Jak spousta komiksů je příliš mnoho komiksů Joker?

Ve vývoji San Diego Comic-Con, DC Comics informoval své fanoušky vědět, že rok 2019 do roku 2020 bude rokem Joker. Mega-publisher oznámil, že ne méně než sedm titulů se zaměří na klaun prince trestného činu ve vývoji filmu Origin-řízeného filmu Todd Phillips s Joaquinem Phoenixem, který tuto postavu hraje. Posílené zaměření na milovanou Mistah J Harleyho Quinna však vyvolává otázku: Existuje příliš mnoho komiksů Joker? I když se jedná o 80. výročí prvního vystoupení Batmana, má tato postava jen několik semenných titulů a oblouků příběhů. Temný rytíř Franka Millera a série One One jsou definujícími příběhy o Caped Crusader. Spolu s dalšími příběhy, jako je Alan Moore’s The Killing Joke, je Marv Wolfman osamělý místo umírání a smrt Jim Starlina v rodině, jedná se o sérii, která definují parametry postavy pro jiné vypravěče.

Přesto ze sedmi nadcházejících titulů s Jokerem jsou téměř polovina příběhů „původ“ (stejně jako nadcházející film). Další název, Three Jokers, je také něco jako původní příběh, ale ten, ve kterém je Joker ve skutečnosti tři odlišné a různé postavy se stejným názvem. Hororová filmová legenda John Carpenter napsal 40stránkový jeden výstřel s názvem „Joker: Rok darebáka“, který staví jester genocidy proti nikomu jinému než Lex Luthor. Nakonec se Joker postaví v centru pozornosti v oblouku příběhu v detektivním komiksu a názvu DC Black (dříve Vertigo) Batman: Curse of the White Knight. Možná je to rozpaky z bohatství pro fanoušky postavy, ale také se zdá, že by mohlo být příliš mnoho komiksů Joker, zejména těch, které vyprávějí velmi odlišné verze původu postavy.

Příliš mnoho komiksů Joker může postavu ublížit

Pokud Batman, který podporuje dva měsíční tituly, může běžet po dobu 80 let, může se zdát, že příliš mnoho komiksů Joker není ani možné. Je nepochybně jedním z nejděsivějších a nejzajímavějších darebáků ve všech komiksech, natož jen DC vesmír. Přesto je součástí důvodu, proč darebáci tak dobře pracují, že jsou oba záhadní a používají se střídmě. Film Batmana Tima Burtona přirozeně použil Joker jako prvního darebáka. Přesto, když Christopher Nolan restartoval franšízu, Joker nevyužil až do druhého filmu. A Heath Ledgerova verze postavy se mimořádně lišila od Jacka Nicholsona. Ale komiksy nejsou filmy.

X

Mario Kart DLC Gold Rush.mp4

0 sekund 12 minut, 40 sekund

Žít
00:00
12:40
12:40

Vzhledem k tomu, že se tak spousta nových sérií Joker, který se snaží ponořit do svého původu, by se mohlo odpařit tajemství a lákadlo darebné postavy. Je Joker mnohem více či méně zajímavý, pokud existují tři diskrétní jednotlivci používající toto jméno, jak navrhuje série Three Jokers? Batman dokáže udržet 80 let komiksu, protože víme, že všechno je třeba vědět o postavě, a každé zjevení prohlubuje naše porozumění člověku za maskou. Ale Joker je jeho maska. Odstraňte jej a je to jen další sériový zabiják psychopat v make -upu (nebo se stavem kůže, v závislosti na tom, jakou verzi dostáváme). Demystifikace žolíka a dávání mu motivace nad rámec pouhého mučení Batmana by mohla učinit postavu pro fanoušky méně zajímavou.

Co myslíš? Může být příliš mnoho komiksů Joker? Sdílejte své myšlenky v komentářích níže nebo sdílením příspěvku na sociálních médiích.

Hlavní obrázek pomocí DC

Leave a Comment