Markley’s Ferered Brain: Tolik čtení

Tento příspěvek je podáván pod:

Vrchola domovské stránky,
Rozhovory a sloupce

Wayne Markley

od Wayne Marley

Vzhledem k tomu, že se svátky rychle blíží, myslel jsem, že se znovu podívám na řadu nedávných grafických románů a obchodních sbírek, které jsem si velmi užil čtení. Ty se liší od skutečných životních příběhů po fantazii až po superhrdiny až po kachny. Každá z těchto knih má společné je dobré vyprávění. Každá kniha má solidní příběh, který má začátek, uprostřed a konec. Každá z těchto knih jsem si užila důkladně, ale každá z různých důvodů, které budou diskutovány dále dolů. Během posledních několika let jsem několikrát uvedl, že dnes je skvělý čas číst komiksy a tyto původní grafické romány a sbírky jsou jen několik z důvodů, proč.

Meteor muži

Meteor Guy je samostatný grafický román vždy zábavného Jeffa Parkera a umělce Sandy Jarrell s Kevinem Voldem a vydává ho Oni Press. Vypráví příběh dospívajícího chlapce, Aldena Baylora, který pozdě jednu noc svědí meteorickou sprchu, která změní jeho život. Příběh je kombinací adolescentního úzkosti a sci -fi, ale je vyprávěno způsobem, že prostě vytéká ze stránky. Umění je čisté a úhledné a příběh je kreativní a originální. Má aspekty filmu dospívajícího Johna Hughese a thrillerů sci -fi 50. let. Meteor Guy je kniha, kterou prakticky kdokoli mohl číst a užívat si, zejména lidi, kteří nejsou konvenčními fanoušky komiksů. Mohl by to být snadno dospívající román a já bych byl velmi ohromen, kdyby to skončí jako film jednoho dne. Je to jen velmi okouzlující příběh se silným morálním příběhem a velmi uspokojivým koncem. stojí za to prohlédnout.

Kinski

Kinski je samostatný originální grafický román Gabriel Hardman publikovaný Image Comics. Vypráví příběh muže a psí a délky, které muž projde pro psa, Kinski. Je těžké shrnout tuto knihu, aniž byste příliš zajistili příliš mnoho. Je to mnohem spíš nezávislý film než konvenční komiks, protože vyprávění je velmi filmové a teče jako film. Samotný příběh není to, co byste očekávali. S každým otočením stránky jsem byl přiměřen směrem, který jsem neočekával, a konečný výsledek není vůbec to, o čem bych si myslel na základě prvních několika stránek, ale příběh funguje perfektně. Hardman v průběhu let udělal řadu komiksů a obzvláště se mi líbila jeho práce na Planet of the Apes pro Boom!, Ale Kinski je na rozdíl od všeho, co jsem od něj viděl. Nebo v komiksu obecně pro mater. Je to na Zemi a okouzlující, kromě toho, že je velmi dobrá studie postavy o velmi zoufalém muže a psa, a to, co dělá tento příběh ještě mnohem zajímavějším, je to, že psů není ani jeho. Přečtěte si ji a zjistěte více; nebudeš toho litovat.

Knihovna Don Rosa: strýc Walta Disneye Scrooge a Donald Duck Vol. 1

Většina z nás přemýšlí o Carl Barksovi, když se diskuse změní na nejlepšího spisovatele a umělce a umělce strýce Scrooge Donalda Duck/strýce, ale poté, co si přečetl knihovnu Don Rosa: strýc Walt Disney Scrooge a Donald Duck Vols. 1 a 2 Chtěl bych tvrdit, že byste museli toto prohlášení změnit, aby byli Carl Barks a Don Rosa jako nejlepší spisovatel/umělci. Tyto první dva svazky z knih Fantagraphics jsou jen začátkem dotišení veškeré práce Don Rosy na Donaldovi a jeho bohatém strýci, kromě Huey, Dewey a Louie. Rosa v těchto sbírkách neučiní jeho jako Carl Barks a příběhy to ukazují, protože jsou stejně složité a zábavné jako cokoli Barks. Rosa má zřetelný umělecký styl, o kterém byste si nemysleli, že by fungovaly pro tyto klasické postavy Disney, ale je schopen přizpůsobit svůj styl kresby, aby zajistil, že je nejen tak dobrý jako kůry, občas to může být dokonce lepší (a tidge). Tyto sbírky mají kombinaci dlouhých dobrodružných příběhů s Scrooge a gangem, většinou pokračováním nebo nějakým způsobem vzdávajícím hold, Barkovy klasické příběhy, kromě krátkých deseti stránek GAG příběhů a několika jednorázových roubíků. Prakticky stejně zábavné jako komické příběhy jsou základní informace Rosa o tom, jak byly příběhy vyráběny, jeho osobní zázemí při práci na proužcích, jak získal práci na prvním místě a fakta obsažená v příbězích. Stejně jako příběhy Carl Barks, které se Rosa snaží napodobovat, jsou jeho příběhy naplněny a jsou stejně lekcí historie jako velmi zábavné čtení.

Knihovna Don Rosa: strýc Walta Disneye Scrooge a Donald Duck Vol. 2

Také se mi líbí, že Rosa dává do pozadí všechny druhy bitových detailů, které do příběhů přidávají zcela novou dimenzi. Rosa hovoří podrobně v komentáři o jeho posedlosti detaily a možná nad kreslením, ale myslím, že všechny kousky v komplexním pozadí, ať už jsou pocty kůry nebo Mickey Mouse (který je skrytý v pozadí příběhů) nebo bitvé roubíky, stály za toJeho čas (a váš je najít). Udělejte si tedy čas a důkladně si přečtěte každý panel, abyste plně ocenili práci a vtipy, které se tam přitulují. Měl bych také komentovat, jak velké jsou jeho výrazy na postavách. Existuje tak četné obrázky tváří Donalda a strýce Scrooge, které jsou prostě neocenitelné, bohužel často je to proto, že Donald je v bolesti z nějakého omylu. Bylo by také zločin, nemluvě o celém podpůrném obsazení, které Rosa používá. Zůstává soustředěn na Donalda, Scrooge a Synouws Huey, Dewey a Louie, ale hodí do Beagle Boys (všech sedm z nich), Magica de Spell, soused Jones, Gyro Gearloose a mnoho dalších, všichni z nich produkoval Carl Barks.

V těchto sbírkách jsou také zahrnuty obálky, nepublikované umění, nedokončené příběhy, příběhy nakreslené jinými umělci, ale napsané Rosou, příběhy nakreslené Rosou, ale napsanou jinými spisovateli a ještě mnohem více. Tyto první dva svazky jsou čisté radosti ke čtení a měli by pro komiksovou sbírku někoho. Ideální pro děti všech věkových skupin. Nemohu chválit tyto příběhy dostatečně vysoko.

Gotham City Sirens Vol. 1

Gotham City Sirens Vol. 1 shromažďuje první dvanáct problémů této vynikající série od Paula Diniho a Guillem March (většinou několik problémů bylo vyplněno spisovateli/umělci). Základním předpokladem série je Catwoman dostane nový domov a má jako spolubydlící Harley Quinn a Poison Ivy. Stejně jako prakticky všechny složení Paula Diniho je to vynikající z hlediska charakterizace a vyprávění. Je originální a kreativní a přistane tři hlavní postavy jiným směrem, než byly použity před touto sérií. Dini také využívá další postavy ve světě Batmanu k jejich nejplnějšímu efektu, ale menším způsobem, který se neočekává, včetně komisaře Gordona, Riddlera a samozřejmě žolíka. Součástí toho, co dělá tuto knihu tak potěšením číst, je umělecká díla Guillem March. Je to tak bohaté a prakticky art deco. Jeho stránky jsou široké otevřené streamovacími panely, které vzdorují konvenčnímu zhroucení šesti panelů, ale nejsou tak abstraktní, že se do očí ruší. Každá stránka je umělecké dílo, které můžete podrobně studovat, abyste se mohli těšit na jeho design a barvy. Toto je jedna z lepších knih o netopýrech před novým 52. Je potěšením číst a podívat se na něj.

Zub a dráp #1

Obrázek nedávno vydal první problémy nové série od Kurta Busieka a Benjamina Deweye jménem zub a dráp. Po mnoho let jsem byl velkým fanouškem Busiekovy práce, přičemž Astro City je jednou z mých oblíbených měsíčních knih. Neznal jsem umění Benjamina Deweye, ale je úžasný. Příběh je antropomorfní fantasy příběh, který zpravidla není můj oblíbený žánr. Po přečtení prvních deseti stránek jsem byl připraven se vzdát této knihy, ale pořád jsem četl a jsem potěšen, že jsem to udělal, protože to bylo skvělé. Otevření je trochu pomalé, ale v době, kdy jsem se dostal na konec, jsem byl závislý a nemůžu se dočkat číslo druhé. Navíc je to pouze 2,99 $ za 48 stránek a žádné reklamy. Doufám, že tato kniha může zůstat s rozvrhem, protože Busiek s tím měl v minulosti potíže (ačkoli Astro City bylo včas, protože jeho poslední opětovné spuštění) a umění je tak ostré, doufám, že Benjamin Dewey dokáže udržet pravidelný plán a Marvel se nezametá. Tato kniha je určena pro zralé návštěvníky, protože pro mladší čtenáře je pravděpodobně příliš násilné, ale stojí za to hledat dospívající a výše. Opravdu dobrý první problém, který doufám, že je začátek dlouhodobého horizontu.

To je pro tuto dobu vše. Příští týden se vrátím s doporučeními pro sváteční období, bez ohledu na to, jakou dovolenou oslavujete. Jako vždy, všechno, co je zde napsáno, je můj názor a v žádném případě neukazuje myšlenky nebo názory komiksu Westfield nebo jejich zaměstnanců. Vítám komentáře k tomu, co jsem zde napsal. Četli jste některou z těchto knih? Potěšili jste se v nich? Nelíbí se jim? Je něco, co jsem nečetl, že mi chybí? Dejte mi prosím vědět na mfbway@aol.com.

Děkuji.

Leave a Comment