Digitální komiksy v době koronaviru: Přepnout nebo ne přepínat

, když se divadla filmu po celé zemi vypnou, studia začala zjistit, které filmy k odložení a které filmy se uvolní brzy na digitálním rozsahu. Nemusí to být nejlepší lék, ale je to jediný dostupný. Ale co komiksy? Nedávno distributoři komiksů Diamond zastavili týdenní zásilky. Nyní, když komické společnosti musí odložit tiskové komiksy, musí během pandemie Coronavirus nadále uvolňovat digitální? Není to snadné odpovědět. Skutečný problém? Neexistuje dobrá odpověď.

Digitální komiksy mohou být jediným způsobem, jak mohou vydavatelé indie přežít koronavirus

(Obrázek z Flickr Commons)

Většina z nich si hned myslí, že velké dva – Marvel a DC – by měli přestat prodávat digitální komiksy až do konce krize koronaviru. S tímto myšlením existují dva problémy. Jeden, úplně ignoruje desítky nezávislých komiksů. Otisky jako Black Mask a Aftershock uvolňují pouze několik titulů za měsíc. Zastavení prodeje za neurčitý počet časových snížení téměř všech jejich příchozích příjmů. V těchto případech je digitální komiks pomůže udržet naživu co nejdéle, zejména s ohledem na to, že nebudou muset utratit tolik jako tisk.

Druhým problémem je, že Marvel a DC jsou pilíře držící průmysl. Jistě, obě společnosti by byly v pořádku bez prodeje jednotlivých problémů na několik měsíců, ale pomáhají přitahovat mnohem více čtenářů. Jak zákazníci získají online komiksy, obdrží doporučení pro nezávislé komiksy a prodej. Komixologie je úžasná, když vás přesvědčí, abyste získali mnohem víc, než máte v úmyslu. Můj bankovní účet vám to může říct.

Tvůrci jsou nezávislí dodavatelé. Žádné komiksy, žádná výplata

(Obrázek z Wikimedia Commons)

Zapomeňte na úroveň společnosti. Podívejme se na lidi, kteří dělají komiksy. Spisovatelé, umělci, inkouři, koloristé, dopisovatelé … pracují na základě smluvního základu, nikoli o plat. Pokud dojde k dvouměsíční zastávce ve výrobě, jsou to dva měsíce, že tvůrci nebudou vyplaceni. Spousta lidí trpí a jde bez výplaty. Čísla nezaměstnanosti nebyla nikdy vyšší. Každý jednotlivec, který si nyní udržuje ideál práce, je dobrá věc. Ale když už mluvíme o práci …

Going Digital bude bolet komiksy. Tak se nebude digitální, koronavirová krize končí

(Obrázek z Wikimedia Commons)

Toto je nejvíce ztracená situace, kterou máme. Image, Dark Horse, IDW a Oni Press se již rozhodli nevydávat nové komiksy, dokud se tiskové komiksy nevrátí v prodeji. Marvel a DC se nezavázali k žádnému plánu vydání, ale vzhledem k tomu, že komiksy zastaví 1. dubna, budou muset udělat jeden. Proč tedy odkládá nějaké nové komiksy cenné a škodlivé?

Na povrchu to vypadá cenně, protože během situace v koronaviru musí každý čekat na své komiksy, tisk nebo digitální. Pro majitele komiksů a dokonce i pro fanoušky to vypadá spravedlivě, že? Majitelé obchodů se nemusí starat o ztrátu zákazníků na komixologii a Amazon. Pomáhá dokonce fanouškům, kteří si nemohou dovolit komiksy ideální, protože přišli o práci.

Tady je důvod, proč to naštve. Po chvíli mnoho fanoušků ztratí zájem o několik různých titulů. To se právě děje s jakýmkoli suchem. Prodej se nikdy neradí zpět, když je název nebo televizní pořad příliš dlouho mimo vzduch. Lékařští odborníci nyní odhadují, že budeme muset uklouznout na místě alespoň další až dva měsíce. A to je nejlepší scénář. Jak zdůrazňuje Atlantik, mohli bychom tímto způsobem žít osmnáct měsíců. Žádný průmysl nebude trvat 18 měsíců odkládání produktů. Mnoho společností nebude trvat čtyři měsíce. Pravděpodobně však kontrolujeme žádné nové měsíční komiksy po dobu nejméně měsíce nebo dvou. Mnoho čtenářů se prostě nevrátí.

Coronavirus zabije komiksy, digitální nebo ne … tak co děláme?

(Obrázek z Wikimedia Commons)

Sakra, když vím. Omlouvám se, jen se snažím zůstat doma a vyhnout se koronaviru a číst digitální, tisk nebo jinak. Mám nevyřízený, abych prošel. Jsem si jistý, že to všichni ano. To, co bych rád mnohem víc než cokoli jiného, ​​je přidat do toho nevyřízeného. Četl jsem digitální a tisk. Grafické romány a obchody, které se mi líbí v tisku. Jednotlivé problémy týkající se digitálního. Pokud můžete říct z mých recenzí, miluji své týdenní X-Tituly. To, co bych navrhl, dokud nekončí věk koronaviru, je nabídnout digitální kopie komiksu výměnou za předobjednávky. Jo, je to špatný nápad. Ale jak Bryan Cranston říká v Argu, „je to nejlepší špatný nápad, který máme.“

Odříznutí čtenářů, zastavení výroby a nepracování s majiteli obchodů na vytvoření mezery? To je opravdu špatný nápad.

(Vyvlasný obrázek od Flickr Commons)

Leave a Comment