Pro vaši úvahu: Marvel’s Hellstorm od Warrena Ellise Omnibuse

Tento příspěvek je podán pod:

Vrchola domovské stránky,
Rozhovory a sloupce

Robert Greenberger

Autor: Robert Greenberger

Hellstorm od Warren Ellis Omnibus

Vždy je zajímavé znovu prohlédnout uctívaného spisovatele dřívější dílo, sledovat ho vyzkoušet nápady a styly, najít jeho hlas a položit nárok na postavy, které nikdo jiný nechtěl, takže bylo jen málo, pokud vůbec nějaké, limity. To je velmi případ nadcházejícího Hellstormu od Warrena Ellise Omnibuse, sbírá svou práci na Hellstorm: Prince of Lies #12-21 a Druid #1-4.

Ačkoli vytvořil Gary Friedrich a Herb Trimpe na stránkách Ghost Rider, byl více superhrdiny než skutečně syn Satana, protože jeho série byla účtována. Představil nám jako Daimon Hellstrom, byl řekl, aby byl tření ďábla a přišel na Zemi. Tam bojoval za všeho druhu démona a zvířete, dokonce se připojil k obráncům a oženil se s Patsy Walkerovou, a.k.a hrdinským Hellcat (ano, stejný Patsy Walker, jaký vidíte na Jessice Jones).

V 80. letech minulého století před zahájením Vertigo zmizel jako postava B- nebo C-List. Poté, aby soutěžil, Marvel přidal spoustu temných titulů včetně Hellstorm: Prince of Lies. V roce 1994, se sklouznutím prodeje, se editorka Marie Javins obrátila na rostoucí britský spisovatel Ellis a dala mu klíče do pekla.

Hellstorm, princ lží #14

S uměním Leonarda Manco (hláskoval Peter Gross) a obaly Steve Pugh a Kevin O’Neill mimo jiné zdědil Ellis Patsy, Gargoyle a další opakující se hráči, ale cítil se jinak. Hellstrom se nazýval Hellstorm a stále hledal způsoby, jak porazit svého otce, ale Ellis nám dal nová nastavení a postavy, stejně jako tón a hlas, který sérii odlišuje.

Nejprve zdánlivě najde a ničí svého otce a převzal peklo. V mnoha ohledech jsou grafy nadbytečné pro postavy a studie postav Ellis vytváří Daimona a co to znamená pocházet z prokleté linie a poté se stát vládcem říše. Do tohoto bodu se dostane čtyři čísla a poté, jak začne zkoumat, je titul zrušen.

Než se však dostaneme k tomuto bodu, sledujeme, jak Daimon získává moc, ale ztratíme svou ženu v tomto procesu, protože jsme svědky tohoto boje, kterou Patsy Insane odvezl. Byla to dobrá žena, která milovala někoho, o čem považovala za dobrý muž, aby se ocitla mrtvá, žila v pekle a byla si vědoma, že dobrý muž už nebyl.

Druid #1

Naštěstí se Marvelovi líbilo to, co četli, a dal mu Druida, který byl kdysi představen jako Dr. Droom Stanem Lee a Jackem Kirbym, než byli vzkříšeni v době bronzové jako Dr. Druid. V rukou Ellise a Manco se D-lister stává tematickým pokračováním. Pokud je Hellstrom nepravděpodobný, Druid je ještě méně, mnohem více bastarda pro lidi kolem sebe. Je mocný a přesto je sobecký a své dary promíchá.

Anthony Ludgate je plešatý a s nadváhou, když předváděl jeho smrt, aby se vyhnul vedení obránců, potkáváme Druida visícího s poslušným Hemingwayem, Redeyes, ikonou dítěte a scurve. Když pozdější náhodně předvolá Hellstrom, je spálen. Druid chce takovou moc a prosí své bohy. Trojná boha Celtica mu dá takovou moc, pokud obnoví Zemi do původního stavu před life. Poté sledujeme, jak se Druid ocitl a viděl, kolik výzkumu Ellis provedl na keltskou mytologii.

Ačkoli konec je unáhlený, což naznačuje, že titul byl zrušen relativně rychle, Ellis je s Druidem do značné míry hotový a nechává ho v smutném stavu. Od té doby se zlepšil, ale v tomto svazku se on a Hellstrom vytvářejí pro fascinující protagonisty.

Jak se Rich Johnston vyvolal na komiksový bulletin, „a náš lord Warren Ellis byl slabý a lhal s Hellstorm. A když padl Hellstorm, ležel s Druidem … a náš lord Warren Ellis si dostal pověst, že se trochu dostal. Ale ve všech těch knihách, se kterými ležel, kázal své slovo, ať už ústy postav nebo sloupcem písmen. A bylo to slovo ohně, omámeku, sirných bollocků a toho, jak byl Spasitelem komiksu. “

Leave a Comment