Sloupec KC – výhody a nevýhody: nebo jak se setkat s umělci, aniž by se o něm mluvili poté

, je tento příspěvek podáván pod:

Vrchola domovské stránky,
Rozhovory a sloupce

KC

Autor: KC Carlson

Když jsem se nedávno vrátil z C2E2, zjistil jsem, že přemýšlím o tom, jak se lidé chovají na komiksových konvencích. Viděl jsem mnohem více pořadů než můj podíl, z několika stran stolu (host/signer, Stafer, účastník) a chci vám dát výhodu z mé zkušenosti, takže na dalším budete mít lepší čas Con navštívíte.

Tvůrci setkání

Zde je několik nápadů, jak se setkat se svými hrdiny:

1. Buďte normální. Nebo to selhává, alespoň jednají normálně. Tvůrci jsou také lidé. Nejsou to bohové (i když několik z nich by mohlo nesouhlasit). Být zdvořilý. Nepřerušte je, pokud pracují nebo mluví s někým jiným. Zeptejte se základních otázek (to není pařez kapely!). A nemusíte vždy mluvit o komiksech-filmy, televizních pořadech a sportů jsou vždy dobrými zločinci na ledě-ale nepředpokládejte, že víte, co se jim líbí. Znáte jejich práci. Zatím je neznáte jako lidi (zatím).

2. Zeptejte se takovým způsobem, aby je nenutil, aby zněli jako blbec. Například je vždy efektivnější zeptat se „načrtnete dnes?“ spíše než „můžete pro mě udělat náčrt?“ Pokud odpověď zní ne (jak to může být), první na vás nezní osobně.

3. Pokud je žádáte, aby pro vás něco udělali (jako je náčrt), ujistěte se, že jsou dohodnuty podrobnosti o transakci (typ a složitost náčrtu, částka, která má být zaplacena a když bude náčrt dokončen) předem. Pokuste se udržet svůj požadavek jednoduchý a nenechte se šokovat, pokud umělec požádá o odkaz na požadovanou postavu. (Umělci nejsou encyklopedie – existuje spousta postav!) Pokud chcete obrázek nejasné postavy, musíte s sebou přinést odkaz. Nenechte se také šokovat, pokud umělec odmítne konkrétní požadavky, zejména požadavky neobvyklé povahy. Je to jeho ideální.

4. Pokud chcete se svým kreativním hrdinou nezapomenutelný okamžik, zkuste myslet mimo krabici. Nepřiveďte pro ně nejnovějšího trháku, aby se podepsali – zkuste najít starý oblíbený příběh umělce a můžete získat příběh o tom, jak na tom na oplátku pracuje. Vychovávání opravdu temných věcí by však mohlo jít obousměrně. Někteří umělci si možná nepamatují práci, kterou odvedli před 20 nebo 30 lety. Vždy pamatujte, že komiksy jsou většinou službou pro tvůrce – občas něco, co máte rádi, by pro ně mohlo být „jen prací“. Alternativně si můžete vybrat svého oblíbeného, ​​i když je příběh méně dobře známý, a řekněte umělci, jak moc vám práce naznačila.

5. Nemotopolizujte čas Stvořitele, zejména pokud existuje dlouhá linie. Mnoho tvůrců se chce setkat se všemi ve frontě, a pokud zůstanete jen na jedné mnohem více otázce nebo mnohem více podpisu, díky kterému jsou věci pro ně delší a tvrdší. Pokud jste na dlouhé linii, zvykněte si na to, že neexistuje nic „ještě jeden“. Doba.

Westfieldův Roger Ash se setká s velkým Sergiem Aragonesem. Všimněte si, že značka jasně uvádí limity podpisu Aragonů.

6. V těchto liniích nebuď blbec a žádejte o mnohem víc, než je omezení věcí, které mají být podepsány, zejména když za vámi čekají stovky lidí. Hodně pravděpodobné, že by vás umělec obvykle rád zavázal, ale tím, že se zeptáte, jste je uvedli do pozice, že jsou zlým chlapem, což je nespravedlivé pro ně i pro všechny ostatní v řadě. A pokud máte s někým vyfotografováním, ujistěte se, že osoba používající vačku skutečně ví, jak ji používat.

7. Osobně si myslím, že čekání v těchto velmi dlouhých liniích na „současného horkého umělce“ je prostě hloupé. Za hodinu nebo dvě, že jste v řadě, můžete se setkat s čtyřmi nebo pěti dalšími tvůrci a vlastně s nimi vést rozhovor. Komické konvence se týkají otevření nových zkušeností, tak proč si neudělejte čas na setkání s novými lidmi? A neslevujte starší lidi. Zřídka mají dlouhé linie a vždy mají skvělé příběhy! Zde se dozvíte o skutečné historii komiksu. Nenechte si ujít žádnou příležitost mluvit s těmito lidmi a děkovat jim za jejich příspěvky. Protože bohužel možná nedostanete další šanci. Pravidelně se kopem, že jsem se neznal některé z velikánů, než zemřeli.

(A tady je jedno ze špinavých maličkých tajemství komiksů: vždy existují noví „horké umělci“, což naznačuje, že současní hot umělci nebudou vždy tak horko. Takže místo toho, aby letos čekali ve frontě na dvě hodiny, proč ne Vraťte se příští rok, kdy čekání může být jen pár minut?)

8. Ale pokud budete čekat ve frontě, zatímco čekáte, připravte své položky na podepsání. To znamená z jejich ochranných tašek. Upřímně řečeno, pokud máte mnohem více znepokojené podmínky vaší položky, než aby ji podepsal vaším idolem, máte mnohem více problémů, než vám mohu pomoci. Je pravděpodobné, že pero ucpá nebo plivá, thUmělec E Umělec neúmyslně rozmazává svůj vlastní (nebo někoho jiného) podpis, kniha se může neúmyslně zmačkat, umělec může být na autopilotu (pokusíte se podepsat své jméno stokrát v řadě!), Nebo vy sami, budete zašroubovat Podpis při uvedení komiksu zpět do tašky před tím, než přiměřeně zaschne. Všechny tyto věci se mi v průběhu let stalo, ať už dávají nebo získávají podpisy. Když se něco takového stane, jedinou správnou akcí je smát se, ať už chcete nebo ne. Protože se věci stávají.

9. Jedna poslední věc: Nestůjte tam oběd (a poté nechte svůj odpad na stole umělce). To je prostě hrubé. Ve skutečnosti je to docela dobrá politika, která by stejně nejedla v hlavním patře úmluvy. Viděl jsem, jak činky nechávají své otevřené kontejnery sody na tisících dolarů v hodnotě starých komiksů, a pak jsem si užil argumenty, když byla soda neúmyslně sražena. Němý. Němý. Němý. (A potenciálně drahé. Vaše nohy by pravděpodobně mohly také použít přestávku.

Na show je mnohem víc!

Když se nesetkajete s umělci, zvažte ostatní lidi také na výstavě. Zde je několik dalších bodů kongresové etikety, které je třeba zvážit.

Komiksový chlap

Odpojte stereotypu: Všichni víme, jak zbytek světa vnímá nás komické fanoušky-suterénní žijící, sub- nebo hyper-) lingvální, špatně vychovaný, dweeby, know-it-all, páchnoucí vědu. Stejně jako komiksový chlap. (Je to vtipné, protože je to pravda.) Ale skutečná pravda je, že pouze vy můžete změnit stereotyp a komická konvence je skvělé místo, kde se naučit, jak se stýkat. Nikdo nemá rád, jak se říkat, jak se chovat, ale je příliš mnoho žádat, abyste se spojili dva nebo tři dny a stali se někým, kdo může zbytek světa tolerovat? Pokud ne, alespoň se pokuste vymyslet zážitek jako na dlouhodobý scénář hraní rolí: normální člověk (43 bodů).

Zásadní pro etiketu je prostě toto: přemýšlení o tom, jak můžete učinit ostatní lidi pohodlným. Nepřesvědčte je v řádcích nebo v tabulkách. Zabrání tomu, aby vaše věci (nebo zadek) narazily na ostatní. Pokud jste s někým chvíli mluvili, ujistěte se, že stále mají zájem pokračovat v konverzaci. a tak dále.

Osobní hygiena je klíčová: to je vždy otravné mluvit, ale pamatujte, že jste na kongresu, abyste splnili své kreativní idoly i nové, stejně smýšlející přátele. Stejně jako v jakékoli sociální situaci chcete vypadat co nejlépe. Je tedy ve vašem nejlepším zájmu předat se jako plně funkční člověk, pokud chcete navázat nové přátele, získat autogramy nebo náčrtky nebo obvykle udělat dobrý první dojem. Zde je několik základních věcí, které musíte zabalit na cestu: šampon a hřeben, deodorant, zubní kartáček, zubní pasta, ústní vola (nebo dechová mincovna). Krok dva: Použijte je! a sprchu denně. Primárním problémem fanoušků, kteří se setkávají s fanoušky, je setkání s tím, kdo přichází s vlastní osobní (špatnou) atmosférou. Pros často zesměšňují obzvláště páchnoucí v baru po konkurenci. Nebuď ten chlap!

Pamatujte na 5-2-1 politiku pro vícedenní konvence. Za každý den jste v Con, získejte alespoň pět hodin spánku, jíst alespoň dvě jídla a osprchovat se nebo koupel. To pomůže vám a všem ostatním mít lepší show.

Sbalte několik změn (čistého!) Oblečení, zejména spodního prádla a ponožek! Nikdo nechce vidět vaše tričko „Mark Waid Is Evil“ celý víkend. Obzvláště Mark Waid. A pokud máte to štěstí, že potkáte nové lidi a budete s nimi pozváni na večeři, možná budete chtít přinést něco za chraplavá trička a poražená tenisky, protože můžete skončit někde skvěle na večeři. (To jsem se naučil prostřednictvím osobní zkušenosti.)

Existuje důvod, proč nepříjemný začíná velkou nulou: komické konvence jsou velké ekvalizéry. Kde jinde se mohou fanoušci mísit s umělci, spisovateli, editory, vydavateli a dalšími průmyslovými znak (a na některých konvencích můžete do seznamu přidat herce, režiséry, producenty a technické lidi)?

Věc, kterou si musíte vždy pamatovat, je: Odborníci jsou také lidé! Měli by mít úctu, že byste si obvykle dovolili jakékoli jiné osoby. Nejsou to ani předměty nároku. Nebudou vám „dluží“ autogram, náčrt nebo dokonce konverzaci, pokud jsou tlačeni na čas. Mnoho profesionálů ráda potkává fanoušky a snaží se být vstřícná, jak jen dokážou. Musíte si však pamatovat, že mnoho profesionálů má v pořadu jiné pracovní povinnosti. Konvence je často jediná doba, kdy se mohou setkat se svými editory nebo vydavateli, nebo dokonce mít „čas obličeje“ se svými spolupracovníky a přáteli. Mnoho profesionálů je na panelech po celý víkend a spousta přispívá k různým kongresovým charitativním organizacím a potřebuje čas, aby skutečně přinesl svůj příspěvek. Z těchto důvodů nemusí být v průběhu kongresu v žádném případě u svých stolů. Také pro spoustu profesionálů je ConventioNS padají na své „dny volna“, takže zatímco spousta je potěšena podepsat nebo načrtnout, vždy mějte na paměti, jak se cítíte o svých dnech volna, a buďte vděční, že se rozhodli strávit své prostoje s vámi.

Zabírání místa: Nepřiveďte s sebou celou komiksovou sbírku na podlahu. Není nic mnohem nepříjemnějšího, než se zaseknout za vozíkem (nebo smečkem) na přeplněné kondici. Autogramy naznačují mnohem více, když mají jen málo a jedinečné. A pokud jedete po A-listerech, pravděpodobně budete mít povoleno jen podepsat pár věcí. Tvůrci na jejich vlastních stolech občas podepíší mnohem více (pokud se nestane situací kontroly davu), ale je to výška hrubosti, aby na někoho vyhodili velkou hromadu knih, která by podepsala, aniž by předem předem předurkovalo. (A běda vám spona, která dostává pouze podpis, takže jej můžete otočit za $$$ na eBay. O tom později mnohem více.)

Abyste se vyhnuli tažení desítek krabic, naplánujte si útok dopředu. Využijte výhody rozvrhu a programu kongresu – obvykle zveřejněné předem online na oficiálním webu kongresu – a zjistěte, kdy budou vaše oblíbené k dispozici. Pak si jen vezměte knihy, které budete potřebovat ráno, podepsat je, přestávat na oběd a vrátit se do svého pokoje, kde můžete vyměnit podepsané knihy za knihy, které potřebujete na odpoledne. Kromě toho, že budete mít mnohem menší náklad, abyste se mohli táhnout, ušetříte také hodně opotřebení na komiksu. (Ty hloupé vozíky jsou ve skutečnosti docela nestabilní a v průběhu let jsem viděl docela řadu kolosálních komiksů.) Pokud musíte použít vozík, co takhle udělat všem obrovskou laskavost pomocí pouze krátkých komiksů. Dlouhé krabice jsou noční můrou dopravní zácpy na přeplněné kongresové podlaze a také činí váš vozík mnohem nestabilnějším.

Smrt pro eBayers!: Zvláštní poznámka pro všechny ty lidi, kteří se živí z opětovného prodeje náčrtů a autogramů online-sát, a mnoho ze všech v místnosti vás nenávidí. Pros vás nenávidí, protože vyděláváte peníze využíváním jejich talentů. Fanoušci vás nenávidí, protože vaše vykořisťování způsobilo, že mnoho profesionálů přestalo přestat podepisovat nebo načrtnout. Navíc si vezmete rušné umělce, aby se podepsaly stovky věcí.

Poznámka pro fanoušky: Nenechte se šokovat, pokud se profesionál zeptá: „Kdo to musí být vystaven?“ Pokud jde o podepsání náčrtu nebo autogramu. Součástí toho je umělec, který chce přizpůsobit svůj podpis jako dar pro vás. Děje se to také jako jeden z mála způsobů, jak se umělci mohou odvetu proti re-prodejcům. (Personalizované položky si vybírají na eBay výrazně méně než neosobní předměty.) Je smutné, že zábava ze spousty byla zničena chamtivostí několika.

Pozor Rodiče s dětmi: Pamatujte, že nejste dítě!: Myslíš si, že to byl neomylný, ale vidím to na mnoha konvencích. Dospělý se objeví s dítětem nebo dvěma, dostane se do kongresu a úplně zapomíná na děti. Což vede k ztraceným dětem a bezobslužným dětem, které pobíhají kolem úmluvy, což způsobuje zmatek. Pokud máte malé děti a musíte je přivést do Con, možná budete chtít zvážit, abyste také přivedli manžela nebo kojence, aby si užívali a pobavili děti, zatímco hrajete na show. Pokud se vaše dítě opotřebovává a začne křičet, je to vaše narážka, aby se buď vystoupila z podlahy na přestávku (aby se dítě uklidnilo), nebo to zavolal den a jít domů. Nevybavte celou konvenci svému křiku, nešťastnému dítěti.

(A omlouvám se, pokud vaše dítě nemiluje komiksy stejným způsobem jako vy! Mnoho z nás bylo pravděpodobně zklamáním i pro naše rodiče. Ale to není důvod, proč je na ně vzít!)

Mějte také na paměti, že kočárky zabírají velký prostor. Uvědomte si prosím lidi, kteří vás obklopují, a nejezděte do jejich kotníků nad nadměrným automobilem vašeho dítěte. Nejlepší víte, jak spravovat své dítě, ale možná si budete chtít užít na vyhrazený „Den dětí“ nebo podobně na kongresu před BR

Leave a Comment