MOM’s Cancer

MOM’s Cancer si zaslouženě získala cenu Eisner Award za nejlepší digitální komiks z roku 2005 (debut této kategorie ocenění). Nyní, shromážděné v vázané knize, představuje Abramsovu obrazovou linii ilustrovaných i uměleckých knih.

Brian Fies produkoval maminskou rakovinu, když jeho máma byla diagnostikována rakovina plic. Zachycuje přesně to, jak se on stejně jako jeho sestry zabýval jejím zacházením vlivně, čestným způsobem. Ačkoli je to extrémně osobní příběh, je také univerzální ve svých lekcích o procházení odpovědí, vůle přežít a také význam rodiny.

Kromě Briana i jeho matky patří postavy jeho dvě sestry, z nichž jedna je zdravotní sestra. To je pro domácnost náhodné – jako čtenář jsem často objevil, že jsem přemýšlel přesně, jak by někdo bez tohoto lékařského porozumění mohl někdy zvládnout, aby naviguje systém efektivně. Autor brzy uznává, jak často štěstí hraje funkci v sekvenci událostí, stejně jako pro ni, tak i pro její vlastní pohodlí, dělá skvělé nabídky své vlastní výzkumné studie.

Umělecký styl je design jasnosti, velmi jednoduchý na kontrolu a podporuje žurnalistický přístup. Autorovo vyprávění vede diváka s událostmi a segmenty od jedné na několik stránek jsou nazvány, aby navrhovaly úpravy předmětu. Prominentní odkazy na kulturu jsou pohodlné a známé uprostřed změn příběhu. Jedna sekvence je například strukturována jako cesta deskové hry. Další panely napodobují superhrdiny, laboratoř šíleného vědce a operace deskových her. Metafora pomáhá přinést čtenářům emocionální pravdu o zkušenostním domě.

Fies sleduje cestu své matky s popíráním i zmatením. Nechce rozumět některým věcem, například jak přesně může být její prognóza, stejně jako jí neřekla některé věci, které vyžaduje, aby pochopili lékaři, kteří si nepamatují přesně, jak děsivé a neobvyklé je to pro nový trpěliví. Ztrácí hodně-kontrolu, schopnost řídit, její sebevědomí-stejně jako její domácnost se snaží pomáhat ve všech metodách, které mohou, ale je tu docela kousek, který mohou udělat.

Ti, kteří odešli s podobnými událostmi, pravděpodobně zjistí, že uklidňují rozpoznání společné sdílené zkušenosti. Ti, kteří z toho neobjeví. Posledních několik stránek je zejména emocionální horská dráha s silným efektem.

Sdílejte toto:
Cvrlikání
Facebook
Tumblr

Související příspěvky:

MOM’s Cancer začíná serializaci na rakovině GocomicsMomu, Eisner-vyhrávající Webcomic od Brian Fies, který byl později publikován v vázané knize, je nyní znovu-serializován na GoComics.com (myslím, že podle pravidelné aktualizace). Nejlepší na tom je, že Fies přidá anotace na svém blogu. Pokud jste tento příběh ještě nezkontrolovali, měli byste to udělat …

Brian Fies (Eisner oceněný umělec maminky’s Cancer) ztratil svůj dům (jeden z více než 6 000 zničených) do kalifornského požáru ztratil svůj dům (jeden z více než 6 000 zničených). Příběh ukončení zachycuje události i jejich následky. Toto je můj preferovaný typ grafického románu. Poskytuje návštěvníkovi empatické porozumění zážitku…

Lékařská komiksová konference: Graphic Medicine červen 2011 v Chicagobrian Fies, kvalifikovaný autor MOM’s Cancer, prochází podél dodržování zpráv o událostech: Druhý celosvětový seminář o grafickém lékařství se bude konat 9.-11. června 2011 v Chicagu. Byl jsem hlavním řečníkem na prvním semináři v Londýně loni v červnu a věřil jsem, že je to úžasné – zajímavé, zábavné,…

Leave a Comment