Čas neustále sklouzne a sklouzne …

Tento příspěvek je podáván pod:

Vrchola domovské stránky,
Rozhovory a sloupce

KC Carlson

sloupec KC od KC Carlson

Musím obdivovat Wayne Markleyho za jeho nedávné recenze kapslí mnoha minisérií Marvel’s Secret Wars (část 1 a část 2)-proplnil se skrz ně a je aktuální při jeho čtení, zatímco jsem ještě týdny pozadu a snažit se dokončit mnoho z nich. S jeho užitečnými komentáři se mohu soustředit na dobré (nebo „základní“) komiksy a alespoň prozatím obcházet mega-teriózní.

Wayne také poukázal na to, jak pozdě je mnoho titulů Secret Wars. Celá „událost SW“ měla být před čtyřmi týdny úplně zabalena. To bylo udělat cestu pro zahájení Marvelovy zcela nové vše odlišné značky-úžasně, poprvé (od roku 1961), která se Marvel pokusil o úplné opětovné opětovné opětovné opětovné opětovné opětovné opětovné opětovné spuštění od nuly. (Pro srovnání, DC Comics znovu spustil svůj fiktivní vesmír asi tak často, jak sáhnete po popcornu během svého oblíbeného superhrdinového filmu.)

Ultimate End #5

Vzhledem k tomu, že nyní stojí nejlépe, vypadá to, že mnoho z odnožených minisérií Secret Wars by se mělo brzy zabalit, s výjimkou hrstky, která se spojuje přímo do závěru hlavní série Secret Wars. Mnoho z nich zejména, to zahrnuje Nejvyšší konec, který zabalí osud Marvelovy 15leté značky Nejvyššího vesmíru-i když jsem si jistý, že nikdo, kdo věnoval pozornost, nebude ohromen, pokud postava nebo dvě z tohoto otisku (ehm) Nakonec přežije nadcházející krveprolití. (Promiň … Někdy si nemůžu pomoci …)

Tajné války #9

Takže, zatímco vázanky se brzy zabalí, hlavní tajný titul války stále běží tak pozdě, bude to malý zázrak, pokud to uvidíme před Vánoci. Mnoho lidí si myslí, že je pravděpodobné, že konečné číslo neuvidíme až do ledna nebo února příštího roku. A upřímně řečeno, to je v dnešní době nepřijatelné.

Maloobchodník Brian Hibbs poskytl svůj pohled na zpoždění v jeho mnoha nedávných naklonění ve sloupci Windmills. (Je to na konci sloupce, takže pokud nemáte zájem o Kickstarters, přejděte dolů po stránce, dokud neuvidíte odkazy na „tajné války“ a „zcela nové, vše rozdílné“ Marvel.) Podívejte se, jak se prodejci museli snažit kompenzovat Lateness SW a zdánlivou apatii čtenáře způsobenou tím (alespoň v jeho obchodech). Podle Hibbs byl 2011 DC Comics New 52 Relaunch v té době mnohem úspěšnější (alespoň zpočátku) než zcela nový, vše odlišný Marvel, a obviňuje za to zpoždění tajné války. (Rovněž rychle poukáže na to, že nové vzrušení z 52 netrvalo příliš dlouho a DC tuto značku opustilo o něco o tři roky později.)

Doktor neobvyklý #2

Hibbs dále uvádí, že jeho tržby začaly klesat na Secret Wars, jakmile zpoždění začalo ovlivňovat data lodi hlavní série a četné a různé vazby. Zdá se, že tento nedostatek hybnosti v knihách pozdních tajných válek se přenáší k zcela novým, všestranným titulům. To není dobrá věc. Pro kohokoli. Zejména proto, že řada zcela nových, všeho odlišných titulů jsou ve skutečnosti skvělé čtení. Můj oblíbený je zatím nový lékař neobvyklý název. Pokud jste milovali nepředvídatelnou Wolverine a X-Men Jasona Aarona, budete milovat DOC neobvyklé-zejména s podivně krásným uměleckým dílem Chrisa Bachalo!

Při vyvážení uměleckých impulsů, kreativní práce, správy značek a prognóz publikování je často obtížné udržet si předem naplánovaný rozvrh. Komiksový průmysl se již dlouho potýká s tím, jak udržet knihu včas. Secret Wars je nejnovější v dlouhé řadě vysoce postavených projektů, které mají trapné zpoždění. Zdá se, že tenhle má mnohem více periferní poškození než většina ostatních.

Dochází ke zpoždění. důvody proč.

Stejně jako všichni předběžné plány, mají dobré úmysly začít brzy a vyčlenit dovolenou, pobyty a další rozptýlení, je nevyhnutelné, aby se neplánované nehody nebo tragédie (nebo v některých případech jen jen život) vyhýbaly věcem, které se dělají, aby se dělaly dělat na tom, co se děje. plán. V některých případech sami vydavatelé dávají díla tím, že souhlasí s harmonogramem, a pak někteří „oblek“, kteří se nemohli obtěžovat zúčastnit se plánovacích schůzek na poslední chvíli, aby řekli: „Omlouvám se. To musí být dokončeno o tři měsíce dříve, než bylo původně plánováno, aby se tento čtvrtletí vytvořil rozpočet. To nebude problém, že? “

Dobří editoři tvrdě pracují na „idiotském důkazu“ jejich projektů. Rozhodli by se, že bude mít značku „šestistránkový den“ ChaingedToBoard, aby se knihu s Byronem „Speedy“ Fabfingers zadával celou sérii 12-emise (a dialogoval první dva problémy) za týden. ale počkej! Marketing chce kresbu Joe Shineyteeth (protože má nejdelší linie v ComicCon) a Jimmyjackjoebob Jingleheimerschmidt (protože je to internetový pocit, který také hraje poker s hollywoodskými producenty!). Gratulujeme, editor-lady! Váš projekt nyní zabere dvaRoky času, místo šesti měsíců, které jste očekávali. A nikdo si nebude zakoupit poslední tři čísla – za předpokladu, že jsou vůbec zveřejněny. Ale vydavateli je to jedno! Filmová práva již byla prodána!

Jeden ze základních konfliktů pro mnoho editorů komiksů přichází ve snaze obejít zpoždění tím, že důkladně předběhne tvůrčí tým. Bohužel, jen málo editorů si tyto rozhodnutí učiní úplně sama o sobě. Vydavatelé komiksů (a jejich oddělení marketingu/publicity) by spíše, že všechno, co publikují, by bylo „vytvořeno“ tzv. „Superstar“ umělci a spisovateli, protože tam jsou velké peníze.

Podobně mají editoři komiksů obvykle nemožné pracovní zátěž (často kvůli jejich vlastnímu úspěchu, ironicky). V ideálním světě by najali umělce a spisovatele, kteří mohou neustále produkovat práci na pravidelném rozvrhu (týdenní nebo měsíční). Realita ve skutečnosti padá někde uprostřed. Navíc, mnohem populárnější tvůrci se stávají, tím mnohem více požadavků na jejich čas, a je třeba hodně zkušeností a dovedností vědět, kolik toho říct ano.

Howard the Duck #16, možná nejslavnější/nejslavnější výsledek zpoždění.

Pro mnoho nezávislých pracovníků v poli komiksů existuje mentalita „Strike, když je železo horké“. Objevení vůbec trvá dlouho, ai když konečně přistanou, že první pravidelné/probíhající úkoly, existuje pocit, že stále musí hledat mnohem více práce. Je to často dobrý instinkt, jak mnoho dlouhodobých pozorovatelů komiksů ví (zejména v současné době), je obvykle vzácné, že nová probíhající série zůstane naživu po svém 12. vydání, pokud nehraje netopýr nebo mutant nebo mstitel-a a ani ty už nejsou zaručeny.

Když máte na volné noze, nemůžete jen nakreslit nebo napsat komiks. Musíte plánovat další zaměstnání, i když současná práce jde dobře. Mezi mnoha tvůrci tedy existuje určitá mentalita, že vždy musíte hledat práci, protože tak málo v komiksu je jistá věc.

Bohužel je to přesně mentalita, která vede k tomu, že tvůrci riskují „nadměrné knihy“ – přijímají příliš mnoho úkolů současně, aniž by věděli, jak zasáhnou všechny tyto termíny. V této situaci se mohou ocitnout jak nové, tak „horké“ talenty a jak spravují (nebo ne), je ukazatelem toho, jak jejich profese bude pravděpodobně dlouhodobě pokračovat, alespoň pokud jde o to, jak jsou Vnímané průmyslovými editory a vydavateli. A ani jsem nehovořil o návnadě míchání a schmoozingu na konvencích, které vyžadují další čas z práce.

Neznám žádné spolehlivé služby tohoto problému. Dokud očekáváme, že umělci vytvoří 20+ stránek za měsíc, měsíc a měsíc, budou existovat krize a mimořádné události a boje a vyhoření. Ale celkově si myslím, že velká pomoc by byla upřímnost. Tvůrci by si měli udržovat pravdivou komunikaci se svými editory a společnosti by měly být ve svých plánech co nejpravdivější.

__________________________________

KC Carlson jednou (s jiným editorem DC) musel čelit talentovanému pencillerovi, který pro každého z nás čerpal měsíční titul. Důvodem, proč jsme mu museli čelit, bylo, že jsme oba četli v CBG, že stejný umělec měl brzy začít kreslit třetí titul pro vydavatele Indy. Nyní byl dotyčný umělec rychlý – ale ne tři knihy za měsíc rychle! Takže jsme ho zavolali na schůzku a oba jsme se ho zeptali, která z našich knih se chystá upustit, aby převzal tento nový úkol. Hodně se hemtoval a haw svlékl (očividně neočekával, že bude takto konfrontován), a nakonec to byla moje kniha, kterou se rozhodl upustit. Neměl jsem o tom žádné tvrdé pocity, protože ho editor předtím najal pro tuto práci, takže ke mně neměl žádnou skutečnou loajalitu, ani ke mně. Rozloučení bylo přátelské. A protože jsme to udělali, také mi to dalo dostatek času na nalezení nového umělce a čas, aby tento umělec začal pracovat dopředu.

Kdyby mohly jít pouze všechny vztahy editora/na volné noze …

Zvláštní poděkování tentokrát obou WM a JDC.

Kapitán Amerika: Bílá #1

Westfield Comics není zodpovědný za hloupé věci, které říká KC. Obzvláště ta věc, která vás opravdu podráždila. Stále trpělivě čeká na přepadení chyby: Rok Žádný #6… Hej, kapitán Amerika: White se nakonec objevil (nečekaně…)

Leave a Comment