Sloupec KC: Potěšené výročí! potěšené výročí! potěšené výročí! Ha-aaaaaaaaaapy výročí!

Tento příspěvek je uveden pod:

Vrchola domovské stránky,
Rozhovory a sloupce

KC Carlson

Autor: KC Carlson

Problémy s výročí komiksů riskují, že jsou smrtící nudné. Buď jsou plné firemního ručního vžitku, nebo „Hej, nejsme skvělí?!“ Nebo smutně obecný ukazatel toho, kolik času uplynulo, protože poslední nudné výročí.

Marvel 75. výročí oslavy

Proto jsem velmi rád, že mohu oznámit, že nedávná oslava Marvel 75. výročí není nic z těchto věcí. Pokud jste to ještě nezvedli, zmeškali jste jeden z nejlepších komiksů roku. Není však příliš pozdě najít to, protože to bylo jen pár týdnů. A pokud to nevidíte na policích – požádejte o to!

Prvním příběhem v tomto čísle je „výročí“ od Jamese Robinsona a Chris Samnee, který se nahlédne kolem Marvel Universe v přesném okamžiku, kdy Reed Richards a jeho tři kamarádi odtékají do vesmíru a neúmyslně se setkávají s novým osud. Je to úžasný příběh, který nás dostane do výročí nálady, i když bych měl zdůraznit, že někteří lidé z tvrdého Marvel Continuity by mohli vyhodit těsnění o relativních dobách a věku některých lidí, na které se díváme. Vážím na straně toho, jak je nezbytné zahrnout několik z mnohem novějších (a velmi populárních) postav. Slouží také k tomu, aby nám připomněli, že vyprávění moderní komiks není jen bodem na (časově) řádku, ale stále se rozšiřujícím obloukem.

Captain America od Stan Lee a Bruce Timm

Několik z nás starších lidí si pamatuje „Captain America zmatení pomsty zrádce“ jako textové stránky Stan Lee z roku 1941 Captain America Comics #2, které se ukázaly jako první zveřejněné práce. Pozoruhodný producent/animátor/umělec Bruce Timm vzal tyto dvě stránky textu a nakonec (teprve o 73 let později) je ilustroval jako plnohodnotný osmistránkový příběh. Navíc se Stan vrátil, aby pomohl v procesu přeměny prózy na moderní ilustrované mistrovské dílo! (Jak by to Stan pravděpodobně řekl.) Ve skutečnosti nebylo zapotřebí mnoho práce navíc, ale vždy je to léčba vidět „Ztracené příběhy“ znovu narození!

Další je něco nového oslavujícího minulost. Brian Michael Bendis a Michael Gaydos vzkříšili svou populární aliasu a postavu Jessica Jonesové, když starší žena požádá Jessicu o pomoc při lokalizaci velmi starého kamaráda – hasiči, který jí zachránil život před 75 lety během včasného vzhledu původní lidské pochodeny. S podporou S.H.I.E.L.D. Honcho Maria Hill, Jessica vytváří potěšený konec a – ještě lépe – si uvědomí, že je čas vrátit se do práce. Nejedná se tedy jen o výročí, ale (doufejme) odrazový můstek k novým aliasu dobrodružství! Výborně, pane!

Spider-Man od Tom DeFalco & Stan Goldberg

“-Ten Parker Boy!” Na první pohled se zdá být malým příběhem Spider-Man výročí Toma DeFalco a Stan Goldberg, ale za kredity se děje mnohem víc. Goldberg je lépe známý jako populární umělec pro Archie Comics a Marvel’s Teen Books (Millie The Model, Patsy Walker, Kathy The Teenage Tornado). Byl spojen s Marvelem, protože zlatý věk jako umělec i kolorista. Jeho „tajným“ tvrzením slávy je, že je to muž, který vyvinul barevná schémata pro řadu klasických hrdinů Silver Age Marvel, včetně nádherných čtyř, Spider-Man a Hulk. Mnohem ještě více to, že to mohl být také jeden z jeho posledních příběhů komiksů, protože Goldberg zemřel v srpnu ve věku 82 let. Jaká pozoruhodná profese a odkaz!

Moje jediná pick o tomto problému je, že Goldbergovo jméno nebylo odvážné spolu s Marvelovým dalším hlavním talentem na závěrečné stránce „In Memorium“. Nejsem si úplně jistý, jaká byla kritéria pro tento rozdíl, ale zdá se to, že pokud nic jiného, ​​jeho pozoruhodná produktivita a dlouhodobá loajalita by měla být mnohem více rozhodujícím faktorem.

Poslední příběh o problému spojuje Wolverine s jedním z jeho spolutvůrců, protože spisovatel Len Wein s umělcem Paulem Gulacy představuje příběh Wolverine doslova, který se „chodí“ během své minulosti během kontroly snů. Slouží také jako rekapitulace/epitaf k nedávno zesnulému (nebo je to?).

Zbytek knihy zahrnuje několik textových kusů (na zapomenuté postavy zlatého věku, linii Marvelových černých velmi hrdinů a jak Marvel odráží skutečný svět) a také to, co se ukázalo jako nejvíce pobuřující a nejúžasnější zábavný materiál v knize. „Marvel Comics, kterou jsme nikdy neudělali“, byl brainstorming Brian Michael Bendis a ilustrovaný takovými svítidly jako Bill Sienkiewicz, Kevin Maguire, Mike Deodato, Alan Davis a Mark Farmer, Francesco Francavilla, Sara Pichelli, Maris Wicks, Joe Quinones a další. Na stránkách se objeví (a uvidíme, jestli to dokážu, aniž bych to zničil vtipy) Crossover Marvelových licencovaných postav, Kid Heroes All Grom-Up, nový městský tým Avengers, romantická komická parodie s převážně nehumánními postavami, obal X-Men vyvinuté příliš fanatickými fanoušky X-Men, další parodie na romantice, která již byla zmíněna, a samozřejmě samozřejmě , Groot – s novou okupací a představující jednu z nejhorších hříček v moderním komiksu.

Neměl jsem tolik zábavy, když jsem četl komiks po dlouhou dobu. Opravdu byste se měli podívat na oslavu Marvel 75. výročí, zatímco stále můžete.

__________________________________

KC Carlson SEZ: Název tohoto sloupce je zpíván na melodii klasického okamžiku Flintstones.

Nejste si jisti, co Marvelovo výročí musí skončit s Flinstones, ale líbí se mi The Jingle a Marvel byl jedním z četných vydavatelů komiksů, kteří v průběhu let publikovali komiks Flintstones – a také jeden z nejlepších běhů!

Leave a Comment