Treasury viktoriánské vraždy Compendium II

Pokud jste neměli to potěšení vyzkoušet pokladnici Ricka Gearyho viktoriánské vražedné série, tento nový svazek omnibus je skvělým výchozím bodem. Pro ty z nás, stejně jako já, kteří již dlouho doporučili tato průzkumy někdy neuspokojivých tajemství dávno, je hezká vázaná kniha nádherným způsobem, jak si připomenout dovednost autora Ricka Gearyho.

Tento podstatný objem obsahuje materiál v hodnotě pěti knih: Tragédie Borden, tajemství Mary Rogersové, sága Bloody Benders, případ Madeleine Smithové a vraždu Abrahama Lincolna. Je to skvělá hodnota – vzhledem k typickým slevám z krycí ceny získáte tyto případy za zhruba 5 $ za příběh. (První kompendium obsahovalo pouze tři knihy: Jack Ripper, Fattal Bullet (o atentátu na prezidenta Jamese A. Garfielda) a Beast of Chicago (sériový vrah H. H. Holmes a jeho vražedný dům).) Myslím Také lépe vyhovuje materiálu, protože klasický formát lépe odpovídá přímé, staromódní chuti umění a vyprávění. Ve srovnání s mými předchozími vydáními se tato reprodukce jeví také tmavší a ostře.

Tato sada příběhů, která byla původně zveřejněna v letech 1997-2007, začíná jednou z nejznámějších nevyřešených vražd všech dob: vraždy sekery z roku 1892 rodičů Lizzie Borden. Případ Mary Rogersové je méně známý. Byla uznána za svou krásu, zejména mezi zákazníky obchodu s doutníky, kde pracovala, ale nevíme, kdo ji zabil a vyhodil její tělo do řeky. Inspirovala příběh Edgara Allana Poeho „Tajemství Marie Rogêt“.

Na druhé straně jsou ohýbání známé darebáky, rodina Kansasu, která zřídila vzdálený obchod s potravinami a Small Inn. Návštěvníci nesoucí hotovost, kteří projdou kolem, jsou zřídka znovu vidět, dokud počet zmizení nezpůsobí uprchnutí, v tomto okamžiku se na jejich majetku objeví řada těl. Tajemství je to, co se jim stalo a kde skončili.

Madeleine Smith je podezřelá jedem v Glasgowě, privilegované mladé ženě, která chtěla naklonit tajného přítele, který se stal nepohodlným. Po soudu je její vina považována za „neprokázanou“. Svazek končí podrobnostmi o spiknutí za atentát na prezidenta Lincolna.

Miluji způsob, jakým Geary otevírá každý příběh mapou, aby nastavil jeviště a připomněl čtenáři o tom, jak se místa změnila před desítkami let. Tento přístup je žurnalistický, stanoví fakta případu a představuje různé teorie, aby si čtenář mohl posoudit pro sebe. Je to často frustrující, nevím s jistotou, co se stalo, a hraje na naši morbidní zvědavost jít do takových detailů, takže je důležité nepodlehvat cynismu o lidské přirozenosti. Je také snadné si myslet: „Ach, víme mnohem víc o vyšetřování, taková věc by se už nestala“ – ale to ignoruje univerzálnost žárlivosti, sobectví, nenávisti, chamtivosti, hlouposti a dalších neřestí, které způsobují Vraždy a chyby na prvním místě. Každý z těchto příběhů, i když je stanoven už dávno, zahrnuje prvky, se kterými se můžeme ztotožnit, ať už šíření pověstí nebo senzační žurnalistiky nebo otázku, kolik důvěřovat našim sousedům nebo ničivé odhodlání politických skupin ztraceným příčinám. (Vydavatel poskytl kopii recenze.)

Sdílejte toto:
Cvrlikání
Facebook
Tumblr

Související příspěvky:

Treasury viktoriánské vraždy Compendium Volume 1rick Geary’s Classic Series A Treasury viktoriánské vraždy se stává s tímto brožovaným dotiskem předchozí vázané sbírky. Jak to bylo dřívější vydání (nyní z tisku), ministerstvo financí viktoriánské vražedné kompendium svazku 1 obsahuje dva z nejslavnějších případů z doby…

Nová série vraždy Geary začíná pravidelnými čtenáři Chester & Graceas, kteří vědí, že jsem velkým fanouškem práce Ricka Gearyho. Jeho přesná linie a fascinace slavnými vraždami a neslavnými lidmi přispívají k přesvědčivému čtení. Ve své sérii Treasury viktoriánské vraždy bylo vyprávěno devět příběhů, které lze nalézt ve dvou svazcích, Compendium 1…

Ministerstvo financí XXTH století Compendiums již přezkoumalo tři knihy přetištěné v pokladnici XX Century Murder Compendium: Lindbergh dítě strašlivé sekery New Orleans Madison Square Tragédie, takže jsem byl překvapen tím, jak moc jsem byl ovlivněn re. -Čtení je. Jsou možná nejvýznamnější z mnoha svazků v…

Leave a Comment