Nové mutanty#1: Krásné umění V některých případech se střetává s velkým skriptem od Hickmana a Brissona

, jsme v knize pět ze šesti šesti úsvitu X éry a znovu se vracíme k a Klasický název. Nové mutanti byli útěkem, když to Claremont začal v 80. letech a dal nám postavy jako Cannonball, Mirage, Sunspot, Cypher, Grow Boom, Karma a další. Nyní jsou trochu dospělí. Ve skutečnosti už nejsou „novými“ mutanty, bod Brisson a Hickman na stránce synopse postavy nových mutantů č. 1:

(Obrázek: New Mutants #1, Marvel Comics)

X

Mario Kart DLC Gold Rush.mp4

0 sekund 12 minut, 40 sekund

Žít
00:00
12:40
12:40

Takže, co může mít mutantkind, který si užívá ráj, co může starý tým nových mutantů udělat, aby byl zaneprázdněn? Co takhle odletět do Shi’ar Kingdom, pár miliard mil daleko, aby přiměl svého dobrého přítele Cannonball, aby se vrátil domů?

Hickman a Brisson nastavili pro nové mutanty mnohem odlišný tón

Po prvních číslech X-Force a Excaliburu se cítil, jako by se Dawn z X stává mnohem více a mnohem vážnějším. X-Force byla obzvláště brutální. Ale to není to, co dělají Brisson a Hickman v nových mutantech. Neexistuje ani krize, která by je přiměla létat do vesmíru s Starjammers, aby získali dělovou kouli. Jen se nudí a chtějí vidět svého přítele a Corsair v té době šel do Cyclops:

Kdo by řekl ne do vesmíru? (Obrázek: New Mutants #1, Marvel Comics)

Skutečnost, že nové mutanty #1 a X-Force #1 vyšly ve stejný týden, je významná ze dvou důvodů. Původní série nových mutantů vedla k původní řadě X-Force a chronologicky je lepší si je přečíst při stejném nákupu zde. Také dostáváme nejtemnější a nejlehčí knihy ve stejném týdnu. Po zrychlené zkušenosti s X-Force jsou nové mutanty dobrou rovnováhou. A hodně z toho musí skončit s uměním.

Umění Rod Reis je vynikající – ale v některých případech na místě pro tuto novou sérii mutantů

Umění Rod Reis se cítí jako akvarelská umělkyně Jeanne Larson, aby se jednoho dne rozhodl vytvořit komiksy. Dostáváme krásné obrazy postav, jako je tento z Rhane Sinclair, v blaženém rozjímání poté, co ji tým vzkříšení přivedl zpět k životu (zemřela docela hroznou smrt v posledním svazku Uncanny X-Men). Kromě uniforma X se obraz vejde nejlépe do učebnice umění před 200 lety (myslím-neznám mé umělecké éry):

(Obrázek: New Mutants #1, Marvel Comics)

A pak se dostaneme do tohoto nového světa mutantů, kde se Reisovo styl cítí éterický. Protože začal dům X a Dawn of X, společnost Krakoan Society se cítila, jako by to bylo měkké a magické místo. Nedostaneme to lépe než v Reisově umění:

(Obrázek: New Mutants #1, Marvel Comics)

Když však Brisson a Hickman vezmou nové mutanty do vesmíru, zdá se, že snové dílo se už nehodí. Kosmické lodě a technologie jsou na místě a necítí se přirozeně a samotná práce se začíná méně podrobně popsat. Nebo možná první polovina problému, tak krásná, jak je, druhů kazí druhé polovině. Dostaneme několik skvělých obrázků, ale zdá se, že se to neshoduje.

Noví členové nových mutantů jsou ideální volbou od Hickman a Brisson

Kromě mnoha původních jádrových týmů (kromě Grow Boom a Cannonball) se dva oblíbené generace X připojí k hledání Cannonball: Chamber a Mondo. Komora je jednou z nejchladnějších x-znaků vůbec. Tento vole právě chodí s jeho hrudníkem a dolní čelistí nahrazenou vlajícím pekrem a Brisson a Hickman neztrácejí čas, aby ho nechali ukázat své síly v nových mutantech – s některými z Reis nabízející některé z nejlepších zbarvení v komiksu:

Škoda, že název roste Boom již byl vzat. (Obrázek: New Mutants #1, Marvel Comics)

A Mondo? Kdo nemiluje Mondo? Je to … Mondo. Dobře, o Mondo moc nevím, ale po jednom problému s ním miluji toho chlapa. Možná je to proto, že je to jeden z vzácných superhrdinů tuku, takže nás zastupuje velké lidi. Nebo je to jeho Zen podobné chování a radostné dispozice, další věc, která není zcela běžná u superhrdinů, zejména mutantů. Ať je to cokoli, Brisson a Hickman byli na místě, když ho přivedli do nových mutantů. Cítí se, jako by s nimi byl doma.

Zarovnejte se pro objetí. (Obrázek: New Mutants #1, Marvel Comics)

Stupeň: Nemůžu se dočkat, až se s touto postavou setkám:

Co?! (Obrázek: New Mutants #1, Marvel Comics)

(Vyjádřený obrázek: Nové mutanty #1, Marvel Comics)

Leave a Comment