10 věcí, které se mi líbí komiksy z května 11: Sbírky

Tento příspěvek je podáván pod:

Vrchola domovské stránky,
Rozhovory a sloupce

Autor: KC Carlson

KC Carlson. Umění Keith Wilson.

Poté, co jsem obsluhoval několik sbírek komiksů v mé době jako editor DC Comics (včetně Art of Walter Simonson, Legion of Super Heroes: The Great Darkness Saga (originál), Superman v šedesátých letech a první sbírky V pro Vendetta a Sandman: The Doll’s House), vždy si vážím zajímavé sbírky, která zahrnuje zvrat nebo dva. Příliš spousta sbírek dnes zahrnuje jen plácnutí posledního dlouhého příběhu, ani se neobtěžuje zadat nový obal. Když tedy začaly být k dispozici žádosti o květnové komiksy, s velkým počtem nepředvídatelných sbírek (některé s mnohem více než jen zvratem), věděl jsem, že mu musím věnovat sloupec.

Nejen příběhy

Některé z nejlepších komiksových sbírek neshromažďují příběhy – jde o shromažďování uměleckých děl. Ale těm nejlepším dokážou vyprávět své vlastní příběhy, i když si toho nejste plně vědomi.

Umění Amandy Conner

Umění Amandy Connerové: Amanda Connerová, jedna z mnohem neuvěřitelnějších tvůrců v komiksu, má mimořádný chameleonový talent, který se přizpůsobí v podstatě každému žánru v dlouhém okupaci a úžasně rozmanitém životopisu. Její práce se pohybuje od Vampirella, Painkiller Jane a Gatecrashera po Barbie a Archie Comics, stejně jako obrovské množství superhrdinů včetně Power Girl, Supergirl, různých postav X-Men a Birds of Prey. Některé z jejích mnohem rozmanitějších projektů zahrnují Codename: Knockout, dvoustupňové, chargoyles, SoulSearchers and Company a hodně diskutované (a často dotištěné) superhrdinové parody Pro (napsané Garth Ennis). Navíc má také okupaci „skutečného světa“ jako komerční umělkyně, přičemž práce se objevuje v časopise New York Times, Revolver Magazine, Mad Magazine a v Nightline ABC, jakož i reklamní práce na účtech včetně Nickelodeon a Playskool.

Connerův příběh Supergirl ve středu komiks (napsal Jimmy Palmiotti) a její příběh v Wonder Woman #600 (napsané Connerem) byly minulý rok některé z nejlepších věcí. Její umělecké dílo je mimořádně podceňováno velkou část komiksu Fandom, protože tolik její práce je založeno na osobnosti, teplo a humoru-nad rockovým základem mimořádné designové práce, kterou nevidíte, pokud se nepokoušíte najít to. (To vše není ve skutečnosti na mnoha radaru fanboysů.) My ostatní víme – je to jedna.

Nemůžu se dočkat, až uvidím tuto knihu, 200stránkový, plnobarevný vázanou knihu, publikoval Desperado a IDW.

Brian Bolland: Obal na krytí

Brian Bolland: Obálka na krytí – další umělec si zaslouží skvělou sbírku – a jeden se specializuje na jeho specialitu! I když jste byli kolem komiksu jen asi pět minut, pravděpodobně jste viděli některé z práce Briana Bollanda – protože Bolland je mistrem v oblasti obalů komiksu a zřídkakdy proběhne měsíc, že ​​to ne Mají alespoň pár jeho nejaktuálnějších prací pro zobrazení v místním komickém stojanu. Hodně z jeho krycí práce bylo pro DC Comics (a její různé otisky), včetně dlouhých běhů na takových postavách/titulech, jako jsou Batman, Green Lantern, Animal Man, Wonder Woman, The Invisibles, Flash a mnoho nedávno Zatanna. Bolland’s Cover Artistry v DC se prodlužuje o několik desetiletí, takže tato kniha má hodně z čeho čerpat. Osobně si myslím, že jeho 208 stránek nemusí stačit k úplnému průzkumu, zejména s ohledem na to, že DC je slibná zřídka a nikdy předtím publikovaná art z Bolland, spolu s jeho vlastním komentářem o práci.

Informace o žádosti DC to nezmiňují, ale mám podezření, že projekt přichází z nedávno propagovaného uměleckého ředitele DC Mark Chiarello, hlavního nápadu a publikací DC – hodně zejména nedávnou středu komiksu a projekty Adam Hughes ‘Cover Run. Kupte si tedy tuto nadměrnou, plnobarevnou uměleckou knihu s důvěrou.

DĚJINY

Zločin neplatí: Blackjacked a pistole šlehačka

Zločin neplatí: Blackjacked and Pistol-šlehaný: Popsaný jako primer pro klasický zločin zlaté věkové série neplatí, tato 224stránková brožovaná brožovaná brožova Rodiče a váš kraj nechtěli, abyste si přečetli. (Přirozeně to byl nejoblíbenější komiks jeho éry – nárok na čtenáři 6 000 000 čtenářů na jeho obálek!) Zločin se neplatil cílem dotčených rodičů po námitek Dr. Fredric Wertham a podvýboru Senátu USA na delikvenci mladistvých Vzhledem ke svému brutálnímu a senzačnímu (a senzačním) účtům skutečného zločinu a gangsterů skutečného života, jak řekli někteří z nejlepších umělců v komiksu, včetně Bob Wood, Charles Brio, George Tuska, Carmine Infantino, Dick Briefer, Dan Barry a a Fred Guardineer. Přímo to vedlo k tvorbě oF Úřad pro komiksový kód a také inspiroval slavnou EC komiks založený na realitě Harveyho Kurtzmana.

Sbírka zabalená a koeditovaná společností Denis Kitchen je také ilustrovaná esej kuchyně na sérii (s dráždivým úchůvkem, který redaktor původní série-Bob Wood-brutálně zavraždil svou přítelkyni a později byl zavražděn!). Klíčová kniha o klíčové éře historie komiksů publikovaná společností Dark Horse.

Jack Kirby Omnibus Vol. 1

Jack Kirby Omnibus Vol. 1 Hrají Green Arrow: Nejprve se příliš nestaňte-Jack Kirby pouze nakreslil relativní hrst příběhů zelených šipek (přesněji šest pagerů) jako zálohy pro dobrodružné komiksy a nejlepší světový komiks v Pozdní padesátá léta. Ale toto je jediný název postavy, která se nachází v této 304stránkové vázané kolekci, o které se domnívám, že zachycuje projekt knihovny Jack Kirby DC (alespoň jeho část zlatého věku). Kniha také obsahuje všechny ostatní Kirbyho povídky ze stránek DC spoustu nyní zapomenutých antologií, včetně mého největšího dobrodružství, All-Star Western a Pre-Horror Incarnations of House of Mystery, House of Secrets a Tales neočekávaného. Ale nedělejte chybu-DC dělá historikům i fanouškům skvělou službu při shromažďování na jednom místě tyto temné sci-fi, fantazii a tajemné příběhy-dává nám poslední pohled na Kirbyho předčasně monstra a fantastické prostředí, všechny příběhy, všechny příběhy, všechny příběhy Která spousta fanoušků Kirbyho se konečně snila – a vlastnila.

Co to …?!

Rocket Raccoon

Rocket Raccoon: Guardian of Keystone Quadrant: Myslím, že se staly cizí věci v komiksech, ale kdyby mi někdo řekl, že raketový mýval bude mít svou vlastní vázanou kolekci, myslel bych si, že Teller je buď pobuřující – nebo já byl! Také bych nevěřil, že se Rocket Raccoon stane jednou z nejvíce kickass Marvel postav vůbec … ale tady jsme. A teď vám říkám, že tato 144stránková vázaná vazba obsahuje původní čtyř-vydání minisérie Billa Mantlo, Mike Mignola a Al Gordon, stejně jako první vystoupení postavy z Marvel Preview #7 (Mantlo a Keith Giffen ) a časný vzhled mimořádně Hulk #271 (Mantlo a Sal Buscema). Je také (pokud vím) jedinou vtipnou zvířecí postavou, která byla přímo inspirována písní Beatles (doplněná Bibli Gideona).

X-Men: padlí andělé

X-Men: Fallen Angels: Další zvláštní, tentokrát s kyberneticky vylepšeným humrem Billem a Donem (a smutným, ale velmi dojemným, smrt jednoho z nich), spousta mutantů Misfit a ďábel dinosaurus a měsíční boy. Mezi mutanty patřily SunSpot a Warlock (nové mutanty), Madrox a Siryn (X-Factor) a Boom-Boom a Rasisher (X-Force). A zaokrouhlení týmu jsou nové postavy Ariel, Chance a Gomi. Všichni fungovali mimo Ariel’s Home Dimension, Coconut Grove (nesmí se mýlit s populárním nočním klubem).

To se konalo v miniseriálech z roku 1987, kterou napsal Jo Duffy a ilustroval Kerry Gammill, Marie Severin a Joe Staton. Bylo to zábavné čtení, ale nemám nejmenší představu o tom, proč je dnes přetištěn jako 200stránková vázaná vazba. (Marvel ve skutečnosti došel série X-Men, aby znovu dotiskl?)

Hej, Didja věděl, že původně bylo v průběhu minisérií v roce 1988 pokračováním s uměním Colleen Doran a Terry Austin? Comic Book Legends odhaleno vypráví příběh a Colleen popisuje, proč byla série náhle zrušena. Miniseries také pokrýval vydání TwomoRrows #21. O tom vím jen na prvním místě, protože mnoho, před mnoha lety, jsem musel držet některé z původních uměleckých děl ve svých vlastních rukou. krásné věci …

Problémy

Potíže (premiérová vázaná kniha): Tato věc? Opravdu?

Z Marvelovy obtěžování kopie: „Když se přátelé May a Mary po střední škole přijímají letní práci, potkávají bratry Benem a Richardem – a následuje letní láska! Připravte se na písek, slunce … a spoustu sexu! “

Dobře, je to sexuální rompa. Kde jedna z dívek náhodou otěhotní. Zdá se však, že se zde něco trochu povědomí? A proč Marvel zveřejnil tuto pět vydání minisérií na prvním místě – a proč ho teď shromažďují?

Stále kalný? Přemýšlejte o příběhu pro jednu z mnoha populárních postav Marvel. Jako možná Spider-Man…

Stále ne? Dobře, pomůžu. Spider-Man je opravdu Peter Parker. Jeho rodiče jsou Richard a Mary Parker. A když zemřou při nehodě, Peter je poslán žít se svým milovaným strýcem Benem Parkerem a jeho manželkou (teta).

Získáte obrázek hned teď? Zajímavá náhoda, co?

Ano, příběh o potížích byl naznačen jako „skutečný“ původ Spider-Man. Hodně jiného než ten s lupičem, co?

Ale počkej. Zhoršuje se to. Ale příběh pro vás nebudu zkazit. Nechám to příběh sám. (Tip: Neřekl jsem, kdo otěhotní.)

Ano, původně se potíže budou uvádět na trh jako „skutečný“ původ Petera Parkera. Dokud lidé skutečně nečetli příběh a byli tak hOrrified tím (z morálních důvodů, stejně jako skutečnost, že tak vážně odporoval předchozí kontinuitě Marvel – plus, že bylo prostě hrozné), že Marvel ustoupil a prohlásil, že problém není součástí „oficiální“ Marvel kontinuity.

(Byly by toto následné odhalení týkající se Gwen Stacy a Normana Osborna a Petera a Mary Janeho svatba řešeny stejným způsobem … já odbočuji. Ale proč vždy Spider-Man?!?)

Dále, ohlášená sbírka potíží se nikdy neuskutečnila. Bill Jemas, který přišel se základním předpokladem příběhu (s Joe Quesadou), byl krátce nato od společnosti odešel. (A všichni víme, co se stalo s Quesadou).

Oficiálně je potíže připsána jako psaní Mark Millar a nakresleno Terry a Rachel Dodson. (Všimněte si, jak je kreditní skóre Big Millar ve srovnání s Terrym Dodsonem na shromážděném obálce knihy. Rachel se ani nezmínilo.) Dodsonovi se podařilo uniknout většině kritiky a nenávisti na sérii (z dobrého důvodu – umělecké dílo je nádherné – úžasné je nádherné ). Ale Miller byl kruhově kritizován za to, že dialog nebyl vhodný k časovému období (potíže se údajně stanoví v 70. letech) a za charakterizaci tak slabé, že bylo těžké rozeznat postavy kromě jejich sexuální aktivity – a ne nic jako dříve dobře zavedené charakterizace.

Bohužel, potíže byly původně publikovány pod Epic Comics Imprint, hlavní černou značkou této kdysi neuvěřitelné komické linie.

Pokud to nestačilo, bylo rozhodnuto původně publikovat potíže s obálkami fotografií s mladými modely, údajně zastupující May a Mary. Což vedlo k mnoha diskusi fanoušků v té době, zda jsou modely nezletilé. (Jak se ukázalo, nebyli.) Marvel se dále pokusil otočit sérii jako moderní komiks romantiky-žánr, který prodal miliony kopií komiksu mladým ženám v 50. letech 20. století-ale nadržený vyprávění sexuálního rompu z Potíže se znechucené spoustou žen (a mnoha mužů, kteří nebyli nadržením fanboys).

Neberte si za to jen slovo. Comics Alliance pojmenovala Trouble jednu z nejhorších komiksů desetiletí. (BTW, ty další dva příběhy Spidey, na které jsem poukázal, také vytvořili seznam, stejně jako další zapomenutý Jemas Gem – Marville.)

Problémy. Komiksová kniha pro Horny Fanboys. a fanoušci Marka Millera. (Napište svůj vlastní poslední řádek.)

Zábava pro všechny!

Kniha Barks ‘Bear Book

Barks ‘Bear Book: Jednoduše řečeno, sbírka komiksových knih Carl Barks, která nemá Donald Duck nebo strýc Scrooge. Na základě dříve publikované (a dlouhé mimozemské) sbírky stejného názvu, tato 220stránková, plná vázaná vázaná kniha z Yoe Books a IDW shromažďuje příběhy Barks o Barney Bear a Benny Burro-Super-Obscure z příběhů z Zlatý věk komiksu, založený na postavách, které se původně objevily v karikaturách z MGM Studios. Původně se objevili v komiksu našeho gangu jako záložní funkce. Barksovy příběhy se objevily v číslech #11-36 v letech 1944-1946 a oba byly napsány a nakresleny Barks. Toto nové vydání obsahuje nový obal a úvod Jeff Smith.

(Mimochodem, toto nové vydání knihy Barks ‘Bear pravděpodobně nebude mít přesný obsah původní knihy Bear Barks. Originál zahrnoval také příběh Porky Pig, který byl jednou dobou Barks, který kdy servinoval postavu Warner Bros. A Roger a já hádáme, že tento příběh nebude zahrnut do tohoto nového svazku, vzhledem k tomu, že Porky je stále životaschopnou ochrannou známkou Warnera. Ačkoli Barney Bear – za předpokladu, že nespadl do veřejné domény – musí být také kontrolován Warners, zvažování Ten Warner také vlastní Knihovnu Knihovny MGM Cartoon. Hmmmm … Každopádně … ten příběh Porky Pig Barks byl přetištěn v kolekci DC Comics 1998 Bugs Bunny and Friends: Comic oslava-nyní bohužel mimo tisk.) Původní kniha také obsahovala. Příběh Andyho Panda a pár potěšených honis (který by později byl známý jako rockový pes) příběhy, ale nevíme, jestli to bude dotisknuto dotisky

Leave a Comment