Beauology 101: Komunikace komiksu: Stiskněte jeden pro….

Toto publikování je podáno pod:

Vrchola domovské stránky,
Rozhovory a sloupce

“Temná ulička, stejně jako poslední osoba, kterou byste se chtěli setkat … Beau Smith”

Milovaný Smith

Komunikace v průmyslu komiksů/fandom se jistě změnila s technologií. Ne, toto není jeden z těch sloupců „Mám na paměti, kdy“; Jedná se spíše o pozorování, o kterých jsem si jistý, že jsme všichni udělali v posledních několika letech.

Ve zlatém věku komiksů došlo k bit nebo žádná komunikace mezi návštěvníky nebo tvůrci i čtenáři. Jsem si jistý, že se hovořilo o komiksech mezi mladými lidmi, o jejich komunitních nebo hřištích kamarádů, ale to bylo o tom. Možná, nyní, stejně jako tehdy, se může mladík skládat vydavateli komiksů, nicméně vše, co se vrátili, pokud vůbec, by mohlo být jednoduchým dopisem typu „děkuji za čtení“.

“EC Comics.”

V 50. letech 20. století vydavatelé zahájili sloupce dopisů, aby návštěvníci mohli komunikovat s lidmi, kteří komiksovali. Pokud mi paměť slouží správně, EC Comics byl jedním z prvních, kdo skutečně tlačil otevřenou hranici mezi návštěvníky i vydavateli. Klobouky na výdaje.

“Dopisy Page-how jsem se vloupal do komiksu.”

V šedesátých letech se sloupce písmen skutečně vzlétly. Když mluvili z osobní zkušenosti, byli horkou linku tomu, co si mysleli ostatní návštěvníci i vydavatel. Dokonce jsem navázal několik prvních kontaktů se sloupci dopisu v Marvel a také DC Comics. Rovněž mě to ovlivnilo, abych skončil tím, co bylo v 70. letech a na začátku 80. let chápáno jako „Letterhack“. Jak jsem zmínil v předchozích sloupcích, měl jsem trochu více než 100 písmen v různých komiksech. Bylo to také pro mě včasné vytváření sítí a také jsem navázal doživotní kontakty v komiksech posíláním mých dopisů.

Stejně jako výdaje Gaines, Stan Lee ve společnosti Marvel Comics byl významný při propojení vydavatele se čtenáři. Propagoval sakra z Marvel a také byl to nejlepší, když stáhl záclonu a pozval návštěvníky do klubovny. Opravdu vás přiměl cítit se součástí Marvel Comics a to, co se tam stalo. Vždycky za to podědím a také obdivuji Stanovi. Určitě mě to ovlivnilo metodou, kterou jsem zvládl pro různé vydavatele, které jsem za posledních 25 let pomohl, kromě reklamy jako spisovatele.

60. léta také přivedla fandom na novou úroveň. Byly psány fanziny a také vytištěny primitivními technikami dne; Návštěvníci byli spojeni jako nikdy předtím; Stejně jako lidé jako Jerry Bails, Roy Thomas, Don, jakož i Maggie Thompsonová, stejně jako mnoho dalších poskytovali návštěvníkům hlas a také jim umožnili pochopit, že nebyli sami. Konvence komiksů se násobené a návštěvníci nakonec uspokojili své preferované spisovatele komiksů a umělci se zabývali tváří v tvář. S tím vším byla do podnikání přivedena příští generace tvůrců komiksů a skutečně zpřísnila materiál komiksů s tím, co si návštěvníci přáli v jejich měsíčních publikacích. Bylo to opravdu fantastické období.

To vše rostlo s každým rokem a také skončilo být sofistikovanější. Vydavatelé začali řídit komunikaci s návštěvníky více obchodů, jakož i začali skutečně umístit hodnotu jejich pozornosti. Když dorazily 90. let, stejně jako s ním celosvětový web, věci se prostě nezměnily, explodovaly.

Měl jsem štěstí, že jsem byl nejen v obchodě komiksů jako vydavatelství, jako tvůrce. Byl jsem v plné dospělosti (někteří mohou naznačovat tento bod), stejně jako v té době byl kolem bloku, abych viděl, stejně jako pocit, že tato změna byla docela úžasná. Opravdu, zdálo se, že každý týden se všechno změnilo před mými extrémně očima i klávesnicí. Byl to divoký, zákonný západ a také perfektní fit dohromady technologického pořadí i chaos.

Komunikace mezi čtenáři, tvůrci a vydavateli byla otevřena jako nikdy předtím. Web byl pro všechny nové a všechny oslavy byly připraveny na účast na této nové hranici. Mám na paměti, že fóra i chatovací prostory byly obrovské. Všichni jsme přesně objevili, jak rychle bychom mohli skončit závislým na tomto novém elektronickém čaroděje. V té době jsem složil Guy Gardner Warrior pro DC Comics, stejně jako DC byl opravdu obrovský pro jejich tvůrce i editory, aby byli zahrnuty do chatovacích prostorů i fór. Mám na paměti více než několik uspořádaných diskusí o chatovém prostoru, kde by kromě editorů bylo v prostoru s mnoha čtenáři zaseknuté více než hodně tvůrců komiksů. Bylo to šílené, byla to zábava, ale já jsem pochopil, že to nebude trvat, stejně jako věci by se brzy změnily. Nakonec to skončí, že brzy stačí.

Ještě jednou to vypadalo jako formát, prodejny pro komunikaci, aLETER každý týden. World Wide Web se stále rozšiřuje. Někteří se s tím rozšířili, jiní padli a už nikdy nebyli slyšeni. Wild West Feet trval asi deset let, než vydavatelé začali, když opět převzali jejich komunikaci a také z toho podnikli. Stejně jako hlasová pošta byl vydavatel vždy tam, ale jen zřídka jste dostali online hlas. Jakmile se inovace stala rychlejší i větší, vydavatelé se začali utěsnit od návštěvníků a ztratili osobní dotek, který Stan Lee přinesl tolik let předtím. Všechno neočekávané dopis „děkuji za čtení“ byl obnoven pouze jemnějším způsobem. Když opět editoři, vydavatelé a dokonce i tvůrci, zasekli komunikační linie mezi nimi i čtenáři. Požadovali návštěvníky, aby viděli své stránky, zkontrolovali své tiskové zprávy a také jim poskytli hity, které by se mohli proměnit v reklamní palivo, ale pokud jde o skutečně mluvení se čtenáři, musí být něco obětováno. Slyšel jsem v mnoha uspokojujících myšlenkách návštěvníků by byla ta oběť.

Žádný požadavek na zbavení slzy pro čtenáře. S hyper-rychlostí se narodily sítě sociálních médií a nejen byli slyšeni návštěvníci, ale byli viděni, blogováni, videozáznamováni a vytištěni ve 3D. Strávili méně času navštěvováním webů vydavatele a také více času na vlastním Facebooku a na Twitter účty získávali slovo. Nyní museli vydavatelé pronásledovat návštěvníky, aby je zmínili na svých stránkách. Stalo se to rychle a také to došlo. Tentokrát jsem byl stále ohromen, ale nebyl jsem překvapen.

Teď si udělám čas, abych vám řekl, že to je jen začátek. Další úpravy jsou na cestě. Will přijde, odchází, a také se vyvíjí, než můžete mít na paměti, co modemem zněl jako přihlášení k AOL. Fandom se rozrostl za globální; Nakonec to bylo univerzální. Jakmile věříme, že jsme oplotili na internetu, otevírá se neomezená výměra. Čím více objevíme, tím více se vyžadujeme učit se. Věc, kterou musíme mít na paměti, je nepamatovat si přesně, jak se vzájemně vzájemně komunikovat; Mohlo by to být komiksy, sport, politika nebo práce, prostě nemůžeme ztratit přehled o tom, na čem skutečně záleží, a také mluvit se všemi ostatními, aniž bychom ztratili zdvořilost, důstojnost a soucit. Všechny inovace na světě nebudou znamenat squat, pokud tak neučiníte. Bude to jen to, technologie.

Užijte si komiksy, můj bit amigos a také divokou cestu, kterou poskytne inovace.

Tvůj jediný skutečný přítel,

Beau Smith

Flying Fist Ranch

Leave a Comment