Pro vaši úvahu: Viking Prince DC od Joe Kubert

Tento příspěvek je podán pod:

Vrchola domovské stránky,
Rozhovory a sloupce

Viking Prince

Autor: Robert Greenberger

Komické knihy se pohybovaly, když padesátá léta zasáhla jejich střed. Populární žánry romantiky, války a západního prodávaly v pořádku, ale nic nebyl velkým hitem. Hororové komiksy dne byly vykuchany právě instituovaným komiksovým kódovým úřadem a zatímco DC byl v tomto ohledu pískavý čistý, také se snažili najít něco, co stimuluje prodej.

Když personální redaktor Robert Kanigher navrhl antologii hrdinů z minulosti – římský gladiátor, rytíř kulatého stolu a Viking. Jeho představou bylo, že filmy získávaly nějakou trakci z příběhů zasazených do těchto éry, zatímco výzkum dne dokazuje, že Vikingové se objevili v Americe dlouho před Columbusem, takže byly poněkud aktuální. Irwin Donenfeld, který byl ochoten hazardovat po Kanigherově představě, schválil knihu s názvem TEAM ON a BOLD. Pro prvních patnáct čísel by tři funkce – Golden Gladiator, The Silent Knight a Viking Prince sdíleli 26 stránek každý druhý měsíc.

Z těchto tří funkcí se ten, který má nejtrvalejší přitažlivost, dokázal nejzajímavějšímu hrdinovi ze všech. Jak napsal Kanigher a nakreslil Joe Kubert, vikingský princ vzal návštěvníky do neznámých zemí a zvyků. Jon, který byl založen v desátém století, nalezeli kolegové Skandinávci. Amnesiak, on byl jmenován Jon a jeho nepřítel Thorvald, se snažil zabít muže, než se jeho paměť vrátila a on se pomstil. Pozdější příběhy upravily pozadí, díky čemuž byl Jona skutečným synem místního krále Rikk a ignoroval příběh Amnesia.

Nyní, poprvé, DC sbírá všechny ty vikingské princ příběhy v vázané knize. Kniha je uspořádána tak, aby zahrnovala příběhy z převzetí a silné #1-5, 7-24 a naší armády ve válce #162 a 163. (Nezoufoukněte, žádost zní pouze s B & B #20, ale ale, ale Rychlá kontrola u editoru Bob Harras potvrzuje, že jsou zahrnuty všechny problémy B&B.)

Do této chvíle Kubert pro Kanighera kreslil většinou válečné příběhy a řekl The Comics Journal: „Byl to jiný žánr a poskytl mi šanci nakreslit něco jiného než armádní uniformy. S každým příběhem jsem zkusil každou práci, kterou jsem odvedl, abych udělal to nejlepší, co vím. To je polovina potěšení z toho, že to děláš. “

Převzetí a Strong #23

Úplné potěšení tedy bylo pro návštěvníky, kteří se nadchli bojovat proti bojujícím armádám nebo mořským hadům. Po patnácti číslech byla sestava upravena, takže v každém čísle se objevily pouze dvě funkce a B & B #16 nabídl výjimečný 13stránkový příběh, který napsal Kanigherův pravý muž Bob Haney. Před opuštěním série po 24 číslech byly dva příběhy o plné délce, pohled na slib, jeden nenaplněný. Vydání č. 23, ale však nedávno představila výjimečný kryt Kubert v tónech prádelny, který nedávno představil Jack Adler.

Nemůžete udržet dobrý Viking dolů a o sedm let později Kanigher a Kubert vytvořili dvoudílný SGT. Rock Tale, kde byl Jon princ nalezen zmrazený na ledě. Rozmrazoval se a uvěznil ve světě, kterému nerozuměl, uvězněný, protože kletba. Vynalézavě byl Jon zakázán přístup k Valhalle, Hall of the Dead, Odin, protože se odvážil mít rád Valkyrie a mohl získat přístup pouze tehdy, kdyby zemřel hrdinskou smrt. Zdánlivě dostal svou odměnu a pomáhal bitvě šťastným Joes of Easy Company zastavit nacistickou hrozbu.

Jon byl samozřejmě následně využíván (a zneužíván) v čase od té doby, co od té doby hodil příběhy. Přesto můžete těmto původním dobrodružstvím vzrušit odborníky poblíž vrcholu jejich podoby.

Obal na převzetí a Strong #23 pochází z databáze Grand Comics.

Leave a Comment