Rozhovor s Robertem Shearmanem, autorem Daleka

, tento týden ve Velké Británii, příští měsíc v USA, je novým souborem lékaře, který novelizace.

Target Původně publikoval lékař, který skriptoval adaptace v letech 1973-1993. BBC Books vzal plášť znovu s pěti klíčovými epizodami z Relaunched Series v roce 2018. Tato nová sada, nazvaná Cílová kolekce, se skládá ze sedmi knih:

Čarodějnice od Joy Wilkinson, který také složil scénář pro tuto 13. epizodu lékaře; Toto je úplně první kniha se současným lékařem

Crimson Horror od Marka Gatisase, který také složil skript pro tuto 11. epizodu lékaře

Vzkříšení Daleků (5. lékaře) i

Zjevení Daleků (6. doktor), oba Eric Saward, scenárista televizních verzí, dotisky 2019 vázaných knih

Pirátský svět od Jamese Gossa, dotisk, který dotiskl vázanou knihu 2017 na základě skriptu Douglas Adams

Televizní film Gary Russella, revidovaná verze románu z roku 1996

Dalek od Roberta Shearmana, na základě jeho skriptu pro 9. epizodu lékaře

Pan Shearman byl dost dost na to, aby si udělal čas na odpověď několika mých obav z toho posledního. Jsem dlouhodobý bezstarostný lékař, který fanoušci, ale nikdy jsem nekontroloval žádný typ verzí knih. (To bude modifikovat, až bude vydáno!) Byl jsem zaujatý metodou, kterou autoři skládali přesně stejný příběh v jiném formátu, a také to, jaké to bylo, se takto vrátit do práce. (Také jsem byl trochu ohromen, že je to už více než 15 let od „nového“ lékaře, který začal vysílat.)

Dalek původně vysílal v dubnu 2005 jako šestá epizoda série Relaunted. Spolu s Christopherem Ecclestonem a Billie Piper je epizoda posílá do Utahu v roce 2012, kde etální miliardář shromažďuje mimozemské artefakty, včetně „metaltronu“ titulu.

Obal Art od Anthony Dry

Není typické získat možnost znovu o 15 let později znovu přijmout dobře přijímanou práci, že? Jaká byla vaše reakce na koncept transformace vašeho příběhu do jednoho dalšího stylu za předpokladu, že čas, který prošel? Stejně jako za předpokladu, že délka času, bylo snazší nebo těžší skládat novinu?

Legračním způsobem věřím, že to byl ten prostor v čase, díky kterému byla kompenzace tak atraktivní! Mnoho starých cílových novelizací, v 70. letech i v 80. letech, bylo napsáno zády k výplněné epizodě. Můžete vidět příběh v televizi – stejně jako během několika měsíců, na policích v knihkupectví! Když jsem v roce 2005 složil metodu Dalek, nebylo vůbec věřeno, že cílová odrůda bude někdy vzkříšena – vše, co jsme se v té době obávali, bylo, zda toto nové oživení seriálu dokonce objeví televizní publikum!

Takže jsem věřil o všechny spisovatele, kteří byli požádáni, aby tentokrát kolem jejich epizod kolem, metodou jsem měl nejjednodušší úkol. Protože bude mnohem těžší objevit nový pohled na příběh, když jste to jen řekli. Pro mě byl tento patnáctiletý prostor jako dar z nebes! Umělecky to znamenalo, že bylo něco nového – protože i kdybych si přál udělat otrockou kopii toho, co se ukázalo na obrazovce, nejsem vzdáleně stejný stejný mladý (er) spisovatel, který jsem tehdy byl. Vyžadovalo to, abych udělal něco nového – protože opravdu neexistoval žádný jiný způsob. Stejně jako tento proces byl tak zábavný – připadalo mi to, jako bych neustále v rozhovoru s mým mladším já, oceňoval jsem z desetiletí i poloviční vzdálenosti, které se zdály, a také se s ním domnívat Věci, které se nyní cítily neohrabané nebo nepříjemné nebo datované.

Nesledoval jsem epizodu v letech. Věřím, že jsem se vždy trochu bál, abych to v retrospektivě objevil trapné, že se věci kromě toho nešly uvěřit. Líbilo se mi to však, což byla úleva. Nelíbilo se mi to však natolik, že jsem nebyl ovlivněn, abych to udělal úplně čerstvý – stejně jako to byla ještě větší úleva, protože to znamenalo, že jsem s tím měl někde jít!

Existují nějaký druh značných rozdílů mezi verzí knihy i televizní epizodou? Pokud ano, jaký typ věcí se změnil nebo byl přidán?

Ach, absolutně tuny. Opravdu věřím z čisté nutnosti. Televizní epizoda je extrémně obsažena, a to jak z hlediska umístění, tak z hlediska tempa. Je to opravdu zážitek, kdy pepperpot honí některé postavy po schodech v pravém čase! To nekřičí „román“ – to je mnohem spíš jako povídka! Vrátil jsem se ke svým dřívějším návrhům skriptu, abych zjistil, jestli je něco, co bych mohl těžit, ale z velké části však všechny opuštěné koncepty, které jsem původně přišel, byly z velkých důvodů opuštěny. K těm dřívějším návrhům existoval zvláštní pocit karikatury – stejně jako já přesně mám na paměti, jak mi Russell T Davies, můj showrunner, doporučil, abych se pokusil o emocionální realismus.

Takže s knihou jsem tomu věřil mnohem lépenullnull

Leave a Comment