Harpies Origins: Aradia je magická a sexy (rozhovor se spisovatelkou Elisou Bisignano)

Harpies Origins: Aradia je nejnovějším podnikem Kickstarter z Evoluzione Publishing, rostoucí nezávislý komiks. Napsala Elisa Bisignano a s uměním z Matteo Illuminati a Loris Ravina (stejný umělecký tým od mého do Avenge). Aradia není jen velmi odlišná kniha od mnoha jejich ostatních titulů, ale je to také milostný dopis italskému folklóru. Je to postava, kterou Elisa byla velmi vášnivá, o které se psát – a dokonce i náhledové stránky ukazují, jak moc miluje tohoto italského lidového hrdiny.

Jako italsko-Američan jsem nadšený, že si mohu přečíst Harpies Origins: Aradia a vidět starý mýtus ožívá. Ale ještě lepší? Mluvit spisovatelkou Elisou Bisignano o komiksu a její kariéře.

Rádi začínáme se základy. Jak se rozvinul Harpies Origins: Aradia?

Už jsem pracoval na několika projektech s Evoluzione a Marcel se mě zeptal, jestli mám zájem udělat jednorázovou postavu o Aradii, postavě, která se objevila v hlavní sérii Harpies. Aradia di Toscano je skutečná postava z italského folklóru a protože jsem tak velkým fanouškem těchto příběhů, nemohl jsem říct ne.

X

Mario Kart DLC Gold Rush.mp4

0 sekund 12 minut, 40 sekund

Žít
00:00
12:40
12:40

(Evoluzione Publishing)

Umění Matteo Illuminati a Loris Radina není jen krásné, ale také velmi sexy. Jak se tento styl hodí do postavy Aradia a jejího příběhu?

Měl jsem velké štěstí, že můj první mnohem vyspělejší příběh byl o Aradii, protože i v původních příbězích je velká část její tradice, která je o sexu, sexualitě a potěšení z masa, takže styl Matteo a Loris byl Jen třešně nahoře. Odvedli fantastickou práci!

Neuvěřitelný. Krásná. Sexy. Extrémně krásně sexy? (Evoluzione Publishing)

Před Harpies Origins: Aradia jste dříve pracovali s Evoluzione Publishing, co dělá vydavatele zvláštním?

Svoboda. V této době v mé kariéře, v Itálii, bych nemohl vyprávět příběhy jako „Willowisp“ nebo „Ma’ari“ – kde je mnoho postav divné a příběh není o jejich queerness – “ Témata jsou stále považována za „příliš kontroverzní“.

(Tady taky!)
S Evoluzionem jsem dostal absolutní svobodu ohledně žánru, témat a charakterizace. Ať už v budoucnu udělám cokoli, budu vždy vděčný za tuto šanci a zkušenost. Není to něco, co budu považovat za samozřejmost. Plus: Zaplatí mi dobrou mzdu. To je také něco, co, je mi smutno přiznat, není dané v Itálii. Někteří vydavatelé (nikoli nezávislí) nabízejí na stránku velmi málo, když jste mladý začínající umělec, jako jsem já. Nezdálo se mi to spravedlivé, takže jsem se podíval jinde.

Zúčastnili jste se také „Scuola del Fumetto“ (School of Comics) v Itálii Palermo. Jako někdo, kdo učí literaturu a psaní komiksů, jsem o této zkušenosti velmi zvědavý.
Jaké to bylo navštěvovat školu zaměřenou na komiksy a karikatury? Co jste z této zkušenosti získali nejvíce (že mohu ukrást a používat pro své studenty)?

Bylo to úžasné. Stresující a děsivé, ale úžasné. Bylo úžasné pracovat vedle sebe s profesionály, kteří s námi sdíleli své zkušenosti. Doslova pro mě otevřeli nový svět.

Mnoho nezbytných věcí, kterou jsem se z těchto tří let naučil, je disciplína; Dělat komiks je práce, práce, která bude trvat hodně času a energie. Nezacházeli se s námi jako s studenty; Všichni jsme už byli kolegové, ne proto, že jsme byli dobří (opravdu jsme nebyli ahah), ale protože se v této oblasti nikdy nepřestanete učit. Neviděli nás jako něco méně než odborníci. Právě nám chyběly zkušenosti a hodiny práce, takže se ujistili, že jsme začali získávat oba: žádné zkratky, jen tvrdá práce.

Další věc: stokrát jsem padl na tvář, ale naučili mě, že selhání je součástí této práce. Byl jsem vyděšený tím, že jsem nebyl dost dobrý (a stále jsem někdy), ale pokusili se mě přimět, aby se nedělal tak, že jsem selhal, takže bych se nechtěl alespoň pokusit.

Váš autor bio říká, že jste součástí skupiny s názvem „EHM Autoproduzioni“. Můžete mi o tomto kolektivu říct mnohem víc?

Hned poté, co jsme vyšli z loňského roku na komiksu School of Comics, jsme se rozhodli my (první členové EHM), že jsme nechtěli riskovat, že jsme Rusty. Nejprve jsme začali spolupracovat jen z tohoto důvodu, ale pak jsme si uvědomili, že jsme pracovali docela dobře jako tým a rozhodli jsme se ponořit na italský nezávislý trh (který je fantastický a plný úžasných umělců). Někteří z původních členů opustili skupinu, protože měli jiné projekty a plány, a jiní jsme si vybrali po cestě.

Spolupráce je dobrodružství plné zábavy, praštěnosti, stresu a vzrušení.

Spolu s Harpies Origins: Aradia jste napsali několik dalších komiksů o magii a čarodějnictví. Co vás přitahuje k těmto příběhů?

Vždy jsem byl zamilovaný do magie. Postupem času se však pro mě změnilo „magii“. Když jsem byl malý, bylo to ABChtěli jsem, aby se věci vznášely (což by bylo úplně v pohodě, ani se trochu stydím, že jsem to připustil). Nyní jde o to, aby se věci změnily. Co jiného je magie, pokud ne změna? A dnes je změna to, co potřebujeme nejvíce.

Snažím se tedy do svých příběhů vložit magii: trochu z mého dětství a trochu z mé dospělosti, první, protože je to zábava a druhá, protože je to nutné.

Určitě potřebujeme tento druh magie a vypadá to, že se všichni potěšíme číst Harpies Origins: Aradia brzy. Od dnešního rána je kampaň Kickstarter plně financována – a dosažení svého cíle trvalo jen asi týden! Jaký je pocit, že lidé byli tak nadšeni, když si tento komiks přečetli? A samozřejmě gratuluji.

Je to opravdu dobře! Vím, že mnoho zásluh jde autorům Harpies, série, která je velmi úspěšná, ale přesto se cítilo dobře, že lidé podporují naši tvrdou práci. Navíc, propagace není moje silná stránka, takže bylo dobré, že tentokrát moc nemusíte bojovat.

A děkuji ti!

Harpies Origins: Aradia je jednorázový příběh, ale pokud by existovala příležitost, chtěli byste pokračovat v psaní příběhů Aradia?

Naprosto! Kdo ví, nikdy neříkej nikdy.

A konečně, co bude pro vás dál?

V současné době pracuji na Willowisp #2, spuštění na Kickstarter 14. srpna a na několika projektech pro EHM Autoproduzioni. S několika spisovateli se také diskutuje o několika věcech, ale stále jsme ve fázi „embryí“.

Celkově vzato jsem nadšený!

Harpies Origins: Aradia je stále v režimu financování a odměny jsou hvězdné – jen trochu vám dostane spoustu komiksů Evoluzione, jako jsou další díla Elisa, Willowisp a Ma’ari, spolu s mým pomstí a Harpies.

(Hlavní obrázek z Harpies Origins: Aradia. Evoluzione Publishing.)

Leave a Comment