka Andrewa Pepoy) a pokračující segment v roce 2012 Joe Kubert představuje titul antologie. Doufám, že v budoucnu bude mnohem více vystoupení dua – s jejich titulem neporušený.

Byl to další druh parodie Stan Lee?

Liška a vrána #104

V tomto čísle Scooby-Doo se také objevuje malé dítě, které má podivně vypadající domácí mazlíčky. Stanley a jeho monstrum bylo o dítěti a jeho mazlíčkovém monstrum. Stanley (který nebyl příliš jasný), vlastně si myslel, že tato sedmimetrová, růžově firurizovaná, mírná zvíře byla pes. (Ne, byl to opravdu monstrum.) Byl vytvořen spisovatelem Arnoldem Drakeem a umělcem Winslowem Mortimerem a objevil se jako funkce v lišce a vrána začala v čísle 95 (leden 1966) a procházela číslem #108. S vydáním č. 109 se titul změnil z lišky a vrány na Stanley a jeho monstrum, které skončilo přesně tři čísla později v #112.

Mezi podpůrné postavy v seriálu patřily Leprechaun (s názvem Shaughnessy Poltroon), Gremlin (Schnitzel) a duch francouzského císaře Napoleona. (Opravdu to nevymýšlím!) Existovala také Stanleyho sexy dospívající chůva Marsha – která také vypadala hodně jako anděl z Angel a Ape. (Další neoprevelovaná mladší sestra?) BTW, Jerry Lewis hostující hvězdy ve Stanley a jeho monstrum #110.

S takovým obsazením samozřejmě přišlo mnohem více komiksových knih o několik let později a oživilo je. Mnoho zejména Phil Foglio v minisériích čtyř vydání v roce 1993 (poté, co přispěl původem postav v tajném původu #48 v roce 1990). Foglio parodoval ve svých příbězích prvky vyprávění Vertigo. Kevin Smith oživil postavy znovu v roce 2001 v Green Arrow (ze všech míst) a ukázal Stanleyho jako mladého teenagera. (S výskytem mnohem grafičtější a nešťastnější. Nedoporučuje se.) V neomezeném krizi č. 6 se vyskytuje mnohem více dospělých vystoupení Stanleyho a děj v Batman/Superman: Korcerer Kings v roce 2011.

Nejsou nižší! Jsou prostě nepochopeni …

Dolní pět #7

Jak jsem zdůraznil výše, kam jde Angel, její sestra se může také skončit. Dolní pět byl vytvořen v roce 1966 spisovatelem E. Nelsonem Bridwellem a umělcem Joe Orlandem. Tento tým superhrdiny parodie se skládal z Awkwardman, Merryman, White Feather, Blimp a Bunny (dříve hloupý Bunny). Byli to synové a dcera řady členů Freedom Brigade (parodie jak Justice League, tak Justice Society). Starší hrdinové odešli do důchodu a doufali, že jejich děti budou pokračovat v rodinné super-tradici. Bohužel, nikdo z nich to opravdu nechtěl, ani neměl být talenty (nebo pravomoci) skutečně efektivní-tedy jejich samostatně zvolené jméno týmu. Poprvé se objevili v Showcase #62, 63 a #65, než promovali do své vlastní 12-vydání série (pouze prvních 10 bylo nový materiál).

Stejně jako mnoho z těchto jiných postav se nakonec objevily v Showcase #100 a pak sporadicky kolem DC vesmíru. Jejich nejlepší vzhled byl v Batman: Brave a Bold #17. Později se I5 spojí s Legií náhradních hrdinů v Brave a Bold #35 a s bat-mite v Bat-Mite #5. V darebách United Miniseries se také objevil pozoruhodných pět, které se zdají být parodickou verzí dolních pět. (Jaký hloupý nápad!) Pozoruhodných pět se také objevuje mezi uvězněnými Supervillians ve spasením a Jongleur (založený na Merrymanu) je poslán, aby získal vystoupení z pekelné bezplatné karty od The Secret Six.

ALE POČKEJ! Je toho víc!

Předvádění č. 68

Domácí kapela pro Telethon v tomto čísle je Manics, fiktivní rocková skupina, která se poprvé objevila v Showcase #68 (květen 1967), vytvořený E. Nelsonem Bridwellem a Mikeem Sekowskym. Nebylo to úspěšné spuštění vitríny, protože koncept nikdy nedostal pravidelnou sérii – ponechání osudu Silver Shannon (Lead Vocals, Manager), Phillip „Flip“ Folger (kytary, Concoritionist), Gilbert „Jangle“ Jeffries (Guitars, Ventriloquist ), a Byron „Pack Rat“ Williams (bicí) nevyřešené. Woody Allen se objevil s kapelou v Showcase #71, pravděpodobně nejvýznamnějším problémem tohoto běhu.

Později se Silver Shannon objevil v otázkách energetické společnosti jako osobní asistent Josiah Power. Také existuje reference (nikoli skutečný vzhled) na kapelu v síle Shazam #48. A konečně, v Justice League of America: Vixen: Regeneration (2017) Je zdůrazněno, že Mari McCabe (aka Vixen) chodí s Phil „Flip“ Folger z Maniaků. Opět to není skutečný vzhled. Sheesh!

Přijímání darů Telethonu v telefonní bance: Scooter (od Swing with Scooter) a Windy a Willy!

Houpejte s skútrem č. 1

Swing with Scooter byl poprvé vydán v roce 1966 a běžel pro 36 čísel. Scooter (zjevně nikdy nebylo uveden žádné příjmení) byl britský hudebník, který se týkal Ameriky (konkrétně Laurel City). Přezdívka pochází z motorového skútru, který často používal v sérii. Mezi jeho dospívající přátelé/podpůrné obsazení patřily Cookie, Kenny, Malibu a Penny. Úvod včasné vydáníUces tajemná Cynthia (také Brit), o které všechny dívky předpokládají, že jsou jeho přítelkyní. ŠPATNĚ! Je to jeho sestra!

Série byl nakreslen brzy Joe Orlando, ačkoli to bylo velmi karikatury později s uměním Henryho Scarpelliho. Série byla vytvořena a napsána editory DC Romance Jack Miller a Barbara Friedlanderová, což by mohlo být součástí důvodu, že si jen málo lidí pamatuje sérii … který se nakonec v roce 1972 zrušil.

Windy a Willy #1

Windy a Willy nebyli ani skutečná série komiksů. DC se rozhodl ušetřit peníze tím, že produkční umělci znovu nakreslili stránky z mnoha lásky Dobie Gillis z 50. let, aktualizovat všechny účesy a oblečení, aby se objevily aktuální. Původní umělec Dobie Bob Oksner stále pracoval pro DC a údajně pomáhal při mnoha „aktualizacích“. Od nuly byly čerpány nové obaly – ale samotné krycí roubíky byly také recyklovány ze starých obalů Dobie.

Další zábavné věci: Debbie (od data s daty Debbie a Debbie) také personální telefony … ale kdo je chlápek v 7? Z? Tee košile vedle ní?… Oba umělci Bob Oksner a Mike Sekowsky získají výkřiky od Merrymana a Sama Simeona (oba profesionální karikaturisté v DCU)! Stejně tak je dobré Rickles! (Proč?)… Plus, mime vtipy! (Měli by mlčet?)

Dokonce i Sugar a Spike z dlouhodobé klasické série DC od Sheldona Mayera (a jejich rodiče) jsou zde a jsou zapojeni do citace vyvolávající sténání, která pochází od darebáků na konci každého Scooby Doo Adventure. Víš … ten o těch vměšných dětí!

Tolik zábavy-zejména pro dlouhodobé fanoušky DC, kteří milují všechny ty kultovní tituly a postavy z 60. let! dlouho může tyto postavy žít!

KC Carlson: GLX SPTZL GLAHH!

Westfield Comics není zodpovědný za hloupé věci, které říká KC. Obzvláště ta věc, která vás opravdu podráždila. Scooby-Dooby-Doo! (Plynu plynule v DC Baby Talk a Hanna-Barbera-SPEAK!)

Leave a Comment