Dokument BBC odpovídá na velkou otázku: Co Frank Quitely dělá celý den?

Vzhledem k jeho plánování sklouznutí v průběhu let je to otázka, která mohla překročit rty alespoň několika nepřiměřených editorů a čtenářů. Velmi příjemný dokument BBC však ukázal umělci jako pracovitý a promyšlený tvůrce.

Co dělají umělci jako součást BBC Skotska? Série, tvůrce filmu Joseph Briffa strávil den-a noc-s umělcem (skutečné jméno Vincent Deighan). To, co jeho promyšlený-a dokonce i mírně melancholický-malý film odhalil, byl náročný a většinou osamělý svět sedmidenních pracovních týdnů, před úsvitem, autobusové cesty, 4.30 ráno, spaní na podlaze studia a orazáno na veřejné loos v Glasgowě Centrální železniční stanice pro sprchu.

Hlavní struktura programu následovala Quetiely, když vytvořil stránku uměleckých děl – P13 Jupiterova dědictví #4 – od počátečních čmáranic a miniatur na skriptu Marka Millara po jeho digitální „tužky“ a poté na poslední inkedovou stránku.

S těmito procesními výstřely byly prohloubené malé viněty svého každodenního života ve studiu: výroba čaje, oběd se svými sousedy, dívá se z okna, šlo o procházku a přemýšlel o tom, jak Glasgow – což eufemisticky popisuje jako „barevné“ – – – „barevný“ – – – „barevný“ – – – „barevný“ – – – „barevný“ – – – „barevný“ – – – jako „barevný“ – – – jako „barevný“ – – „barevný“ prostupuje jeho prací.

Briffa a Quitely nám také poskytli několik zajímavých pohledu na to, jak komiksy fungují, zejména na dvě slavnější sekvence umělce: úniková sekvence z WE3, zobrazená desítkami drobných snímků z kamer CCTV (Quively vyrobila balíček of of of the pack of of of CCTV Drobné náčrtky, které mapoval stránky), a poloviční stranu z Jupiterova dědictví #1, ve kterém Walter vytváří psychickou „buňku“ pro super-darebák způsobem, který odráží Quitelyho umělecký proces, přecházející z útržkovitých obrysů na hotový kus.

Quitely také poskytl některé myšlenky na různé umělecké a komerční aspekty komiksového průmyslu, včetně vyprávěných možností, které to označují z prózy a filmu, a kontrola si umělec zachovává nad jeho prací, která není přítomna v mnohem výnosnějších oborech, jako například filmový scénář nebo design počítačové hry.

Při pohledu zpět na svou práci na All-Star Superman zvažoval proces spolupráce, trvalé přitažlivosti klasických postav a to, jak se na stránce může v každém okamžiku projevit stav svého života; Myslí si, že jeho práce na problémech Bizarro je zastřelena tím, že v té době čelil stresující finanční krizi (a dodává – žertem – že Grant Morrison pravděpodobně chtěl, aby měl plné zhroucení, aby jeho stránky ještě více extrém ).

Mluvil také o nepokojích tvůrčího života: „Nevím, zda je to dobré odvětví, do kterého stárne. Přepojte fotbalista, ale pak máte problém vypadnout z módy – prostě už není v kroku. A v komiksu je to prvek “.

Film byl velmi pěkně vyroben a upravován, navzdory trochu Vogueish in-and-of-of-of-focus photography. Briffa z toho udržoval svou přítomnost co nejvíce, což umožnilo jeho předmětu místnost, aby pro nás rozvinula život a praxi.

Výsledkem byl trik bez triku pro obhajobu jak pro médium, tak pro jeho tvůrce, kteří nikdy nebyli patronizováni nebo blahosklonnou a vyhýbali se jakémukoli hromovému nadměrnému argumentu, že „komiksy už pro děti už nejsou jen“.

Epizoda bude k dispozici pro obyvatele Velké Británie prostřednictvím BBC IPlayer do 22.29 GMT v úterý 11. března. V úterý 18. března (22.50) a ve středu 19. března (02.20) se však bude opakovat a pravděpodobně se bude znovu na IPLAYER znovu za týden opět opět vrátit. Pro obyvatele Non-UK jsem si jistý, že to nebude dlouho předtím, než to nějaký vynalézavý BOD „osvobodí“ a zpřístupní jej mnohem více.

Leave a Comment