Markley’s Ferered Brain: Burns Baby, Burns

Tento příspěvek je podáván pod:

Vrchola domovské stránky,
Rozhovory a sloupce

Wayne Markley

od Wayne Marley

Ve světě komiksových knih je ruka plná tvůrců, jejichž styly a vyprávění je tak odlišné, že se jedná o léčbu, když vydávají novou knihu. Nevidíte tyto talenty, kteří dělají superhrdinové komiksy, ale místo toho mají tendenci vyprávět příběhy, o které se zajímají. Myslím, že je to ve jejich výhodě. Mezi tyto tvůrci patří Dan Clowes, Los Brothers Hernandez (kteří se dabnou superhrdiny, ale jsou nejlépe známí pro své vlastní stvoření, lásku a rakety) a předmět tohoto blogu Charles Burns.

El Borbah

Charles Burns Output není opravdu tak moc, ale když uvolní nový příběh, vždy stojí za to čekat. Jeho nejranější dílo bylo pro syrové knihy Art Speigelman. Tam dělal dva příběhy, velké dítě a tvrdě vařené detektivní příběhy. Obě tyto, stejně jako zbytek rané práce Burns, byly shromážděny do tří obalů s vázanou knihou publikovaných Fantagraphics s názvem The Charles Burns Library. Tyto sbírky se nazývají El Borbah, Big Baby a Skin Deep. Všechny tři vázané knihy byly přetištěny v softcoveru, které jsou stále v tisku poté, co vázané knihy vyšly z tisku. El Borbah je asi 400 liber soukromého oka, který nosí masku a zápasící singlet a je stejně tvrdý, jak přicházejí. Existuje spousta jednání a konvenčního zločinu, stejně jako více než kývnutí na Luche Libre. Velké dítě sbírá dřívější syrové příběhy o mladém mladém chlapci, který opouští bezpečnost svého pokoje a objevuje nejrůznější ošklivosti na světě mimo svůj domov. Velké dítě má velkou dávku surrealismu a tuny referencí popkultury. Třetí svazek, Skin Deep, je sbírka povídek a materiálu z Burns ‘Sketchbook. Na rozdíl od prvních dvou sbírek je to o něco mnohem více neuspořádanější. Neobsahuje jedinou postavu nebo děj natolik sbírku všeho ostatního, nikoli v prvních dvou svazcích.

Černá díra

Black Hole byl Charles Burns Epic a jeden z jeho mála nájezdů do konvenčních komiksových knih. Byl to dvanáct částečný příběh vyprávěný v jednom komiksu a byl shromážděn do jednoho masivního svazku. Příběh chvíli trvalo, než vyšel a během doby, kdy běžel, přešel z kuchyňského dřezu do Fantagraphics. (RIP Kitchen Sink Press, chybí vám). Black Hole měla všechna Burnsova konvenční témata zločinu, sexuality a neskutečného světa, kde se zdá jen velmi málo. Vypráví příběh předměstí v 70. letech, kdy dospívající komunitou prochází neobvyklý postih a je přenášen sexuálním kontaktem. Jako by to nebyl dostatečně neobvyklý koncept, v malém městě se koná také řada vražd spolu s morem. Všichni řekli, že se jedná o pozoruhodný příběh, který je složitý, ale při čtení se cítí tak snadno. Toto je součást Burns Charms jako vypravěč; Jeho umění je čisté a půvabné, ale vyprávění je velmi složité a kreativní. Burns je schopen vytvářet příběhy, které jsou plně rozvinuté až do té míry, že jsou skutečné, bez ohledu na to, jak by mohla být předpoklad. Stejně jako se mi líbí Burnsovo vyprávění, není to pro mladé čtenáře, protože jeho práce má nahotu a příběhy jsou pro zralé publikum.

X’ed out

Jeho nejnovější práce se právě zabalila. Je to vázaná trilogie sestávající z X’ed Out (2010), The Hive (2012) a Sugar Skull (2014). Všechny tři z těchto vázaných knih jsou krásné a umělecká díla je hladká a úhledná jako všechny Burnsovy práce. Na rozdíl od černé díry, která byla černá a bílá, tyto tři vázané knihy na rozdíl od černé díry. Barva přidává k uměleckým dílům Burns zcela novou dimenzi, stejně jako u četných evropských alb, barvy se stávají prakticky třetí vrstvou spolu s tužkou a inkoustem a přidávají do umění hloubku a plnost. Burnsova práce byla porovnána s Herge, vývojářem cínového cínu, a tak to vidím, ale s volnějším stylem vyprávění.

Skutečný příběh, který se odehrává ve třech albech, je pro shrnutí velmi náročný, aniž by něco rozdával. V zásadě se otevírá Dougem, který se probudí, když ve svém pokoji slyší neobvyklý bzučení a objevuje díru ve zdi. V díře vidí svou dlouhou zesnulou kočku, Innky. Doug stoupá skrz díru, aby se pokusil načíst Innky. Odtamtud vstupuje do velmi neobvyklého alternativního světa vedeného ještěrkovým muži a všemi typy odlišných lidí, kteří dělají nejrůznější zvláštní práci, se stal součástí probíhajícího světa. Ach jo, Doug se setká se ženou a odtamtud jde z kopce.

Úl

Zároveň s tím, jak jsme následujeme Douga a jeho dobrodružství v alternativní dimenzi (možná. To není vysvětleno, kde je tento jiný svět), v našem světě je paralelní příběh o lenošce, jehož život není v tom, v čem doufal Bylo by to a zdá se, že nedokáže učinit nejlepší rozhodnutí. S každým ze tří alb The Stories skočí dopředu v čase. Také příběh Slacker se odrazí tam a zpět v čase vyprávění svého příběhuLe ukazuje jeho současné okolnosti. Dva příběhy probíhají paralelně ve třech svazcích, přičemž každý příběh dosáhl přirozeného závěru, i když ne nutně potěšený. Opět, kvůli sexuálnímu obsahu, jsou tyto knihy určeny pouze pro zralé čtenáře.

Cukrová lebka

I když vyprávění tohoto příběhu trvalo šest let, měl bych říci, že si myslím, že to stálo za to. Vyprávění mi připomíná spoustu neskutečného stylu Jima (Franka) Woodringa s mnohem soudržnějším příběhem. Popáleniny laděně sklouznou mezi náš svět a Dougův lichý alternativní svět. Umění je úhledné a krásné se na něj dívat. Myslím, že tato trilogie by měla prospěch z druhého nebo třetího čtení, protože existuje tolik hloubky a nuance umění a příběhu, že jsem si jistý, že jsem se podíval na některé nuance. Celkově si myslím, že tato trilogie soupeři, ne -li překonávají, jeho předchozí klasiku, Black Hole. X’ed out, úl a lebka cukru stojí za to vystopovat a prožívat.

Donald Duck Walt Disney: Duch jeskyně

Něco, co bych nepochopil, je Donald Duck Walta Disneyho: Duch jeskyně, 96stránkový malý nový brožovaný brožovaný (ve velikosti původních sbírek novinových pásů Garfield). Shromažďuje řadu příběhů krátkých i dlouhých. Kromě Ghost v jeskyni, nejdelším příběhu v knize, zahrnuje také Donalda The Fireman a řadu dvou a tří stránek příběhů. Samozřejmě také dostanete Huey, Dewey a Louie prakticky v každém příběhu. Papír je světlý a bílý a ideální pro příběhy, které všechny napsají a kreslí Carl Barks. Barvy jsou fantastické a teplé a každý příběh má všechny různé panely, které byly v předchozích sbírkách obnoveny. Je zábavné a zajímavé podívat se na Barkovo umění, protože v pozadí se dějí jemné roubíky. Může to být pták nebo veverka, která dělá něco roztomilého, ale do příběhů přidává další dimenzi. Toto je ideální kniha pro děti mladé i staré a patří do každé knihovny. Moje jediná kritika je trochu cenná za 12,99 $, ale stojí za každý penny.

Všechno je zde názor mě a v žádném případě neodráží myšlenky nebo názory komiksu Westfield nebo jejich zaměstnanců. Vítám a těším se na vaše komentáře, dobré i špatné. Máte rádi práci Charles Burns? Existuje někdo jiný, o kterém cítíte, že je bez povšimnutí nebo podceňován? Prosím dej mi vědět. Najdete se na mfbway@aol.com.

Děkuji.

Leave a Comment