Darth Vader se vrací do Classic Hobby

Darth Vader je slavný darebák, dokonce i mimo vesmír Star Wars. Jako takové je dnes jen velmi málo lidí, kteří by okamžitě nepoznali Vaderovu těžkou dýchání a tmavou masku. Dokonce i jeho jméno se spojilo s temnou stránkou a zlem! Zdá se však, že mnoho lidí zapomíná. Je to dovednost, kterou použil, když byl Anakin Skywalker, a současný problém komiksu naznačuje, že jej znovu použije. Ano, to je ideální – Darth Vader se vrací k Podracingu! Spoilery jsou samozřejmě před námi na číslo 24 z Darth Vader.

Darth Vader se vrací

Obrázek: Marvel Comics/Disney

V současném čísle Darth Vader z Marvel Comics spisovatelé naznačují, že se Darth Vader vrací k Podracingu. Pokud je to pravda, bude to poprvé, kdy hrál sport s ohledem na tuto epizodu I: Phantom Menace.

Greg Pak napsal toto nejnovější číslo Darth Vader, zatímco Raffaele Ienco, Alex Sinclair, Joe Caramagna a Paul Renaud obsluhovali ilustrace. Během tohoto problému Vader poslouchá skupinu otroků, kteří mluví o jejich životech. Pocházejí z Gabredor III a vyprávějí Vaderovi o útrapách, kterým čelili. Vader se k nim může přirozeně vztahovat, protože byl otrokem, když byl chlapec.

Je zajímavé, že tato skupina otroků však zahrnuje některé postavy, které Vader rozpozná. To jsou Wald a Kitser Banai, kteří byli Anakinovi přátelé, když stále žil na Tatooine. Ve spolupráci se Sabé se Darth Vader vrací na planetu, aby se pokusil najít imperiálního guvernéra pracujícího spolu s Crimson Dawn. Pokud si nepamatujete, Crimson Dawn je syndikát zločinu, který terorizoval části galaxie na konci klonových válek. Darth Maul byl vůdcem této skupiny.

Darth Vader se vrací do Podracingu

Obrázek: Lucasfilm/Disney

Guvernér Tauntaza bohužel zkrátí Vadera a Sabé’s Time krátký. Guvernér Tauntaza, osoba, kterou pár hledá, se rozhodne způsobit zmatek občanům této planety džungle. Vytváří umělou písečnou bouři, kterou používá k vyzkoušení a sifonovou energii z planety.

Sandstorm bolí Kitster a Sabé a odděluje je od Anakin Skywalker. Darth Vader se k nim tedy vrací, aby je zachránil před jejich situací. Bohužel, guvernér Tauntaza je o krok napřed od něj a odvede všechny lodě od skupiny otroků. Kromě toho ostatní dostupné speeders nefungují správně. Co tedy zbývá Vader?

Použijte samozřejmě starý podracer! Vader si spatří Kitserův závodník a jeden z místních obyvatel mu radí, že „nikdo to nikdy nemohl řídit, ale on.“ Je zřejmé, že tento místní neměl ponětí, s nimiž mluvil, jak odpoví Vader, „uvidíme.“ Nakonec komiks končí na tomto útesu, což naznačuje, že se v příštím čísle Darth Vader vrací ke svému starému sportu.

Před událostmi epizody I: The Phantom Menace, Skywalker se neustále snažil podracing. Bohužel pro něj ztratil spoustu těchto závodů. Teprve když se Obi-Wan a Qui-Gon na návštěvu, konečně dokázal vyhrát. Možná mu bylo jen deset let, ale stále se mu podařilo porazit ostatní během klasiky Boonta Eve!

Anakin Skywalker Podracing

Obrázek: Lucasfilm/Disney

Ve filmu Qui-Gon Jinn pověřil Skywalkera s popracingovou, aby pomohl královně Amidale. Amidalova loď byla přilepena na Tatooine a pouze Watto měl části potřebné k opravě lodi. Odmítl se však vzdát Qui-Gon Jinn a Obi-Wan, a to i poté, co na něj použili triky Jediho. Watto řekl, že přijme pouze peníze, což vede Anakina, aby vstoupil do závodu, aby získal kredity. Navíc Qui-Gon také v této rase také vyměnil Anakinovu svobodu. Nakonec Skywalker vyhrál a Qui-Gon ho osvobodil od otroctví.

Je však důležité si uvědomit, že Anakinova matka zůstala během této doby otrokem. Možná, když se Darth Vader vrátí k Podracingu, bude si pamatovat smutek této chvíle. Mohlo by mu to připomenout všechno, co ztratil, a vést postavu k ještě temnější cestě. Koneckonců, Podracing byl pro chlapce sotva potěšený čas.

Nyní si můžete vyzvednout vydání 25 Darth Vader. Marvel Comics vydává problém 26 24. srpna.

Jaké jsou vaše myšlenky na návrat Vadera k Podracingu? Máte rádi sport? Dejte nám vědět své myšlenky!

Leave a Comment