Oblíbené filmy Berkeley Place z roku 2014 (a moje nejméně oblíbené!)

Už jsem uvedl své oblíbené filmy komiksů, ale vidím spoustu filmů. Tak proč vám nedoporučujete mé oblíbené, moji čtenáři?

Nemůžu myslet na jediný důvod, proč ne.

Takže to udělejme …

Prvních deset filmů z roku 2014 podle mě a jen já

10. Homesman.

Malý film s Tommy Lee Jones a Hillary Swank. Je to strašně smutné, ale tak dobře.

9. Snowpiercer.

Malý viditelný film, který se odehrává výhradně na kulkovém vlaku, ve kterém chudí čelí proti bohatému v podstatě nepřetržité orgie násilí a bojových umění.

8. Nightcrawler.

Film pro fanoušky herectví, ale být varován: Hlavní postava je asi tak štíhlá, jak se člověk může dostat, a strašidelný jako peklo. Film se rozředí, stejně jako jeho jmenovec, tmavý, hnusný a přesvědčivý.

6. Joe.

Právě jsem chodil nevinně a pak Bam! Nic Cage znovu dokázal, že může skutečně jednat, když chce.

5. Top pět.

Ano, s tímto filmem bylo hodně špatného (Chris Rock stále není úžasný herec), ale tolik bylo správné. Musíte se dostat přes první třicet minut, abyste do něj mohli být ponořeni, a odejdete, když jste viděli opravdu sladký, veselý milostný příběh.

4. Kostra dvojčata. To byl druh filmu, který s někým vidíte, a o tom mluvte celé hodiny.

3. Birdman. Mohl by to být téměř komiksový film, pokud by to nebyl tak ponořen v divadelních odkazech-ohromující směs skutečného života a fantazie, která shrnuje vše, co je špatné s současným klimatu velkých rozpočtových akčních filmů.

2. Strážci galaxie. A to byl komiksový film, který shrnuje vše, co je správné a úžasné se současným uctíváním superhrdinů v pokladně.

1. Boyhood. Tento film trval 12 let a byl to tři hodiny a já jsem se jednou nedíval na hodinky. Byl to nejpřesnější film, jaký jsem kdy viděl o tom, co to znamená vyrostl a co to znamená sledovat, jak vaše vlastní děti vyrůstají.

Několik filmů, které mohly být horší

Lucie. Příběh byl směšný, ale udržoval mě to sledovat.

Hrana zítřka. Důkaz, že Tom Cruise může stále udělat dobrý akční švih, a tenhle byl vlastně docela zatraceně chytrý.

A ten, který nemohl být horší

Godzilla. Na to jsem se tak těšil, ale byl to úplný odpad.

A nejvíce přeceňované filmy roku byly…

Foxcatcher. Ano, herectví bylo velmi dobré – mimochodem nejen Steve Carrel, ale také Channing Tatum (!), Ale jako film to nedávalo smysl. Nebylo to žádné vhled, žádné vysvětlení a žádné skutečné hromadění – nakonec se události zdály náhodné. Neříkám, že to bylo špatné, jen říkám, že to nebyl „film“.

Grand Budapest Hotel. Nechápejte mě špatně: Miluji filmy Wes Anderson. Moonrise Kingdom je jedním z mých oblíbených filmů vůbec. Ale tenhle se cítil jako Hodge-podge myšlenek, které zbývaly z předchozích Andersonových filmů. Připadalo mi to, jako by někdo natočil film ve stylu Wes Anderson, spíše než v originálním příběhu Wes. Opět neříkám, že to bylo špatné – ale mělo to být mnohem lepší.

Gone Girl. Teď tohle říkám, že bylo špatné. Hloupá a hloupé, s spiknutím, kterým by se každý pětiletý muž viděl přicházet. A můžeme zastavit filmy, které obsahují falešná obvinění ze znásilnění? Alespoň dokud my jako společnost se vyrovnáme s realitou znásilnění?

Mezihvězdný. Jo, a může být rok 2014 rokem, který všichni přestaneme předstírat, že Matthew McConaughey je dobrým hercem?

Leave a Comment