Beauology 101: Doc Savagely Good!

Toto publikování je podáno pod:

Vrchola domovské stránky,
Rozhovory a sloupce

Pojď, přijměte moje slova! – Beau Smith

Milovaný Smith

Je tu hodně co uvést o tom, jak žít dlouhý život a mít zkušenosti, hlavně od doby, kdy jste žili dlouhý život, takže zážitky se hromadí.

Stejně tak je třeba říci o tom, že jste mladí i nevinní, postrádají zkušenosti … nebo být hloupí … který většina z nás byla v určitém okamžiku naší mládí.

Opravdu mám na mysli to, že existuje významné potěšení z chybějících zkušeností a odměny je vydělávání nebo získávání, porozumění, když se spolu s životem hodíte nebo narazíte.

Součástí mého mladšího potěšení přišla z knih, komiksů, televize a filmů – populární kultury. Hodně z toho skončilo v mém životě, na které se vždy musím vztahovat. Jeden, který pro mě vyniká, je Doc Savage.

Doc Savage: Guy of Bronze Bantam Books Cover od James Bama

V instituci pozdní třídy jsem našel Bantam Books brožované dobrodružství Doc Savage. Tyto romány se mnou všechny vyhověly juniorské vysoké škole, stejně jako na vysokou školu. Musím přiznat, že obaly James Bama byly to, co mě upoutalo jako mladík, když jsem procházel police Nickova novinového stánku v mém rodném městě Huntingtonu v Západní Virginii. Nickovy zprávy byly v mém životě základním kamenem, kde jsem objevil, a koupil jsem mnoho komiksů, které by skončily jako moje kariéra.

Pokud čtete tento sloupec, pak více než pravděpodobné, že pochopíte umělce Jamese Bama. Umělec narozený na Manhattanu byl v mém životě neuvěřitelně prominentní, protože nejenže namaloval neuvěřitelné, poutavé obaly doktora Savage Bantam knihy, ale také udělal spoustu průmyslových obrazů pro hračky, modely a další produkty popkultury v mládí v šedesátá léta. Byl jsem také obeznámen s jeho západním uměním. Jako dítě byl jeho kovboj i západní obrazy pouhým typem umění, které drželo mé mladé oči v zajetí. Bylo to, jako by James Bama měl v mysli přesně stejné fotografie, které jsem udělal, pouze je dokázal dát na papír i na plátně. Stále se divím přesně toho, jak by to někdo mohl tak dobře nakreslit. Jeho práce se mnou vždy zasáhla akord, jako mladík, stejně jako dospělý.

Cítím, že dosáhl nedotčené úrovně velikosti se svými obálkami Doc Savage. Jak přesně by mohl někdo odolat nákupu těchto knih, kdyby je viděli na stojanech? Nemohl jsem.

Doc Savage-the Majii i The Golden Man

Nejlepší část nalezení brožovaných brožovaných doktora Savage byla, že příběhy uvnitř podobně odpovídaly malované kryty Bama. Autor byl uveden pod názvem Kenneth Robeson, které jsem o mnoho let později zjistil, že je „jméno domu“ využívané různými spisovateli v pronájmu vydavatele. Hromadný, ne -li všechny, knihy Doc Savage napsal Lester Dent, tvůrce Doc Savage.

Dentovy příběhy nebyly napsány pro děti, což znamená, že to nebylo tolik dnešních knih, hloupě pro děti. Stejně tak nemyslím, že byli „dospělí“, pokud jde o slova, sex i Gore, byli to opravdová dobrodružství s akcí. Ano, bylo vícekrát než ne, že jsem se musel dívat ve slovníku, ale Stan Lee mě to nechal dělat s Marvel Comics of 60. let. To je skvělá věc.

Lester Dent tyto příběhy chrlil. Zkontroloval jsem, kde složil knihu za měsíc! Každá kniha byla v průměru kolem 140 stránek. Byly nějaké události, kde udělal dva za měsíc. Toto jsou jen knihy Doc Savage. Rovněž v té době také skládal všechny druhy jiných příběhů i prózy. Lester Dent byl význam plodného. Jiní té doby byli, ale nevěřím, že žádný typ ostatních měl vysoký materiál, který Dent udělal. Jen můj názor.

Knihy Doc Savage mě dostaly do knihy Adventures of the Shadow, The Avenger kromě práce Edgara Rice Burroughse. Nemůžu uvěřit mnohem lepší fikci, abych vyrostl ve čtení než o těchto. Vyvinul tolik z mé vlastních kompozičních profesí kromě hlubokého respektu k tomu, jak přesně vyprávět příběh plný charakteru a akce s inteligencí.

Mohu mít na paměti, že jednoho dne je úplně ohromen, když jsem zkontroloval autorská práva k příběhu, který jsem četl, 1933. Co… .1933 ??? To bylo starší než moji rodiče. To mě přimělo udělat nějaké hledání, což byla těžší metoda zpět před internetem. Když jsem byl mladý, byl jsem ohromen, že příběhy tak skvělé a tak vhodné byly napsány tak dávno. Být teenagerem, nic starého nebylo v pohodě, ale ten den jsem byl poskytnut lekci.

Ron Ely jako Doc Savage 1975

Nemohu vám přesně říct, kolikrát jsem četl, znovu jsem si přečetl, koupil a znovu jsem si koupil tyto knihy Doc Savage Bantam. Jsou pokladem pro všechny věkové kategorie. Rovněž vám musím říct, že v roce 1975, kdy byl propuštěn doc Savage-Man z bronzového filmu, jsem byl skeptický. Už jsem byl „oklamán“ televizní show Batman z roku 1966. Oklamal význam, že jsem nečekal táborverze. Nechápejte mě špatně, užil jsem si a také jsem se to líbilo o tom, co to bylo, ale očekával jsem vážnou Batmanovu show, stejně jako James Bond byl vážný film.

V roce 1975 jsem také pochopil, že inovace nebyla připravena vytvořit doc Savage na úrovni, kterou knihy měly. Pochopil jsem, že inovace jako celek by opravdu nemohl přinést úžasné čtyři, Superman nebo Avengers k jakémukoli typu úrovně, která by byla stejně úžasná jako komiksy. Stále se cítím, že jsem byl v tomto myšlení vhodný. Filmy Superman byly specifikovány umění pro čas v 70. letech, i když jsem pochopil, že nebyli dostačující k tomu, aby se přiblížili tomu, co bylo v komiksech. Líbilo se mi je o tom, co to bylo, ale pro mě se to více usadilo než dům. Jsem nesmírně vděčný, že jsem dlouho žil dostačující k tomu, abych viděl, jak inovace dohnávají komiksy, které budou moci reprezentovat materiál v televizi, stejně jako obrovskou obrazovku. Ještě hrději, že bych mohl mít svůj vlastní vývoj na televizní obrazovce ve způsobu, jakým jsem ji vytvořil (Wynonna Earp). Nemohu vám začít diskutovat o tom pocitu.

Uvědomuji si, že jsem se tento týden mohl trochu potulovat v tomto sloupci, ale mým primárním bodem je, že od 30. let do dnešního dne 2018 jsou knihy Doc Savage stejně vhodné domácí zábavu, protože byly před tolik desítkami let. Neváhám přinejmenším, abych navrhl, abyste si vybrali jeden, a také si ho přečetli nebo poskytli ho dítěti 11 a také je nechat najít stejné vzrušení, které mají lidé všech věkových skupin po mnoho, mnoho desetiletí.

Doc Savage, stejně jako jeho úžasné pět

Dívám se dopředu na možný nadcházející film Doc Savage v hlavní roli Dwayne Johnson. Věřím, že je perfektní volbou hrát roli, protože chápu, že inovace jsou více než připravené. Mým jediným váháním je, že se modlím, aby obsadili jeho tým „báječných pěti“, aby se shodoval v knihách, zejména postavě, Monk.

Pokud dostanete šanci, objevte kopii Bantam Books Doc Savage a také potěšení z nejlepších 140 stránek akce/dobrodružství, které jste kdy přečetli.

Užívat si,

Beau Smith

Flying Fist Ranch

@Beausmithranch na Instagramu i na Twitteru

Leave a Comment